Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Htio sam dodati i filmić što sam snimio, kako izgleda EC sad ali je da 'prostite velik za upload. Eve sam ga malko konvertir'o, podiže se.....

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, prednja ploča je od plexi-ja, "okrečena" u crno sa zadnje strane. Samo sam pažljivo očistio boju koliko mi je trebalo da se ugledaju LED segmenti i dodao foliju da se ne primjeti kad je ugašeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pločice sam uzeo ovde. Sad su čini mi se malo poskupele, a i poštarina je veća nego pre par godina.

 

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for Leach Amp Amplifier PCB DIY at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li neko sliku pcb layout-a za ECL82 regulator napona ?

Imam PCL82 cevi, trafo za pravilno grejanje, mogu da uradim u vazduhu ali bih radije sam napravio pcb po poznatom  layout-u za koji se zna da funkcionise.

Na ebay-u imaju samo klon AN napajanja sa 6X5 ispravljacicom & ECL82 reg + LM317 za grejanje - to su viskovi koji mi ne trebaju ( + 6X5 i ECL82 se greju zajedno sto mi se uopste ne svidja ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 časa, krca44 reče

Ima li neko sliku pcb layout-a za ECL82 regulator napona ?

Imam PCL82 cevi, trafo za pravilno grejanje, mogu da uradim u vazduhu ali bih radije sam napravio pcb po poznatom  layout-u za koji se zna da funkcionise.

Na ebay-u imaju samo klon AN napajanja sa 6X5 ispravljacicom & ECL82 reg + LM317 za grejanje - to su viskovi koji mi ne trebaju ( + 6X5 i ECL82 se greju zajedno sto mi se uopste ne svidja ).

Tražio jutros u časopisima "Audio projekti" ali ne mogu da nadjem.

Neko je na forumu postova sve brojeve tog časopisa, pa možda pronadješ.

Ja sam to pravio na proto ploči, a Vukušić je PCB prodavao za 27DM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, bnb reče

Tražio jutros u časopisima "Audio projekti" ali ne mogu da nadjem.

Hvala

Mislim da imam skoro sva izdanja Audio Projekta i medju nema nema slike koliko znam.  Potrazicu ovde da proverim.

Vukusic je nekad prodavao i bila je slika na njegovom web sajtu - ali nazalost posle njegovog odlaska sajt je smanjen a juce ga uopste nisam nasao.

Snaci cu se nekako, verovatno ptp samo da probam, trafo za B+ bi mi dao knap napon za upotrebu PCL82 reg-a tj filtriranje pre rega bi bilo minimalno.

Sindric je recimo pasivni PSU za phono koji sam imao napravio sa 4x 470 uF / 450 Vdc u paraleli i to je mislm bilo bolje od C-RC sa tri clana - samo on je koristio EI trafo a ja imam toroid pa se plasim da ne bude velikog current peak-a prilikom paljenja aparata ( ako paralelisem vise kondova za filtriranje pre regulatora ).

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...