Jump to content

The Pioneer TAD Loudspeaker System


neskor

Preporučeni Komentari

Izgledaju kao PA Sistem na Death Star.
latest?cb=20230109043551



EDIT: Sorry, Neskor! Nisam mislio da se sprdam sa Pioneer - TAD zvucnicima. Imaju takvu reputaciju da bi bilo iznenadjenje da nisu sjajni u svom poslu. Jednostavno me ponijela snaga asocijacije kad sam vidio boje i oblik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, ManicP reče

za ove pravovernije nerdove :D



Od djetinjstva kad sam saznao za Isaka Asimova do danas me napustila ljubav ka Znanstvenoj fantastici, pa sam neupucen; 
Sto je to na slici, tj. iz kojeg filma?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:



Od djetinjstva kad sam saznao za Isaka Asimova do danas me napustila ljubav ka Znanstvenoj fantastici, pa sam neupucen; 
Sto je to na slici, tj. iz kojeg filma?

To su Daleks, imaju filmovi iz 60ih...

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, VukJov reče

Баја кренуо прво да их тестира са филмовима..

Оде све(т) у к..

Nije za zacuditi se jer je broj filmofila/"serijafila" u porastu, a broj audiofila opada prirodnom strminom kako izvorni audiofili stare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i izvorna audiofilija je skrenuta ka Daning Krigerovom sindromu, ugasi mozak, spremi pare, a bozanske osecaje ce marketing i trgovci da napricaju uz masnu nadoknadu i fenseraj...

Nekada su audiofili znali kako radi lampa... tranzistor...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TAD je izrastao na staroj JBL školi, prelaskom Bart Lokantija u Pionir. Tako i ovaj koncept podseća na stakovane JBL 4355 plave studio monitore. Kod novih JBL monitora mi se ne svidja izbaciivanje kompresionog midbasa. 

TAD je svakako unapredio koncept, drajveri su u odvojenim kutijama i prate vertikalnu organizaciju što je dobro, horne su drvene pa manje zvone od metalnih. Drajveri su  vrhunski.  Nedostaje time alignment po dubini, što je naročito bitno izvan bas zone u tipičnim kućnim uslovima, kod profesionalnih sistema publika je na 10+ metara od bine pa to nije toliko važno.

 

Izmenjeno od hifista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...