Jump to content

Garrard 125SB


Penzioner

Preporučeni Komentari

Kako sam vec naveo u predstavljanju zelim srediti ovaj gramofon, nemam puno fotografija i tek krajem 8. mjeseca ce mi biti u rukama (godisnji odmor)
Onako redom...na prvom mjestu novi plinth i onda sve ostalo. Nije ukljucen decenijama, sentimentalna vrijednost za one sto budu pitali sta ce ti to, ima bolje...
Znam da ima bolje, ali polako, doci ce i to na red.
Sad da me ubijete ne mogu da nadjem slike plintha za drugi gram ovde na forumu koje sam gledao davno i koji mi se svidio. Bitno mi je samo da bude u "voznom" stanju i sredjen najvise moguce.
Znam i da ovde ima odlicnih majstora i majstorluka i da znate sve, ko, gdje, sta i kako.
Sada malo off, ako nekome treba nesto sa "mrskog" zapada javljajte na vrijeme, ponesem to nesto zajedno sa gramofonom. 

slika-231910-5fce15339035c-velika.jpg

slika-231910-5fce152959a47-velika.jpg

slika-231910-5fce152254f7c-velika.jpg

slika-231910-5fce151a32256-velika.jpg

slika-231910-5fce150a5215b-velika.jpg

slika-231910-5fce1500c2d2a-velika.jpg

slika-231910-5fce14f81a9ea-velika.jpg

slika-231910-5fce14f230915-velika.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad dodjes do njega, set boljih slika - sto postojeceg plinta sto iznutrica

misljenja sam da sve sam mozes da uradis, nece tu trebati mnogo posla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na optimizmu, taj nazovi plinth je od nekakvih dascica sa limenim L profilom da drzi stranice, strah me je lezaj i rucku pipnuti, a kamoli rastaviti. Ne znam da li se moze reparirati pick up ili ici na nesto drugo kompatibilno. nemam pojma ni sta mi treba od alata i od rastvaraca i podmazivaca. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Uclanite se na Vinyl Engine i odande skinite User Manual i Service Manual ako ga ima.

Gramofonska glava / pick-up moze da se stavi bilo koja buduci da i originalno stavljena Shure M75ED ima isti sistem montaze - ono sto treba videti jeste kako je Garrard uradio montazu u originalu ( User Manual to sigurno ima ).

Sem toga gramofon zasluzuje nesto bolje od te Shure M75ED - moderne zamenske igle su sa konusnim / sfericnim vrhom a originalna verzija kod Vas je imala elipsa vrh sto je smatram bolje, pogotovo za taj pick-up.

Shure vise ne proizvodi pick-up-ove ali ako zelite takav zvuk samo bolji onda vredi potraziti Shure M95 - polovne su sve i trebala bi sigurno nova igla samo do skoro te glave / pick-up-ovi nisu bili skupi.

Pozdrav, Krca

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nazalost nisam uspio nigdje pronaci service manual samo owner manual, a tu nema nista posebno. Nasao sam jedino service za SP 25mk3, procitao sam da su dosta slicni. Dok dodjem do pick up-a to ce vec biti slatke muke. Ima nesto slika, pokoji video za 125 SB, ali nista pametno barem meni. Za shure znam da odavno ne postoji u tom starom obliku firme kao ni Garrard.
Hvala na sugestiji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Garrard SP25 modeli su uglavnom imali idler wheel pogon, koliko sam razumeo Vas 125 ima pogon na kaish / belt.

Imao sam SP25 MKIV i to je idlerski pogon sa tanjirem od 10" i kracom ruckom - kao takav bio je bolji od Tosca i BSR gramofona, koliko se secam.

Jedino sto moze biti korisno jeste montaza zvucnice / pick-up-a, deluje mi da su koristili isti ili slican sistem montaze odozdo - uostalom to ce znati majstor, ako ide kod nekog...treba pogledati kako je montirano, da li je montaza uradjena samo sa srafovima odozdo ili headshell ima mehanizam koji se delimicno skine / izvuce - montira pick-up i sve zajedno se vrati i fixira.

Gramofon bi trebalo relativno lako da se vadi iz plintha sem ako nesto nije zapeklo sto je bio slucaj sa mojim malim Garrard-om - isto vazi i za taj princip promene pick-up-a.

Sem toga Garrard je pristojno radio te jeftinije modele, mogli su oni stajati u nekoj kutiji deceniju pa raditi normalno bez nekog posebnog servisa, eventualno podmazivanje osovine kod Vas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogon je remenski, na ovaj podatak SP25 sam naisao negdje u bespucima neta kao da je osnova ista kod oba, pretpostavljam da se to prvenstveno odnosi na lezaj, motor, mozda i na rucku. Jednostavno nema podataka ma koliko se trudio da nadjem. 
Koja bi zvucnica odgovarala umjesto ove stare koja je na njemu? U medjuvremenu da nju nabavim zajedno sa iglom.
Posto sam u EU nije mi problem nabaviti bilo sta, jedino ogranicenje je novac

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li je off, ovaj gramofon sam dobio od ove Gospodje sa velikim G, imao sam tu cast da slazem i cistim ove knjige u njenom stanu.
 

a njen pokojni suprug je ovo

WWW.072INFO.COM

Kako su tokom cijelog dana aktuelne vijesti vezane za tragediju koja se zadesila na snimanju filma "Rust", u žižu javnosti došle su i druge nesreće koje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
On 30. 5. 2023. at 22:57, Penzioner reče

Pogon je remenski, na ovaj podatak SP25 sam naisao negdje u bespucima neta kao da je osnova ista kod oba, pretpostavljam da se to prvenstveno odnosi na lezaj, motor, mozda i na rucku. Jednostavno nema podataka ma koliko se trudio da nadjem. 
Koja bi zvucnica odgovarala umjesto ove stare koja je na njemu? U medjuvremenu da nju nabavim zajedno sa iglom.
Posto sam u EU nije mi problem nabaviti bilo sta, jedino ogranicenje je novac

Rucka definitivno nije ista kao na SP25 modelima, tanjir i lezaj / osovina izgledaju montirani slicno - bar kad gledam slike i koliko se secam - da li zaista slicno napravljeni zaista ne znam.

Ja bih probao da nadjem podatke kod Britanaca posto se tamo sigurno najvise prodavao - ako otvorite temu na Vinyl Engine forumu ili nekom drugom na primer audio-talk.co.uk je britanski forum - mozda tako dodjete do vise podataka.

Zvucnica bilo koja moderna samo obavezno pogledajte nacin montaze - meni licno su zvucnice dobrim delom stvar zelja i ukusa pa bih se uzdrzao od preporuke.

 

P.S. Recimo da je extra popularna Audio Technica VM-95 za koju postoje igle sa svim tipovim dijamantskih vrhova, od konusa, elipse do mikro-linear sa odgovarajucim cenama. VM-95 sa elipsa vrhom moze biti osnova....

P.P.S. Mislim da je bar jedan od SP25 modela imao remenski pogon...

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
WWW.HIFI-PHONO-HOUSE.COM

  The new AT-VM95E Audio-Technica cartridge replaces the old-fashioned AT95E and uses the development of the AT-95EX introduced in 2015.…
WWW.HIFI-PHONO-HOUSE.COM

  van den Hul MSS-7 Tonearm inside Cable is a 36 gauge, 7 strand extremely flexible interconnect wire.      …
WWW.HIFI-PHONO-HOUSE.COM

  4 silvered phono cables for cartridges Length: 40 mm
WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie Belt fits Garrard SP25 V SP26 VI 86SB 125SB GT25 GT35 GT250P 100SB Turntable in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

Da ja ovo nabavim dok cekam sabah sa sejtanom? Treba li jos nesto?

SP25 mkV ima belt i jako je slican 125 SB

https://www.youtube.com/watch?v=WdCVXsVXUvU

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sem zvucnice ja ne bih nabavljao ostalo dok nisam potpuno siguran da je zamena odgovarajuca - headshell zice pogledajte da li se na originalnoj rucki mogu skinuti uopste, Tonearm cable ... to mora neko da Vam ugradi, to nije mali posao i mozda nije ni potrebno.  Kaish je za vise modela koliko vidim... ne znam sta da kazem jer ti trgovci nekad poistovecuju predmete koji nisu bas istih karakteristika - proverite ako je moguce, nadam se da vam tu moze pruziti pomoc neko ko se razume u kaisheve.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
24 minutes ago, Penzioner said:

Proleti mjesec kao dlan od dlan, AT-VM95E nabavljena, remen nabavljen. odustajanje od komplet novog ozicenja....
Koja maziva nabaviti? Ne ide isto na sva mjesta ili ipak ide?

ne.

treba ti i ulje i mast.

ima na youtube sta i kako i gde.

:cheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, чика-Брка said:

 

treba ti i ulje i mast.

ima na youtube sta i kako i gde.

:cheers:

 

maziva ima mali milion vrsta, ako moze mala pomoc koja marka, vrsta ili koja oznaka? Pretpostvaljam da se prvo cisti sve sa izo propanolom? Blizi se godisnji, a ja bi da nabavim sve potrebno u roku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Mogu, evo plesem po kuci :crying:
:D
Jedno pitanje, da li ima neko (slucajno) u okolici Hamburga?
Ovo bi mi leglo kao budali samar i strahovito olaksalo posao

WWW.KLEINANZEIGEN.DE

Plattenspieler geht an und das Laufwerk läuft. Keine weiteren Tests auf Funktion. Abholung in...,Garrard ( 125SB ) Belt Drive Plattenspieler in Lüneburg - Lüneburg

Tacno ono sto meni treba, jer nemam ni kuciste ni poklopac. Prodavac nece da salje postom nego iskljucivo preuzimanje:wild:
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...