Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Pa zavisi u odnosu na koji drugi materijal. Mermer kao i granit generalno spada u materijale koji zvone ali isto tako dodaje teret pa je ste strane bio neko vreme na ceni kod gramofondzija dok nije otkrivenk skiljac ili ti slate (eng). Ako je za bazu puno drvo pokazuje daleko bolje rezultate, javor, orah, tresnja, itd a mozda najbolje kombinacija drvo i aluminijum, ja to koristim sada a probao sam svasta od kombinacija to je firma Artisan prva cinimi se upotrebila u svojim bazama. Drvo je bolje i kao podloga za bazu po mom misljenju ali i mnogim drugima po belom svetu jer niti zvoni rezonuje na frekvencijama koje vise odgovaraju audio opremi itako dalje.

Mada ovo je sve bitno ako se trazi dlaka u jajetu tj tezi ka sto boljem zvuku jer sve to moze da pokvari obicno stelovanje rucke i glave a o kvalitetu istih i da ne govorim. Hocu da kazem da neke druge stvari vise uticu na zvuk nego sto ce biti razlika izmedju mermera i neceg drugog.  Znaci ako je sve ostalo "na nivou" onda je ova moja prica ima nekog smisla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Impuls said:

pitanje za gramofondzije, treba da nabavim prilepski beli mermer 4cm debljine, da li se moze negde iskoristiti kao podloga i da li unapredi zvuk ili ga unisti?

Претпостављам да је питање за у Србији.

А ако може да се прошири локација, могу да ја то лако набавим. Заједно са CNC обрадом.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, prophet said:

Baš to htedoh da pitam.  Koliko bi bili dugački ti Karlsoni?

Vodovodna cev unutrašnji promer oko 106mm. Za Fo=345Hz duzina L=250mm, hiperbolični izrez počinje oko 83mm. to tek moram da izračunam i napravim šablon...

nije veliko. Naravno rezaću nekoliko oktava više. Predvideo sam da se taj front moze zameniti. Pa mogu doci i originalni WE lenses koje imam 4 kom, mogu da se naprave i bolji lenses od furnira a mogu i ove K-horne... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vodovodna cev unutrašnji promer oko 106mm. Za Fo=345Hz duzina L=250mm, hiperbolični izrez počinje oko 83mm. to tek moram da izračunam i napravim šablon...

nije veliko. Naravno rezaću nekoliko oktava više. Predvideo sam da se taj front moze zameniti. Pa mogu doci i originalni WE lenses koje imam 4 kom, mogu da se naprave i bolji lenses od furnira a mogu i ove K-horne... 

Hvala. Hoce li biti u dipolu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Planovi i.... pecanje uz akustiku kanjona gde je Dunav najuzi a najdublji...:beach::vozac:

VDC12 vojni desantni camac 12 ... cena do 400 evra....jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Woland said:

gotovo..

Одлично. Је ли мајстор рекао како се ПОМ чисти након обраде? За други пројект планирам 60мм црни ПОМ.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...