Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

10 hours ago, NIXIE said:

Nabavi neke jeftinije pa probaj. Imaš definitivno preveliko pojačanje, a to podrazumeva i šum i brum koji čuješ. Ako je taj prekidač -20dB neki delitelj napona 1:10 ne čudi me što tako loše zvuči. Možda bi Line deo mogao da se preradi ili kao Cathode follower sa jediničnim pojačanjem ili da se preradi za ECC82 gde bi imao dosta manje pojačanje. Bez šeme je teško zaključivati šta je nabolje uraditi u ovom slučaju. Možda nove lampe nisu rešenje, nego prepravka.

Fora je u tome da kad sam ga (rabljenog) kupio sum na mjestu slusanja je bio jedva cujan i moglo se slusat bez problema. Imam jednu ecc83 neku Tung... pacu probat na jednom kanalu da vidim ima li razlike hvala 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

eeee, lepo bi bilo u svakom mestu po jedan, al'... Evo kod nas u Vrbasu ga gradili 10 godina, i to im Evropa dala 20 miliona evra, više manje je i u potpunoj funkciji, al treba na njega nakačiti svu kanalizaciju što je bio uslov, a kanalizacije u selima nema, evo sad su kao našli pare pa kreću, pa treba nakačiti svu industriju, a industrija neće, što da se bacaju u trošak kad im i dalje nije "zabranjeno" zabranjeno da puštaju u kanal. Pa još kad sve to završe Evropa im obećala 100 miliona evra da očiste ovih 6km najzagađenijeg vodotoka u Evropi ??? što nam protiče kroz grad, a sve mi se nešto čini da se neće steći uslovi još 20 godina, vidim sad je tu još iskočio problem ko treba tim čudom da upravlja i tako, cirkus ko i sve drugo.

Ali neka, samo nek se gradi, možda budu čistije vode nekom drugom ako mi ne dočekamo:thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mentok said:

...vidim sad je tu još iskočio problem ko treba tim čudom da upravlja i tako, cirkus ko i sve drugo...

Glavni problem je ugradnja a ti europljani vole da znaju di su otišli njihovi novci :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mentok reče

Evo kod nas u Vrbasu ga gradili 10 godina, i to im Evropa dala 20 miliona evra, više manje je i u potpunoj funkciji, al treba na njega nakačiti svu kanalizaciju što je bio uslov, a kanalizacije u selima nema, evo sad su kao našli pare pa kreću, pa treba nakačiti svu industriju, a industrija neće, što da se bacaju u trošak kad im i dalje nije

Ovde je urađeno i oko 60km kanalizacione mreže, nisam ja radio, i mislim da je sad oko 80% na sistemu. Za preostalih 20% je muka živa spojiti jer su to udaljena naselja i sve divlja gradnja. Tu se rade obično mini postrojenja  paketna jer je jeftinije a u međuvremenu sadržaj seltičkih jama dovozi se na ovo postrojenje. Ovo je trajalo 3god. Nije se puno razvlačilo za razliku od Vrbasa gde znam da je bilo dosta problema. Sve su kontrolisali stranci i nije bilo probijanja cena i rokova ako ne računamo ono što smo vremenski izgubili na državnoj administraciji, kao i uvek. Ovi lokalci iz Kruševca su se jako trudili da ne odugovlače što je pohvalno, obično nije tako. Sve u svemu za sada sve radi ko sat i vrlo sam zadovoljan. Za ovo ne treba žaliti para, jer sada u Z. Moravu umesto fekalija ide bistra voda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slažem se, vredi svakog dinara i mnogo više od toga :thumbup: mislim da im je u Vrbasu najveći problem što je završen, pa se češkaju, šta sad da radimo kad je infrastruktura nespremna.

No, barem nam je kanalizacija iz domaćinstava u samom gradu (tu je 100 posto završena, problem su sela) već nakačena, kao i kanalizacija iz susedne Kule.

Mislim da ne mračim mnogo treba još dosta da se uradi, ali dosta je i urađeno, jedino što industrija i dalje zagađuje li zagađuje. :huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 37 minuta, Mentok reče

mislim da im je u Vrbasu najveći problem što je završen, pa se češkaju, šta sad da radimo kad je infrastruktura nespremna.

Imaju taj problem sličan i u Leskovcu. Loše izveden glavni dovodni kolektor (rade ga ponovo), a poveće postrojenje odavno završeno. Dešava se, za to je odgovorna lokalna uprava, a oni sistemski nemaju dovoljno para u budžetima, to je problem, zakon. Kad ga budu puštali u rad biće velikih problema, istekla garancija za opremu, deo opreme propadne od stajanja, istekle bankarske garancije,  i slično. Ko će izvođaču (ako taj još posluje) da plati veliki dodatni trošak da to popravi, proveri,  pusti u rad,  dovede ponovo celu ekipu, obuči korisnika, pitaj boga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 46 minuta, djmilicic reče

Al ste se namešali betona...:laugh1tooht:

p.s. Morao sam, jače od mene, sorry

Fabrika betona, za svako livenje uzima se uzorak za ispitivanje,  ne sme ovo na mešalicu oće posle da curi svuda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...