Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Potrebna mi je pomoc prijatelja :)

CD plejer je prvo prestao da daje zvuk na jednom zvucniku, onda sam ga ja lupao i prestao je da radi bilo sta :)

Juce sam izmenjao elektrolite i prelemio vise od 60 posto lemova na gornjoj ploci (na semi decoder pcb) i uspeo sam da ga nateram da ucitava, prebacuje pesme i premotava. Medjutim zvuka nem uopste. Interesuje me ima li na donjoj ploci (servo pcb ) mesta gde ide signal, da otprilike znam gde da trazim hladne lemove. Izmenjacu kondenzatore i na donjoj ploci. Semu ne mogu da prikacim jer je veca od 2,3mb

evo linka 

https://elektrotanya.com/philips_cd303-00-01-05-10_sm_2.pdf/download.html

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda smaram auditorijum al lakse mi je da se pozalim. Kad sam zavrsio sa zamenom svih elektrolita, zakljucio sam da sam ga ubio ko zeca :)

Sad nece nista da radi i utvrdio sam da mi je regulator za -12v crko. Ima li sanse da je u napajanju lasera, jer sad laser ne radi :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bio kod Zena, on priključio uzemljenje, pomerio jedan preklopnik i voila - radi i drugi phono ulaz.. cijena - sitnica: 150 CHF, dvostruko jeftijije nego u Majci Helveciji :D

 

BM Wood SL preko Tanga (1:10) se pokazao boljim nego Pleasey i Cotter u S konfiguraciji.. lepo svira Wood, baš lepo.. a i Ninjin M2, ali to je stara vest :)

 

abc43d9a1e582c9dd2a35c2ff9e0af1c.jpg8d3ec6322dab426dda0172c845ddec67.jpg87dbc08b5bf03761b9a59bd29471f348.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...