Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

8 hours ago, Woland said:

brrrhmm :) sjajno emoji106.png daj bre još koju sličku štasse stiso

Биће, кад имам да више покажем. :) Идеја је да отворим тему кад буде све готово, али ова тема може да покаже баш колико времена траје развој.

8 hours ago, sir Oliver said:

A ša je ovo?

 

7 hours ago, zek said:

Pa verovatno tri noge za.... tronožac.:paint3:

Требало би бити грамофонска база, кад буде завршено.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, skrstic said:

:clapping:Moćno.

Sigurno će biti svakakvih glupost ali ako bar jednu dobru sugestiju dobiješ vredi. Moje mišljenje a ti ako želiš otvori temu.

Нисам ја против тога још сада. Мада, ово је процес који можда траје и више од годину дана, па не бих да сам себи правим притисак.

А ова тема је била одлична могућност да ја не изгубим фокус. Научио сам доста од других, и настојим да вратим што више - па зато уз сваки корам додајем и техничке цртеже. Технички, кад сам готов, ако се некоме свиђа где сам стигао, може да потпуно реплицира све кораке.

27 minutes ago, sir Oliver said:

hvala, sad je jasno.

Како нисам имао могућност да тестирам спој дрвета и алуминијума, у дизајну сам предвидео и допунски метод затезања, а то је М6 завртањ који пролази добрим делом дужине. На задњем цртежу се може приметити та празнина. У пракси, нема (за сад) потребе за тај екстра завртањ.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, sir Oliver said:

Da li je ovo rad po nekom projektu ili sam svoj dizajner?

Сам свој.

58ce5c70d096e_ScreenShot2017-03-19at11_23_30AM.png.27f9cc1c3941dcca042ecd357d3c211c.png

Да не би било тако, не бих био комфоран да постављам техничке цртеже туђих дизајна.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, grau said:

vrlo pametno. 3 rucke...

Највише три, у најбољем случају - све DIY. За почетак, SME 3009 (или конверзија на квази 3012), онај моји готов унипивот (DIY Unipivot MKII), и нова (зa мене) варијација пивот концепта.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 18. 03. 2017. at 10:52 PM, InSides said:

Све ово, па копирано три пута:

58cdaa9c0e28c_ScreenShot2017-03-18at10_43_58PM.thumb.png.6cc91556e0ac72d16797d24c2658352a.png

И стигли до овог:

58cdac21b3513_ScreenShot2017-03-18at10_52_07PM.png.c88ee336c9f230bc4b44140447bb2f27.png

Идемо даље.

Sjajan design...

Ja sam uvijek nekako izbjegavao lamelirano puno drvo zbog nejednakog rada i susenja istog nakon nekoliko godina. Moze se to donekle izbjeci ako svaki komad drveta koji se lijepi bude priblizno iste gustoce sa uvijek kontra okrenutim godovima. S vremenom se svaki spoj ipak lagano osjeti pod rukom ako nisu zadovoljeni svi uvjeti.

Ovdje to nece biti vidljivo i toliko bitno tako da hvale vrijedno djelo. Bravo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Dacho said:

Ovdje to nece biti vidljivo i toliko bitno tako da hvale vrijedno djelo. Bravo.

Хвала! Цртежи ми дојадили, и мада нисам све до краја дизајнирао како би хтео, морао сам да почнем од нечег.

Знам да дрво може да се криви, и то је до негде очекивано. Ако је ово проблем на дуже стазе, чак и кад је дрво стабилизовано, увек могу да израдим основу од алуминијума, или POM-а (Delrin?)...

...мада не бих ако баш не морам. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...