Jump to content

Tjuner JVC FX-1100


bvucic

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima

imam tjuner JVC FX-1100 koji me je mučio poprilično dok nije proradio ali sada kada hvata stanice na mono prijemu nema šuma dok na stereo prijemu ima i to na svakoj stanici bez obzira na jačinu signala. Kako se čovek  može rešiti  ovog šuma ???

Na njemu sam menjao LA1266 i LM7000 i tada je proradeo ali sada me šum izluđuje jer je zvuk stvarno jako dobar.

Svaki predlog je dobrodošao.

Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

tuneri su zaebana sorta - ako se desi da nesto menjas i ne dobijes besprekoran prijem, postoji mogucnost da je neophodna kalibracija/podesavanje

a za to, za moje znanje, samo Gosha ima neophodnu opremu - signal generatore i slicno

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imal te mozda telefon gosn Gose jer imam bar tri tunera koja ne bih da stelujem na uvo ili da vrtim zavojnice a da ne znam sta sam tacno uradio, dok nisam toliko znao poravljao sam tjunere i radili su bez problema a sad se strecam....sve nesto mislim...il fabricki podesen il ga ne slusam...ala ekipa sa onog sajta FMtjuner al za to treba nesto da napravi 100MHz a to bas i nije lako....mozda onaj djokica sto se u autu gura u mesto elektro upaljaca ali nisam siguran da i oni imaju tacan signal ?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gosha je trenutno van "stroja" a i kad se vratim ne znam gde su pre.

Sto se tice gore pomenutog "Jovice", zasto nisi probao da zamenis i LA3450 stereo dekoder, ako su vec ova dva IC-a otisla, mozda je i on poceo da otkazuje.

Mada, nisam do sad imao slicaj da tako otkaze nekoliko IC-a osim ako nije nastao neki faul sa napajanjem (grmljavina bi spalila ceo FM frontend).

Postoji mogucnost da posle zamene LA1266 treba dostelovati kalem T206, ali to je bas pipavo i za to treba vobloskop.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

UF...:Dizzy: 

Prvo sam promenio LM7000 jer nije imao napona na TP101  i napona je bilo posle ali ne dobrog pa je zamenjen LA1266 e onda je lepo menjao napon  i počeo da nalazi stanice, posle je počeo da me muči gubitak jačine signala stanice i ispostavio se hladan lem na ulaznom delu sa varicap diodama, pa sam i to sredio ali taj pozadinski šum me ubija tako da ovaj hobi projekat nikako da uspe a traje od juna prošle godine:shout:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 19.5.2023. at 9:47, Gosha reče

Gosha je trenutno van "stroja" a i kad se vratim ne znam gde su pre.

Sto se tice gore pomenutog "Jovice", zasto nisi probao da zamenis i LA3450 stereo dekoder, ako su vec ova dva IC-a otisla, mozda je i on poceo da otkazuje.

Mada, nisam do sad imao slicaj da tako otkaze nekoliko IC-a osim ako nije nastao neki faul sa napajanjem (grmljavina bi spalila ceo FM frontend).

Postoji mogucnost da posle zamene LA1266 treba dostelovati kalem T206, ali to je bas pipavo i za to treba vobloskop.

Zar mi za ovo ne treba samo voltmetar???

tačka 8.  u uputstvu Zero center adjustment

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, bvucic said:

Zar mi za ovo ne treba samo voltmetar???

tačka 8.  u uputstvu Zero center adjustment

Tako je, na brzinu sam pogledao SM i nisam obratio paznju da ima izvedene merne tacke za zero center. Ja to uvek podesavam sa vobloskopom, to mi je sigurnija metoda. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...