Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

...bez obzira na izgled, zvučnica SPU Spirit je samo lagano mahnula ACE L SE zvučnici, I ostavila je miljama iza sebe, čak i ovako neusvirana

fantastična zvučnica

:hot:

Pajo, po meni ništa čudno, SPU je tričavih 4-5x skuplja od one kojoj je mahnula. Prevedeno na automoto...hmm...hyundei i20/30 je ostao inferioran u odnosu na audi a4...hmm... pitam se zašto? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i ja nesto pravim posto mi je ostalo delova jos iz proslog veka pa reko da ih iskoristim,Sve ce da bude spakovano u kutiju od Kenwood M1.Imam i VU metre negde pa ce valjda i oni cucnuti.Jedino sto sam prevideo su hladnjaci posto sam bio ubecen da u furdi koju imam,ima dva ista.Kad ono :JC_moon: Napajanje je oko +/- 63v tako da je malo vece od poznatih modela (Marantz,Philips,Grundig).Zastita je probana i odlicno funkcionise sa malim izmenama.Kad dodjem do hladnjaka moracu da trazim pomoc od vas pa mozda neko ima par komada da otudji.

post-582-0-66513300-1379750140_thumb.jpg

post-582-0-65828100-1379750216_thumb.jpg

post-582-0-17342100-1379750339_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajo, po meni ništa čudno, SPU je tričavih 4-5x skuplja od one kojoj je mahnula. Prevedeno na automoto...hmm...hyundei i20/30 je ostao inferioran u odnosu na audi a4...hmm... pitam se zašto? 

 

 

nije bas toliki raspon cene, pre bih rekao da je 2x skuplja (jer je placena niza japanska cena a ne evropska) u odnosu na staru kuzminu cenu, ili 30% vise u odnosu na EU retail za ace SL.... nebitan podatak ali svejedno i dalje je to cena koja se bas ne daje svaki dan za zvucnicu ni u bogatijim zemljama od nase, ja sam razbio kasicu prasicu jer mi je u glavi i dalje zvuk SPU meister koji sam pre dosta godina cuo u berlinu, to je bio dugorocni plan da se to jednog dana stavi na neki L75/401/124...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajo, po meni ništa čudno, SPU je tričavih 4-5x skuplja od one kojoj je mahnula. Prevedeno na automoto...hmm...hyundei i20/30 je ostao inferioran u odnosu na audi a4...hmm... pitam se zašto? 

 

 

taj konkretan primerak SPU ja ne znam,@grau kad kupuje onda kupuje stvari koje su za obicne smrtnike nepoznanica :)..hebiga limitirana serija,za japansko trziste(?)..SPU,i oni obicni primerci su cudne sprave,nisu u danasnjem audifiljistickom fazonu,obicne varijante su nabavljive vec od 5-600 eura,i to svira vec zabrinjavajuce i naspram MC zvucnica koje su vise hifisticki nastrojene,iz iste kuce,a kostaju 2-3 puta vise no jednostavan SPU..to je ono sto kazu "back to roots"...

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SPU spirit je telo i motor od SPU silver meister Mk2 ali malkice sirotija verzija, bez srebrnih namotaja - bakar. kupljena je po preporuci tokijskog audio prijatelja koji je dojavio da je ortofon resio da casti svojih (skoro) 500 japanskih fanova i ponudi 90% zvuka silver meistera za 50% cene (okvirno).

 

nesto od kontigenta je procurilo do evrope, navodno su istaknutiji dileri imali pravo da naruce do 2 komada, ali to vise nije bila ta cena pa je u evropi spirit zavrsio uglavnom kod kolekcionara.

 

jednog dana kada budem bio bogat, preci cu na SPU royal.

 

 

evo vodic za SPU, kome zatreba - tu su sve:

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IMHO - tako se "udaljava" sve vise i vise od vintage zvuka koji je koliko sam razumeo @paja959 njegova koncepcija i cilj za idealan setup.

 

 

upravo tu je najveci kamen spoticanja u celoj ovoj prici+taj phono..udaljavanje (ponovo?) od vintage zvuka..Dzekil and Hajd :)

 

BTW,Furutech izvadjen,stavljen ovozemaljski osigurac,cuje se to,sa obicnim osiguracem zvuk se malo "rasplivava vise",pod dasku na kojoj je sekcija napajanja,stavio siljke,ovo se cuje isto fino (skrenuli mi lepo paznju,na ovo lepo "nemoj da stavljas sekciju napajanja samo onako na pod"

 

BTW u silnoj dokumentaciji,uputstvo,testovi bla,bla,bla,nadjem pominjanje Audiodata i Tannoy DC-a iz Prestige serije odstrane  Fridriha...a match made in heaven?

 

:drink:

 

idem na slusanjac dalje :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SPU spirit je telo i motor od SPU silver meister Mk2 ali malkice sirotija verzija, bez srebrnih namotaja - bakar.

 

 

 

hebiga,to sam ja vec negde rekao onomad,treba uzimati verziju sa bakarnim namotajem,a ne srebrnim..drugar mi je imao i  to isto (srebrnu),ispljuvao se na nju do 00..vratio varijantu sa bakarnim navojem...

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zika:ovo varira od generacije do generacije,ima X varijanti tog napajanja,kod ovog osigurac mu je natrag,kod stekera,pa jos neki fancy Furutech od 10A trenutno u njemu,sutra zemim neki obican,pa zamenim to,pa oslusnem sta se desava :)

Mislio sam na onaj osigurač kao „kućni“... Taman sam pomislio da sam (a jesam) dovoljno ćorav da ne prepoznajem dobro, kad ono jeste...

http://www.asraudio.de/Epdf/IEFuses.pdf

Ima nade i za nas starce...

Da ne bude baš off-topic: i kada mislite da ste (skoro) sve cake oko zvuka na OS potrefili, nađe se još neka i ulepša Vam dan... ;P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na onaj osigurač kao „kućni“... Taman sam pomislio da sam (a jesam) dovoljno ćorav da ne prepoznajem dobro, kad ono jeste...

http://www.asraudio.de/Epdf/IEFuses.pdf

Ima nade i za nas starce...

Da ne bude baš off-topic: i kada mislite da ste (skoro) sve cake oko zvuka na OS potrefili, nađe se još neka i ulepša Vam dan... ;P

 

 

ovo je front view kod ovoga..taj zadnji je OK,prednji je ovde nevidljiv+ovaj vec ima mogucnost promene AC kabla. :)

post-653-0-11564400-1379782263_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pitanju je skunk work. Tajni projekat pod code nazivom Pepsi 69.  :assshake:

Hehehe, tajni jer je za podrum, skunk works jer mi se u poslednje vreme mota nekoliko tvorova oko kuce, a Pepsi i 69 su bili disko klubovi u podrumima zgrada na Novom Beogradu sa kraja 60-tih i pocetka 70 tih, u koje nisam smeo da idem jer sam bio mnogo mali, a mnogo me zanimalo, Tada se svirala mnogo dobra muzika tu...

 

Elem, vec dugo vremena mi stoje ovi riboni od Ace, koji su bili namenjeni za jedan drugi projekat, koji nikako nisam mogao da sklopim. A bas mi je trebalo nesto dobro za podrum. Razmisljah sta cu, kako cu da pravim kutije i vec sam po svom dobrom obicaju poceo da zakomplikujem stvari u glavi, kad desilo se da je Acin drugar iz LA-ja imao par ovih gotovih kutija sa kojima nije nista hteo da radi. Ja sam u stvari trazio midbass PHL 1360 koje je on imao, ali kroz razgovor on mi ponudi i kutije. Huh, ja bas bio spreman za jedan lep drveni projekat, sve sam vec u glavi sklopio, kad pojavise se ove divne gotove kutije. Elem, resih se za to, kupih kutije i PHLs, pojurih delove koji su mi nedostajali za crossover, i u kratkom vremenu i uz pomoc i  konsultacije sa Acom,  sklopih projekat. Nije bas mnogo DIY, ali je gotov. Kutija je bas reflex ali ce biti koriscena uglavnom kao kompresiona. Ja imam neke Definitive kutije koja svaka ima u sebi po cetiri 6.5" midbass koje cu da koristim za basove, tako da cu da zatvorim ove portove na ovim malisama.

 

Takodje pocinjem i modifikaciju ovih 2A3 pojacala, koja imaju problem sa izlaznim trafoima. Narucih nove i cekam da stignu Lundahli, pa ce mo onda Choki i ja dopisnu akademiju da nesto novo napravimo. Socinih ovu sliku da ujedno probam jedan nov objektiv sa stabilizacijom. Radi odlicno kako se vidi, jer je expozicija citavih 1 sec iz ruke. Evo jos jedne slicice gole kutije............

E ovo me vec nervira. Ne mogu da nadjem attachment button.... Mikoooooooooooooooo! De ti je attachment button? Valjda ce me cuti.

 

Ouups. nadjoh konacno. Nistaaaaaaaaa Mikoooooo, nema vezeeeeeee, nasao saaaaaaam.

post-118-0-76105800-1379953901_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...