Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

WWW.ANALOGUESEDUCTION.NET

Nottingham Analogue Anna Log Turntable The Anna Log turntable is a masterpiece at controlling unwanted resonances. Rather than allow the resonances to scatter every which way, like a stone falling into a...

Yupp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nisam znao za taj Ana Log.

Vidim, odmah su krenuli s dampinškom cijenom, ali neka...moji panjevi i klade su od Madagaskarskog graba 12 godina sušenog u kontroliranim uvjetima moje šupe odmah iza nesezonskih autoguma, a pored kosilice!

Kvaliteta će uvijek pronaći svoju klijentelu. :matrix:

Izmenjeno od zerowaf
tipfeleri
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To bi, čak i da nađem nešto takvo, za mene možda bilo nemoguće obrađivati.

Davno smo rušali bakinu staru kuću jer je iza nje bila završena nova.

Stari rogovi i grede na tavanu (hrast) su bili toliko tvrdi, a Bogami i impregnirani dimom jer se tamo valjda 100 godina sušilo meso, da su bili težak zalogaj čak i za Stihl s novim lancem.

Pragovi nisu od hrastovine, nego, koliko se sjećam iz Tehničkih sredstava željeznice što sam polagao još 1996-te, od borovine, ali uz takve postupke impregnacije i nakon toliko vremena u tlu, ta se borovina vjerojatno već ponaša kao okamina s dna rijeke.

Bilo bi zanimljivo iskombinirati nešto takvo s nekim drugim materijalima poput bakra, aluminija, inoksa za neki TT plinth, pa vidjeti kamo bi to odvelo.

No, nemam trenutno takvih želja. No, znatiželja postoji, pa bih sa zanimanjem ispratio takav eksperiment.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Da Vam donesem, iz Crne gore, rogač, lepo bi se pomučili. To se, nekada, koristilo za pragove. Uživam decenijama ispod jednog. živog i naprednog, ogromnog, a imam pristup i panju jednog posečenog, neizvađenom, oživelom, iz napuštenog vojnog objekta. Tvrdo, da ne može biti tvrđe... Odstajalo... 

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, ManicP said:

Ta špecija za impregnaciju pragova vele da je kancerogena. A i šta je tu iscurilo iz toaleta vozova... Možda bolje drvo iz neke sušare :)

 

Sasvim moguće. To kažu i za preprženu slaninicu, pa je malo njih izbegava. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 52 minuta, ManicP reče

Ta špecija za impregnaciju pragova vele da je kancerogena. A i šta je tu iscurilo iz toaleta vozova... Možda bolje drvo iz neke sušare :)



Sve si u pravu! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:

Bilo bi zanimljivo iskombinirati nešto takvo s nekim drugim materijalima poput bakra, aluminija, inoksa za neki TT plinth

ma yok, ako ti treba nešto tako tvrdo, uzmi škriljac (slate) ima da se nabavi u dimenziji 60 x 60 x 1,2 cm, bilo bi interesantnije

2 hours ago, Leonardo said:

Čuo sam sličnu priču da je skoro pa nemoguće obraditi, koliko je tvrdo i sabijeno. Ipak ništa nije nemoguće. 

nije nemoguće, ali je teško - komšija ih je ložio, nekoliko lanaca za testeru je potrošio, goreli su dugo i smrdeli na katran, naftu... ne bih ja to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 1 sat, Leonardo reče

To kažu i za preprženu slaninicu

Ne kažu više, bar ovi naši doktori/nutricionisti, čak tvrde da je zdrava u normalnim količinama. Koje su normalne količine ne otkrivaju:Viannen_loungelizard:. Ja se hranim kao i svi moji preci mašću, slaninom i sl. čitav život, mislim od svinje skoro da i nema ništa što se ne koristi.....:cheers:

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, LightMatic reče

Ne mora koristiti pragove, ima kod mene par fosni od vagona sa kletog Ćire, stoje u garaži od 1965-66.



Još malo i bit će lijepo prosušena. :Viannen_loungelizard:

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:

Još malo i bit će lijepo prosušena. :Viannen_loungelizard:

Fazioli je italijanska firma koja je pravila nameštaj, kuhinje prvenstveno, onda je vlasnik kupio hrastovu šumu, i izvesnu količinu suvog (100 godina) hrasta i počeo da pravi klavire. danas su treći po proizvodnji i kvalitetu na globalnom tržištu

WWW.FAZIOLI.COM

Fazioli pianoforti

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...
On 2/10/2024 at 10:29 PM, Vix said:

Evo malo pogled na unutrasnjost Sony CDP-101 plejera. Ne otvara vrata, pogledacu napajanja motora (ima ih 3). 

Iako ne radi, steta da se baci, bio bi lep, cak i samo kao muzejski primerak... 

Sony 101-1.jpg

Sony 101-2.jpg

 

ELEKTROTANYA.COM

Download SONY CDP-101 service manual & repair info for electronics experts

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...