Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

msm yeah

 

jbga nije od danas , nego od pre 2 nedelje

 

pajz sistem razgorevanja = Sloboda Cacak 1200 :smesna:

 

(posle je solo noga prelocirana na dno  , sa obe strane iseceni otvori da se olaksa dodavanje gorivnog materijala)

 

 

 

IMG_5577.jpg

IMG_5586.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Pchelac said:

Nice !... Ali, što ne okrenu one nosače nagore, pa iza Kossa...

Zato što ovi glupi vinklovi imaju rupe koje su ukošene za maticu šrafa samo sa jedne strane, a mrzelo me da se akam i jurim ko bi mi to odradio i sa druge, odredio sam da to završim u toku juče.

Ako mi dođe žuta minuta, čas ću da ih okrenem, al' to je sad zametno, nove rupe, pa ove postojeće da se popune, gletuju, prekreče.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je trebalo odmah da uradim. Centralni u sredinu. To je onaj Acoustically damped kabinet. Front se skida i promenljiv je, to se ne viidi na prvi pogled, ali je korisno jer se moze postaviti i neki drugi zvucnik. Samo se zameni komplet prednja ploca. ove male kutijice su za HF jedinice. Mogucnost i sa Karlson hornama ili sa lenses-ima. A ugao svih kutijica se moze menjati.

Kasnije ubacujem po 2 TQWT-a po kanalu sa rca lc1a. Kao LF jedinice. Nemam pojma kako ce da se zavrsi jednostavno moram da isprobam. Prvo krecem sa centralnim driverom. U frame vs ADE.

Postolja sam zavrsio osmirglao i lakirao sa 2 tanka sloja akrilnog mat laka. Sada smirglam nepravilnosti na kutijicama i hocu da popizdim uvek iseku 0.5-1mm netacno i to moras popravljati ručno. Kad to zavrsim i proverim da li pasuje, sve lakiram. Jedinice sam prethodno montirao i proverio,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavrsio popravku ivica, osmirglao i lakirao sve kutijice 2x akrilnim mat lakom. Ova faza zavrsena. Samo jos da izbusim rupe i da montiram kutijice. Centralni cu da postavim na 1/2 visine prostorije. Sa ciljem da zvuk dolazi "odozgo" iznad linije slusanja. (U ovaj ram mi ulaze i oni WE 15in...)

IMG_0238.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sve ovo potrosio sam svega oko pola litre laka. Najbolje se nanosi parcetom sundjerčića sa pranje sudja. Slojevi su jako tanki i sasvim je dovoljno 2 sloja. Sundjer se iseče na trećinu. Lak je akrilni mat, vitex lussolac ima na etiketi kucicu za pse :) taj mi se nalbolje pokazao. Trebalo bi mozda naneti neki zastitni UV u spreju preko, da ne bi vremenom blago potamnelo i požutelo, ali me stvarno to mrzi...

Četkicom i valjkom se ne dobijaju dobri rezultati. Slojevi su predebeli. A i troši se nepotrebno lak. Moze naravno i cetkicom i valjkom ali za predmete koji su napolju. Mada je i tu je pozeljno ići sa više tanjih slojeva nego sa manjim brojem debljih slojeva.

IMG_0244.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala, :) pa potrudio sam se koliko je moglo. Sve je uradjeno rucnim alatom, bor masina i ubodna testera.

Mogu reći da je stabilno iznad očekivanja i da se jako lako pomera. Stavio sam i točkiće sa kočnicama. Brzo se moze rasklopiti i ponovo sklopiti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...