Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Zero,

 

ubacim za dan/dva par stvari (PCB recimo, ako neko hoće da radi) za ovaj line line stepen u odgovarajuću temu (Super Linear Cathode Follower), za ispis. Baš okasnio ovaj projekat, ali šta da se radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero,

 

ubacim za dan/dva par stvari (PCB recimo, ako neko hoće da radi) za ovaj line line stepen u odgovarajuću temu (Super Linear Cathode Follower), za ispis. Baš okasnio ovaj projekat, ali šta da se radi.

 

 

Hvala! Izgleda lijepo, ali sve izgleda lijepo kad ti složiš. :cheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa čiča-miča-gotova-priča, skutijao si. šta pitaš :D

cevka ide u kutiju ili uspravno ili položeno, samo odlučiš ko je važniji, kutija ili iznutrica.

ovako izgleda malko...

 

hahaha... ti će mi kažeš kako ide cevka :)

 

ima vremena za tebe Gujo, ima... samo polako :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo malo bordela i to je to

 

WP_20150920_16_36_27_Pro.jpg

 

zašto led... zato što se dipley može podesiti da ode u off nakon nekog vremena, pa da nešto signalizira stanje uređaja... jer je lampa u čardak položaju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima daljnski, ima i ućenje tipki daljnskoga, priko daljinca biranje ulaza, volumen i mute. Priko encodera pored volumena i biranja ulaza može se editirat ime ulaza, dodavat vrime timera za mute i odgodu visokoga napoma, display da stalno gori ili se gase nakon par sec itd.

Evo stariji brat, uz neke male razlike, ja san iša na malo vintage izgled kutije.

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U okviru menija se odabere novi RC code, prođe se kroz proceduru prepoznavanja i dodeljivanja funkcija tasterima daljinskog. To sve zapamti atmega i nakon toga imaš potpunu kontrolu preko daljinca. Volume attenuator je 6-bitni / 6 releja / 64 pozicije / 0-63dB. Ulazna impedansa je 22k, konstantna.

 

Uz ono što je napomenuo Pinco, postoje dve opcije rada - Tube i Solid State. U Tube režimu imamo grejanje lampe, regulacija visokog napona. U Solid State režimu imamo samo regulaciju napona. Svo vreme čekanja je izlaz mutiran.

 

Dual - RCA su kao na slici koju si dao. Verovatno identični.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gdje se može više pročitati o tom preampu. Ako se ne varam, dva ista projekta znače da je ovo nešto dobro poznato u diy svijetu?

 

O SLCF imaš tu na forumu, a dva ista projekta su zato šta Boban i ja većinu toga radimo zajedno, od ideje do projektiranja pa je i ovo ispalo slićno, a sitnice koje se razlikuju su radi razlićitih mogućnosti oko finiširanja kutije, ili komponenti koje smo u mogućnosti iskoristit.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde ako ne gresim vidim dobar primer koriscenja releja kao ulaznog selektora.

Koliko vidim prekidaju i vruce krajeve i mase inputa?

Tako da nema ground loopova preko sasija povezanih na preamp koje su uzemljene i uglavnom povezane sa audio groundom

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O SLCF imaš tu na forumu, a dva ista projekta su zato šta Boban i ja većinu toga radimo zajedno, od ideje do projektiranja pa je i ovo ispalo slićno, a sitnice koje se razlikuju su radi razlićitih mogućnosti oko finiširanja kutije, ili komponenti koje smo u mogućnosti iskoristit.

Hvala Pinco!

Taman sam i sam naišao na temu ovdje. Još sam kod razvoja. Zanimljivo je. Vidjet ću hoće li i ostati tako za mene neukog. :D

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...