Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

3 hours ago, Mikorist said:

Kad puštam Tidal sa telefona isto svira kao i i direkt sa PC.

Isto je i za Flac i DSD......Nema razlike. Dal držao na SSD kolekciju ili na telefonu.

Nije Vam to što rekoste pohvalno:D.

Ajde ja što ne čujem razliku jer mene krštenica opravdava:D.

Boga mi svi HiFi-sti, na vasceli svijet, sve što ide preko WiFi ni ne smatraju za HiFi, već manično isključiju WiFi i na uređajima i u sobi sa sistemom; dok posvećeno uživaju u muzici.

Mada u ovom konkretnom slučaju stvarno nema potrebe za streaming-om preko WiFi, čuli Vi i ja razliku ili ne.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na molbu administratora foruma prenosim komunikaciju sa istim u temu kojoj komunikacija odgovara, svako ko smatra da da je potreban komentar slobodno neka komentariše, predlaže itd.

Instaliorao poslednju verziju od 20.03.2023.

Sve radi savršeno što se zvuka tiče bez obzira da li je u pitanju more radio stanica koje se pojavljuju u APlayer-u ili je muzika koju crpim sa externog HDD. Ponekada se događaju mali bugs u smislu da opcija za shut down je "nedostupna" iako je u panelu uredno čekirana. 

Moj skromni sistem se sastoji od računara kakvog takvog dok ne pribavim neki NUC (molim za preporuku) koji ću koristiti isključivo za ovu namenu, DAC je rad SilentBob-a sa ovog foruma (http://www.audialonline.com/d-09/) koji je putem FTA povezan sa preamp (rad Zen Mod-a Iron Pre prva verzija nazvana "Kasetoven" odakle putem VDH signal putuje na M2X25 ako je naziv tačan takođe od Zen-a i posle obrade sa XLO Reference stigne do Dynaudio Contour 1.3 MKII.

U DAC-u je TDA 1387 chip o kome sam našao pozitivne komentare uglavnom, ne znam da li bi izmenom chipa dobio nešto u kvalitetu zvuka/reprodukcije mada je i to subjektivni osećaj, svestan sam i toga.

Ono što mi trenutno ostaje kao nejasnoća je eventualno podešavanje samog OS u smislu reprodukcije u zavisnosti od elemenata koji se koriste u sistemu, da li je to uopšte moguće, da li ima potrebe za tako nečim, ne znam ali bi to svakako bilo moje pitanje.

U svakom slučaju još jednom se zahvaljujem na predivnom,korisnom i izuzetno jednostavnom a ubitačnom OS.

Hvala

Srdačan pozdrav, Milorad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad da odgovrim isto kao i na PP.....Bitno je i drugi da saznaju isto.

OS je podešen za najbolji odziv.  Moguće je drugi kernel instalirati i ima skripta za to.

xenmod.sh 

#!/usr/bin/env bash
## Provera za sudo/root
if ! [ $(id -u) = 0 ]; then
  echo "Ova skripta mora da se pokrene kao sudo, probaj ponovo..."
  exit 1
fi
sudo timedatectl set-timezone Europe/Belgrade
sudo date -s "$(wget -qSO- --max-redirect=0 google.com 2>&1 | grep Date: | cut -d' ' -f5-8)Z"
sudo apt-get -y update
## Konfiguracija RT kernela.
sudo mv /usr/bin/linux-check-removal /usr/bin/linux-check-removal.orig
echo -e '#!/bin/sh\necho "Overriding default linux-check-removal script!"\nexit 0' | sudo tee /usr/bin/linux-check-removal
sudo chmod +x /usr/bin/linux-check-removal
echo "==> Removing all linux kernels"
dpkg --list | awk '{ print $2 }' | grep -E 'linux-image|linux-headers'| xargs apt-get -y remove --purge
echo "==> Removing linux source"
dpkg --list | awk '{ print $2 }' | grep linux-source | xargs apt-get -y remove --purge
#RT kernel
wget -qO - https://dl.xanmod.org/archive.key | sudo gpg --dearmor -o /usr/share/keyrings/xanmod-archive-keyring.gpg
echo 'deb [signed-by=/usr/share/keyrings/xanmod-archive-keyring.gpg] http://deb.xanmod.org releases main' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/xanmod-release.list
sudo apt-get -y update && sudo apt install -y linux-xanmod-rt-x64v3
sudo update-grub

 

Jedino što može da se podešava je sam APlayer - kako baferuje zvuk. Da li sve iz RAM-a - koliko core koristi itd itd...Ima mnogo opcija - neke i ne znam čemu služe - a neću ni da ih diram jer je veznao za digitalnu korekciju - nešto slično što radi RIAA za gramofone. Recimo

2023-04-10_11-04.png

2023-04-10_11-05.png

 

Možda neko može da preporuči neki NUC ili slično. Ja nisam lično koristio NUC :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za 100-150E racunara ko boMbone na KP i kojekude

NUC samo mali, nista drugo korisno

ene, ja moram da se oprostim od svog pristupa za vecno, gde mislim o servisibilnosti, termalnom management-u i ostalo; treba da se naviknem da o pc tehnici mislim kao zamenskoj i gotovo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može i NUC ako baš mora. Ali onda računaj preko 100 evra za kućište kršteno

 

 

i da mu napravis linearno dodatno za NUC kako Bog zapoveda i ništa mu ne treba ikad više:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi, ja pazario Dell Optiplex 7040 ima nekoliko

nem pojma da je ukljucen, a mogu strpam Ark unutra, sto tera sto gigabita

prosla su moja vremena kad sam imao volje da se prckam sa svim sto mi padne na pamet - postoje stvari koje kupim, malo cacnem i radi ono za sta je namenjeno

zakljucak - kupuj sta oces, samo biraj ono sto ce ti obezbediti manje glavobolje pri implementaciji kasnije pri koriscenju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

za 100-150E racunara ko boMbone na KP i kojekude

NUC samo mali, nista drugo korisno

 

Što se izbora računara tiče, od raznih faktora vezanih za hardversku implementaciju USB-a može zavisiti i kvalitet zvuka.

Za 18 godina koliko slušam muziku sa kompjutera, probao sam dosta toga - što laptopova (Toshiba, IBM, HP, Dell) što desktopova uključući i mini client-e.

Od svega probanog, jedino što mi je sviralo stvarno dobro su Mac Mini i NUC, koji su tačno razlozi ne znam.

 

Naravno, siguran sam da to nije jedini izbor i da ima još računara koji će odlično svirati.

Poenta je da računar može da izgleda kao bombona i da ima zvučno ime, a da iz nekog razloga svira loše.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Kuja reče

Poenta je da računar može da izgleda kao bombona i da ima zvučno ime, a da iz nekog razloga svira loše.

Recimo bila je ova ploča skoro za 5000 dinara. Svega

Specijalizovana za audio. Dva TDK filtera ima na DATA + i DATA - 

Opciju da isključiš naapajanje za USB DAC u BIOS.

Sve Ničikoni na PCB - plus Izmenljivi opamp -GA-H81.AMP-UP

 ovobre.png

Prublem je što 5cm zauzima odeljak samo za taj USB - što je 24cm dugačka matična - ali svira upčkmtrnu:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Mikorist said:

Recimo bila je ova ploča skoro za 5000 dinara. Svega.

Specijalizovana za audio. Dva TDK filtera ima na DATA + i DATA - 

Opciju da isključiš naapajanje za USB DAC u BIOS.

Sve Ničikoni na PCB - plus Izmenljivi opamp -GA-H81.AMP-UP ..........

Miko, najlakše-najjeftinije je kupiti ploču. 

Problem je gde naci uši, i koliko će one da "koštaju", da bi proverile kako ta ploča i resto-ostatak računaljke SVIRI.

Zato se ja, priznajem "švercujem" uz Vas i G. @Kuja :D.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, Srecko reče

najlakše-najjeftinije je kupiti ploču. 

Problem je gde naci uši, i koliko će one da "koštaju"

pa nije najlakše...nema je. i ako je ima ja ću da je kupim odma . i to par komada da mi se nađu u šteku. 

uši su u napajanju i hladnjaku - bez ventilatora. može i sa daske da radi. probao.

sve ostalo je u Linux-u  

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:
WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

 

Ima na ebay ali shipping je malo vise...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, grone reče

I ova je slicna:

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

 

Gotovo iste. Samo je ova za AMD procesor. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...