Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

3 hours ago, Eci said:

Pretvori u vektor natpis Sloboda, ili samo slovo S, pa posle lako iskombinuješ sa magento fontom

Ovako > S sam pretvorio u vektor, program Vector Magic Desktop Edition portable 1.15 , ostalo ispisao u Magneto fontu u Libre Officeu 

 

Stove.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iz slova te reči se mogu izvesti sva ostala slova i uz malo znjanja i ruda dobiti to u originalnim Sloboda fontu. To je logotipski font i siguran sam da postoje sva slova i znaci kada se dizajnirao ranije tal logo. Medjutim malo je verovatno da je to digitalizovano...

Jel to Stove kao Peć?

A zasto se napiše sve na srpskohrvatskom?

Stove kao šporet.. izgleda da nemaju (da se pronađu) sva slova pa se konstruisalo.. a što ne.. bemliga, javilo mi se :)

 

mala izmena:

 

caad5df3eca32deb208ff4f4fb5313bc.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po Hartleyevom modelu to je i osnovna ideja. Onda ti ramovi sa materijalom prave damper i umrtvljiju stranice kabineta. To je za veće kabinete koji imaju stranice od lošijeg materijala super. Philips je ti izveo ali sa krutim materijalima i čvrstim vezama. tako da su to 2 pristupa za A.D.E. (Acoustically damped enclosure)

Medjutim meni su ovi U-frame kabinetčići mali i od brezovog špera su. Tako da neću praviti dodatne ramove nosače. Samo ću da isečem otvore i da zaheftam za zidove. Problem je u tome što nema ni okvirnog uputstva a ni matematičkog aparata kako bih izračunao veličinu otvora, razmak itd...

Tako da ću to morati da izvodim na osnovu crteža iz postojeće dokumentacije i patenata. Ranije su ctrezi bili objavljivani u srazmeri tako da se tu moze izvući neka dodatna informacija.

Za sada je jasno samo koji je osnovni princip.

Isto to me čeka i za izračunavanje Karlson horni za HF jedinice. Jednostavno od toga sto se nudi po forumima sve je netačno. Uradio sam neke šablone za probu i nemaju odgovarajući oblik. Ali to ću već izračunati. Mada je to veliko drkanje zbog toga st oradim sa MathCad programom pa onda grafikone funkcija prebacujem u Photoshop, sredjujem da budu u srazmeri i odgovarajućih dimenzija i nosim na štampanje. Pa tek onda izrezujem i presvlačim preko cevi da proverim oblik...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Profi, taj ima malu gresku. Kada napisu 2% na obicnom, mislis da nije nista, a kada se ne uklope recimo otvori na plocici i kucistu, veselje, jer je tih 2% u stvari 2mm na 10 cm..

Najgore je kada se u zurbi koriste lenjir i subler...ne spajaju se te mere..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, vladd said:

Profi, taj ima malu gresku. Kada napisu 2% na obicnom, mislis da nije nista, a kada se ne uklope recimo otvori na plocici i kucistu, veselje, jer je tih 2% u stvari 2mm na 10 cm..

Najgore je kada se u zurbi koriste lenjir i subler...ne spajaju se te mere..

A flomaster je precizan ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Задња верзија, смањена толеранција, полирана и осовина и носач.

Тест за челичном куглом (финална верзија користи керамичку куглу), потисна плоча од полиоксиметилена (Delrin) и без икаквог мазива. На погон руком, обрће се више од пет минута.

Снимили смо нешто више од минут:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...