Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

pre 7 časa, Brijac reče

Stigel danas u sanduce :) I danas mora da se namunji. Pearl 3 phono u smd varijanti. Dual plocka, tako zahtevala bigdiy ekipa, u originalu su dual mono. 

20240219_120001.thumb.jpg.2f641930545be294ef0660e9b71992aa.jpg

Lepe lepo, svaka cast 🙂 bice munja nema sta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, Brijac reče

Nije audio, ali mucenik cuje bolje nego mi 😁 Upravo ga uhvatih i pustih neozledjenog na svu srecu. Uleteo i nece sam dizidje, veli dobra muzika. 

20240225_214833.thumb.jpg.749a83181c6fcd49d7c10825dac452fb.jpg

 

 

I što kaže?

Ne treba ti supertweeter? :smart:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Drugari treba mi savet ako je moguce

Rasturam Vestax mixer, klasicni za diskac, treba mi kutija.

Razni prekidaci i trimeri su odozgo usrafljeni u gornju plocu i problem je sto nemam krstati srafciger za tako male srafove - cca. <2mm.

Ima li neki trik kako to sve skinuti ? ....mogu da probam ravnim, takve male imam.

 

Druga stvar gde je zapelo skidanje srafova jeste da su frajeri namazali farbom "visak" navoja srafa i navrtka nece da se odvrne preko tog podrucja - namaz nije debeo ali je dovoljan da blokira odvrtanje navrtke.

Sta ovde probati - WD40 ne radi posao, da li da probam skidanje farbe razredjivacem ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U krajnjem slucaju uzecu burgiju i probusicu sve te srafove.

:bad_boys_20:

Nesto mi je stalo da sacuvam trafo - on je u lepoj metalnoj kutiji, otvorenioj s jedne strane + mogao bih da ga iskoristim - odokativno duplo je veci od onih 12VAC malih kockastih.  Njegovi srafovi su namazani farbom - videcemo sta ce biti.

Hvala Momci !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako imaš dremel i onu malu pilu za njega, možda možeš fino odrezati taj obojani dio, pa onda sa setom kojeg je Brijač predložio jednostavno odvrnuti.
Ne znam ima li Parkside dremel, onaj iz Lidla, takav nastavak.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Krco, tako mali krstasti šrafciger kupi što kvalitetniji. Ja sam reklamirao par setova, na kraju kupio Wiha Picofinish i nemam više problema. Ima i bitova za šrafilice sa vrlo malim vrhovima od ovih krštenih proizvođača ali koštaju ko šrafciger.

Što se hemije tiče, odvijač sprej je iz raja izašao. A za farbu razređivač ili mehaničko uklanjanje.

I Nixie pomunu grejanje... Ono što je katkad uspevalo je da se lemilica dobro nagreje i dodirne glava šrafa pa zbog termičkog širenja popusti. Ovo pogotovo radi kada je čelični šraf u drugom materijalu, različiti koeficijenti širenja, milina jedna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

GobLhz8.jpeg

Ovako sam 2011. pravio skretnicu, ćale je imao nekog prijatelja koji je proizvodio ovakve štampane ploče. Ali taj čovek je umro odavno.
Da li danas postoji neko u srbiji ko bi pravio par ovakvih štampanih ploča po narudžbi?

Dakle to je nešto deblji sloj provodnika, mislim da bi trebalo bez problema da izdržava struju koja ide u zvučnik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, zek said:

Ja bih skretnicu radio na šperploči i direktno vezao elemente...:wink2:

Ma tako sam i radio posle, nije to problem, ali ona prva je nekako bila više fancy, na štampanoj ploči :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...