Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

 

Zocky jel si to stavljao neke odstojnike izmedju LEd i pcb da sve budu u istoj ravni?

Pitam zbog toga što su mi potrebni neki odstojnici za te 5mm led a mislim da nisam to video po radjama?

Gde ima to da se nabavi?

 

Na prototipu sam improvizovao - odstojanje ledovki od pločice je napravljeno parčetom lima čiji je jedan kraj savijen pod devedeset stepeni (zalemi se 5-6 njih pa se limče pomeri i tako sve do kraja) , morao sam da ih podignem zbog toga što se katode spajaju u gornjem sloju a pločica nema metalizaciju rupa.

 

post-65-0-67946600-1391038702_thumb.jpg

 

Sa onim profi pločicama je već bilo mnogo lakše, LED ide do kraja pa se lemi u donjem sloju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslednja karika. Ostaje samo malo busenja, jos malo strugarskih i glodackih radova i obrada prednje ploce

 

Puno elektronike za moj ukus. Mada, ukusi su razliciti.

Sto se tice pedantnosti, preciznosti u izradi, ovako sa slika - cisto 10.

 

Bas je Grozan :)

 

Aha. Da znas. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uradili su mi u Akustici. Bilo je da li se odluciti za aluminijumsku pa plastificirati jer niko u Srbiji ne moze da odradi eloksazu a da je dobra. Ili lim pa plastifikacija. Naravno presudio je lim i zadovoljan sam kako je ispalo. A i cenom 30 evra kutija bez prednje ploce. Oni buse i sve rupe ali iako sam poslao nacrt nisam hteo da oni to urade jer se ipak radi o uklapanju na postojecu prednju plocu od aluminijuma a vec sam kupio remen i remenice pa mora sve biti upasovano u mm. Do sad sa Akustikom imam odlicnu saradnju ali su ipak vise za serije a ne za prototipe jer im oduzme vreme kompletno programiranje masina i izmena alata za savijanje. Plastifikacija je odlicna, kutije koje rade vec godinama u agresivnoj sredini nisu dobile ni tackicu na sebi.

 

Elektroliti su Nippon Chemicon oni braon od 1000uF/63V, posle regulatora su Elne 47ouF/35V, uz sam preamp deo su panasonic. Pretpostavljam da bi nijansa bila u pitanju da sam stavio Muse KZ ali bi zato cena bila dosta veca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka čast majstore :respect:

Da ali primodoticni moze posle keramicki tanjir plasirati na vrh eksera na stolu, zatim laganim pokretima prstiju zarotirati i odrzavati povremeno rotaciju, staviti plocu na tanjir i ..... mastati :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ali primodoticni moze posle keramicki tanjir plasirati na vrh eksera na stolu, zatim laganim pokretima prstiju zarotirati i odrzavati povremeno rotaciju, staviti plocu na tanjir i ..... mastati :)

Da, ali slozices se da je i to vec nesto. :buehehe:

Sto bi se reklo - bolje ista, nego nista.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molio bih za predlog, selektor ulaza ce biti na prednjoj ploci kao obrtni preklopnik sa 6 polozaja. Jedan polozaj ce biti iskljucen preamp a ostalih 5, cetiri linijska ulaza i phono preamp. Koji raspored je najoptimalniji za raspored ako se uzme u obzir da ce se gramofon koristiti ucestalo kao i linijski ulazi. Da li ga ipak staviti poslednjeg ili ga umesati negde medju linijske?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impuls, koja dva ulaza će biti najčešće korištena?Pretpostavljam, ali ne mora biti tako, da će se najčešće koristiti CD i gramofon.Samo odaberi koji će biti slušaniji i njega na prvo mjesto, zatim onaj drugi i ostali ulazi (obadva :) ) koji se manje koriste neka idu random. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molio bih za predlog, selektor ulaza ce biti na prednjoj ploci kao obrtni preklopnik sa 6 polozaja. Jedan polozaj ce biti iskljucen preamp a ostalih 5, cetiri linijska ulaza i phono preamp. Koji raspored je najoptimalniji za raspored ako se uzme u obzir da ce se gramofon koristiti ucestalo kao i linijski ulazi. Da li ga ipak staviti poslednjeg ili ga umesati negde medju linijske?

 

Da li je moguce postaviti glavni prekidac za uklj/isklj ?

Ne mora obavezno biti sa prednje strane preamp-a ako bi smetalo estetici ili simeteriji prednje ploce i samog uredjaja.

Ne bi bio ni prvi ni poslednji uredjaj koji ima taj glavni prekidac na zadnjoj ploci.

 

Sto se tice samog selektora moj predlog bi bio kao sto je i uobicajeno :

1.  CD

2.  Phono

3.  AUX

4. . . . .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...