Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

pre 5 časa, Mikorist reče

 

2023-03-16_06-10.png

 

 

sudo apt install tuned tuned-utils tuned-utils-systemtap

sudo tuned-adm profile latency-performance

u GRUB dodati

nosoftlockup mce=ignore_ce

Ne znam da li se gađa sa SO.....A i ne zanima me.

 

Mora i BIOS da bude podešen za ovo. "C-states" enabled ili auto  :D

 

I ovo je samo (mali) deo podešavanja za Tuned. Ima knjiga od 134 strana za ostalo. Mora svako za svoju spravu da podesi. :buehehe:

 

https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux_for_real_time/8/pdf/optimizing_rhel_8_for_real_time_for_low_latency_operation/red_hat_enterprise_linux_for_real_time-8-optimizing_rhel_8_for_real_time_for_low_latency_operation-en-us.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

SSD 120G je 2000din u proseku, taj je dovoljan i za Win i za Linuks, razmišljam da ga dodam umesto CD rezača koji i ne koristim. I onda mi ostaje u funkciji interni HDD sa muzikom od 2TB.

Sta ce ti Windows uopste tu na toj masini ? Jel radiš na njoj u CAD - crtaš ? Igraš igre ?  Jok ? 

Uporedi kad instaliraš ovo na SSD sa Windows. Slušalice, Zvučnici - nebitno.

I onda lepo delete Windows :D

Znači ovo svira bolje sa svim mogućim tvikovima na Mini Windows 10 plus AP plejer. Probao ja....Onako ko iz p**ke. Ne može ni da priđe.

Naš XMOS je podešen na ovome Linux-u kao nigde. 

Najžalije mi je što je sahranilo i MacOS zadnji (ubio sam se nameštajući Hakintoš)....I za zvuk i za sliku :D

Par godina sam jbt podešavao Hakintoš . I na kraju ništa - trubadur. Kad podesiš Debian do u atom kako treba - melje sved pred sobom.

Čak i na orginal Apple hardveru.  :wild:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 15. 3. 2023. at 14:51, minikod reče

traži i avahi daemon

Mora da bude instaliran Inače od Sambe i deljenja fajlova nema ništa. Mora da apgrejdujem distro inače ne radi. (pošto sam maskirao bio avahi)

Kako izgleda moja lokalna mreža u thunar kad radi (vide se od dece računari, štampač,  TV kad je uklčjučen pa čak i telefoni )

2023-03-17_18-46.png

 

I mora da se promeni smb.conf na SO pošto je zastareo - nema protokole za novi Windows / MacOS / Andoid

Zato im i ne radi kako treba protok na SO :P @Srecko - nije do provajdera........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist saglasan sam da ima nekih stvari koje bih i ja odradio drugačije u SnakeOil, no ovog puta (bar kod mene je mreža problem, detaljno sam je ispitao i utvrdio) niste u pravu.

Pogledajte sliku.

Screenshot_20230317_191007_Chrome.thumb.jpg.c4c153e41fe729c8b73f255b4c8f4d44.jpg

Izmenili su firmware (nekoliko puta) i uskladili sve zbog još uvek novog-važećeg "Ubuntu 22.04 LTS Server". Sada ova Ver. 1.2.11 radi (čini mi) se korektno već nedelju dana koliko ga slušam.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Srecko reče

@Mikorist saglasan sam da ima nekih stvari koje bih i ja odradio drugačije u SnakeOil, no ovog puta (bar kod mene je mreža problem, detaljno sam je ispitao i utvrdio) niste u pravu.

Pogledajte sliku.

Screenshot_20230317_191007_Chrome.thumb.jpg.c4c153e41fe729c8b73f255b4c8f4d44.jpg

šta se vidi na slici odavde nije mi jasno ?

Samba nema protokole u instalacionom fajlu SnakeOil - kako radi uopšte nije mi jasno...

   client min protocol = NT1
   min protocol = NT1

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Mikorist said:

Zato im i ne radi kako treba protok na SO :P @Srecko - nije do provajdera

Ja sa protokom nemam problema.

Internet streaming (Qobuz) ne štuca i radi glatko i sa 24/192 FLAC-om,

...muzičke fajlove na SSD na NUC-u kopiram preko sambe brzinom od nekih 50-ak MB/s (ograničenje rutera, ista brzina mi je i u komunikaciji sa ostalim kompjuterima u kući).

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Kuja reče

Ja sa protokom nemam problema.

Internet streaming (Qobuz) ne štuca i radi glatko i sa 24/192 FLAC-om,

...muzičke fajlove na SSD na NUC-u kopiram preko sambe brzinom od nekih 50-ak MB/s (ograničenje rutera, ista brzina mi je i u komunikaciji sa ostalim kompjuterima u kući).

 

 

Ama nije namešteno kako treba....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam problem sa protokom (ponekad) i to je do provajdera 100% sam siguran (malo tome doprinosi i loš ruter kineski "Technicolor"), i to se dešava naravno mnogo češće kada muzika uopšte nije uključena (NUC) nego kada je uključena.

Inače plaćam protok od 200Mb/s.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...