Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

Ima greška u rendereru kad hoće da se pusti Tidal sa telefona - moraću da prepravljam UPnP da bude kao service

hvala @skrstic na prijavljenom bagu *(neće dugo da postoji) :D

Inače kad radi ovako izgleda na telefonu

 ovo.jpg

 

Mconnectlite. U njemu staviš da strimuje na albumplayer i odabereš šta puštaš, možeš lokalne fajlove, Tidal, qubouz..... I pustiš sa telefona na PC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brate ne mogu da verujem da za sve ove godine niko nije napravio krštenu i modernu open-source aplikaciju koja je cross OS, headless i nudi sve sto jedan prosečan audiofil ište.

Sve neko budženje i krpljenje i hiljadu pojmova: protokoli, plaginovi, bridževi, transporti, rendereri, endžini... Nije ni čudo sto se ljudi uplaše kad im pomeneš linux za audio. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko će da pravi ? Korisnika linux-a ako ima 6% u svetu. Da je i 20% - ne bi postojao program na svetu koji ne bi morali da napišu za njega.

Ali eto......ja napravio sve na klik. Ko hoće teže može . Crni ekram i sl. 

Možda je i problem u krajnostima. Jedni traže obezglavljen Linux - drugi sve na jedan ili dva klika.

E pa ovaj radi na kliktanje mišem. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Namešteno je po difoltu da radi sa J20 - I2S over USB Audio - ko ima nešto drugo mora da vidi na listi šta je (skroluje)  i da upiše u ovak kvadraić broj i da ide na Apply

2023-03-24_22-18.png

Isto je i na telefonu preko IP:7778 - u podešavanja se ulazi tako što prevučeš prstom u levo dok se ne pojavi settings

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam ali sama činjenica da si morao da napraviš ceo distro govori da nešto nije ok.

Zar ne bi bilo lakše da postoji app koji se instalira na next, next, next i dobiješ ono sto ti treba?

Audio headless server je savršen use case za linux i mislim da među audiofilima ima bar 50% korisnika linux-a. Sto je opet na globalnom nivou znacajan broj.

Verovatno je Roon ono najbliže idealu ali čak i oni imaju neke koncepte koji zbunuju ljude.

 

Ništa, nastavljam da radim na RSPlayer-u pa ćemo da vidimo dokle ću dogurati, sledeći na redu su tidal i qobuz...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/13/2023 at 7:49 PM, Srecko said:

Kolega moga sina na doktoratu na Harvardu morao je da menja terapiju (pokušao je samoubistvo ranije,

@Srecko ako ste u prilici ukazite toj osobi na ovaj subreddit https://www.reddit.com/r/microdosing/ , tu su fantasticne price ljudi sa slicnim problemima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, silentbob reče

sama činjenica da si morao da napraviš ceo distro govori da nešto nije ok.

 

Pa sve je ostavljeno na korisniku. Sem ako nije neki specijalizovan distro.

Ali mi se ni to ne dopada. Pronađi Distro koji ima sve ovo a ISO je 1.29GB

Čak i Xubuntu core xubuntu-23.04-core-amd64.iso ima 1.4GB - klot

2.7GB AV Linux - Ubuntu studio 4.8GB

Ovo brže radi i od Lubuntu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@skrstic i @NIXIE su mi preporučli AP plejer. Do pre meki dan nisam znao da postoji za Linux.

Pre sam pokušavao (kroz wine) i nije htelo pa sam odustajao.

Skino njihov distro  Yocto AP i copy/paste confige i sve iz . A oni nisu podešavali u IRQs i ostalo.

Uvek fali nešto na nečemu.....Mnogo dobro svira ovo. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok. Promenjena verzija da ima i APlayer Menu.......Radni naziv diyAudio Linux - APlayer - Finale !

Prvi post --> 25. Mart 2023.

Kako to sad izgleda:

2023-03-25_05-28.png

APlayer kalsični.

AP Web GUI - IP:7778

AP Renderer - IP:7779

AP Menu - IP:7780

Inače adresa za moderni WEB GUI je

http://localhost:7778/d

Na AP Menu imaju opcije za reboot -  shutdown - network drives

2023-03-25_05-35.png

Na network drivers je skedeće

2023-03-25_05-37.png

To bi bilo to ukratko................

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako je bilo u onoj reklami za Lav pivo "Svetsko a naše". Svaka čast, samo nastavi u tom ritmu.:cheers:

Nadam se da ne mislite da ja u ovoj temi pod**bajem, kritikujem ili pametujem, daleko bilo, ja se razumijem u IT k'o Mara u kriv k**ac. Ja se iskreno divim kolegi Mikorist-u na u dobivenim rezultatima a ni trud uložen u ovaj projekat nije zanemariv.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad se skida, ali opet bas ne razumjem sta sam skinuo? Jedan bash script file ili...? iso nije. Vidim da je prvi dio bash script ali cini mi se da je i iso file spakovan u so.sh?

I jos jedno pitanjce, onaj prvi iso, je li on funkcionalan linux i za obicno koristenje ili je bas skresan samo na audio? 

 

image.thumb.png.a35803eaa055f28207a9f5febd0fbb99.png

Izmenjeno od ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...