Jump to content

Koje bi ste kondenzatore menjali ili ne na ovoj ploci od dac-a


_fly_

Preporučeni Komentari

Mnogo razlicitih informacija se moze procitati na internetu pa sam malo zbunjen. Verujem da na ovom forumu ima iskusnih znalaca koji bi mogli da mi razjasne da li je izbor ovih nekoliko kondenzatora optimalan ili pojedine bi trebalo zameniti ( uz komentar zasto da ili ne i zasto je drugi izbor bolji). Pretpostavljam da kondenzatori u analognom izlazu bi mogli biti kvalitetniji, odabir onih 2u2 kod charge pumpe mi je nedovoljno jasan (mada kontam o kakvoj sekciji je rec unutar chipa), a o tantalima se svasta prica, kao i o paralelno spregnutim kondenzatorima i zajednickim uticajem na visim frekvencijama. Kada sam vec clan ovog foruma red je da nesto i naucim od cenjenih clanova. Hvala unapred.
image.thumb.jpeg.4be63f12f4e3b36879bf2c45e89a059f.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Ne bi ja ništa tu dirao iskreno da ti kažem. Mislim da je sve optimalno već. COG/NPO smd na PCB itd...

Nema na čemu :D

p.s.

C0G/NPO je  keva. Najmanje mikrofoničan. Najkraći put imaju na PCB....

Pogledaj na videu posle kad ih zagreva šta se događa sa ostalim.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mjock, pusti ti sta pricaju za tantalume. Jako su dobri, ali ih i dalje vuce stara dogma. Napredovala je tehnologija. A i kada se koristi kako treba u kolu, nema nikakvih problema (ne vole povratnu struju, i ne vole biti optereceni do granice). Ostavi ti to kako je, neces imati nikakav boljitak. 

@Mikorist ne verujem da je to c0g, 2.2uf ne postoje sa c0g dielektrikom. Neka class 2 je u pitanju, predpostavljam x7r. Sto opet nije lose. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 51 minuta, Brijac reče

Neka class 2 je u pitanju, predpostavljam x7r. Sto opet nije lose. 

Iliti MLCC. Ali se ne vidi šta je. Ne piše ništa.

 

Msm Kemet izgleda isto tako kao na slici :D

WWW.RS-ONLINE.ID

KEMET 0603 X7R and Y5V dielectric KEMET 0603 size MLCC ceramic capacitors AEC–Q200 (automotive qualified) These MLCC SMT capacitors feature a robust design suitable for harsh environments. These automotive grade SMT MLCC ceramic capacitors have a C0G dielectric with an operating temperature range of -55 to +125°C and offer high thermal stability, Features and Benefits […]

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mikorist said:

Iliti MLCC. Ali se ne vidi šta je. Ne piše ništa.

 

Msm Kemet izgleda isto tako kao na slici :D

WWW.RS-ONLINE.ID

KEMET 0603 X7R and Y5V dielectric KEMET 0603 size MLCC ceramic capacitors AEC–Q200 (automotive qualified) These MLCC SMT capacitors feature a robust design suitable for harsh environments...

 

Mlcc je oznaka za keramicke kondenzatore, svih klasa :)

Neces ih pogoditi po boji nema sanse 😅 Svakako i x7r je skroz ok za vece kapacitete. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro gledah na YouTube one mučenike što žive u Yakutsk.  -62 C im je temperatura zimi. Tu ni C0G ne radi.

Mobilni telefon mrtav nakon dva minuta napolju.:D

Ne sme auto da im stane ili se pokvari. Za 10 minuta si zaleđen u vozilu. A imaju svi garaže sa radijatorima. Ne može da se pokrene drugačije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Ne bih ja tu ništa diro. Nego šta je planirano kao izvor I2S signala?

Eh, imam ispred digitalni selektor koji prima optiku sa tv, na coax stize signal sa usb 2.0 risivera, a cekam da mi stigne bluetooth sa QCC5125 koji ide na i2s. Cim stigne BT zavrsavam sve to i mecem u neku kutiju. Mozda i napravim neke fotke pa pretstavim moju verziju na forumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...