Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

@Eci

.... sve je to ok, lepo... ali crna boja nije prakticna, mislim da ces vise vremena utrositi na brisanje prasine

nego na slusanje muzike... mozda metalizesiva.... u svakom slucaju zelim uspeha u daljem radu....

pozV  B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se bude farbala baza u crno, to će raditi jedan profesionalni lakirer - tražiću istu nijansu kao što je kućište motora - mat sivkasto crna. Prašina ne bi trebala biti problem. Ustvari, pokazaće se u praksi da li će biti :) Možda osmislim i neki cover od pleksija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Montirao sam motor u kućište, radi potpuno bešumno. Dugo nije radio, stavio sam kap ulja na osovinu pa ću ga ostaviti 24h da se vrti. Sledeće nedelje se farba baza i struže tanjir na identičan obim kao što je baza. image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Nije lose razmuckati mrvu MOS2 paste sa malo finog masinskog ulja, ako ima bronzani lezaj. Ulje izvetri(ili se razbije, kao svaki polimer), ali molibden-disulfd ostaje.

 

Ne raditi ovo ni slucajno ortodoksna glupost !!! Niti ima udarnih opterecenja, niti ekstremno velikih pritisaka, znaci nema potrebe za litijumskim mastima sa dodatkom molibden disulfida,  ... sem ako  mozda kolega iz Cerna zna nesto sto mi uljari jos nismo dokazali i ne primenjujemo u praksi.  Jos nesto nikad ali nikad ne mesati masti i ulja jer dolazi do degradacije oba  (ovo vazi za sve sem za Pilgere u valjaonicama i fabrikama bakarnih cevi, a Hi fi to nije jos uvek). a i ulje ne vetri ( kako vi to strucno kazete) bas tako brzo. Vlad, drzte se Vasih krastavaca. Ukljucio sam se samo da neko ne bi platio porez na budale. Eci imas ono ulje sto sam ti dao, guraj burazeru. Odo ja opet na duze, ovo za svaki slucaj da se neko ne zahebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MOS2 nije nikakva "mast" vec cvrsto sredstvo za podmazivanje, fine strukture, a za uja je aditiv. Tako da uljarsko iskustvo ne moze da nadoknadi neka saznanja.

Nema apsolutno nikakav uticaj na strukturu ulja, vec na kliznu povrsinu.

I u ovom slucaju nisu bitna udarna opterecenja, vec popunjavanje finih neravnina povrsine sa frikcionim elementom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Strukturalne neravnine (mikro i obicni pitinzi) se desavaju  i resavaju drukcije, a o aditivima za ulje ipak ne bih sa vama u raspravu. Masti su sa dodatkom MOS2, a kada je pasta u pitanju, onda su to paste za ekstremno visoke temperature ( cca 400 i +), sto naravno, opste je poznato da svaki gramofon koji iole vredi, radi na tim temperaturama iskljucivo preko 300 stepeni C. Ajte molim Vas. To sto ste vi pisali, vazi za sprejeve sa raznim podmazujucim frikcionim elementima, kako vi kazete, gde je gas samo pogon i nosioc, a posle kad ispari ostaje frikcioni element.

A sad dovidjenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Primljeno k znanju, Captain Grey!

Sutra imam obavezu otići za mitski Čačak posetiti devedesetjednogodišnju baku u svojstvu položajnika, cenim scenu ko iz filma Smoke...

Imam za bus, posle stop natrag. Očekujte sutra blues Skip Jamesa u predlozima za slušanje ako se vratim živ telesno i zdrav duhovno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, grozni said:

Strukturalne neravnine (mikro i obicni pitinzi) se desavaju  i resavaju drukcije, a o aditivima za ulje ipak ne bih sa vama u raspravu. Masti su sa dodatkom MOS2, a kada je pasta u pitanju, onda su to paste za ekstremno visoke temperature ( cca 400 i +), sto naravno, opste je poznato da svaki gramofon koji iole vredi, radi na tim temperaturama iskljucivo preko 300 stepeni C. Ajte molim Vas. To sto ste vi pisali, vazi za sprejeve sa raznim podmazujucim frikcionim elementima, kako vi kazete, gde je gas samo pogon i nosioc, a posle kad ispari ostaje frikcioni element.

A sad dovidjenja

Nisi bas upoznat sa MOS2. Korsti se do 300C, nakon toga krece u osidaciju i pravi probleme, umanjuje frikciju. Toga srecom nema u gramofonu..

Inace se nalazi, po radnjama, u vidu koloidnog rastvora, najcese sa uljem, a nadje se i u prahu, ili kao aditiv mastima u manjem procentu.

Za povisene temperature, do 600C se koriste nesto drugacije masti, a preko toga su uglavnom cvrsta maziva.

 

No to sve nije bitno, i moj savet nije toliko los za toliki napad, no desava se.

A ne postoji ni namera da izvaram Ecija, iskusnog mstora.. :) 

Srecan Bozic, Hritos se rodi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...