Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, Srecko reče

Distro za korisnike SnakeOil (oni koji koriste takav računar isključivo za muziku) ili nekog drugog UI (možda biste u budućnosti i Vi Miko mogli da napišete UI tipa SnakeOill ali bolji za ovu namenu baš koliko je bolji i ovaj distro od generalnog Ubuntu distro).

Ama ne mora. Samo promeneniš GRUB da sadrži

 text 3

Onda nema GUI tj. ne diže se xfce4 - čist terminal....

 

a može da se podigne ponovo sa

startx

komandom 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Nemnoj da koristiš njegove prioritete. Taj deo zaobiđi pošto je podešeno ručno i može da dođe do konflikta u IRQs :D

p.s.

Ne znam da li SO isti metod koristi za to. Ako je isti teoretski je svejedno...ali ne znam....

Isto radi i SO.

Ima jednu rutinu koja se zove Top iz koje vidite na kom je IRQ nešto i onda postavite to da vam bude prioritet.

Da budem iskren mislim da to ne menja drastično zvuk kao: players, đubre u OS, kernel generalno i ......

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ama ne mora. Samo promeneniš GRUB da sadrži

 text 3

Onda nema GUI tj. ne diže se xfce4 - čist terminal....

 

a može da se podigne ponovo sa

startx

komandom 

Ja ovo znam, tako sam i uradio i instalirao sam SSH da BiH prebacio muziku i još neke stvari meni bitne ... Uvek mi je na Linux lakše da kucam nego da gledam svakih 5 godina kako je izmenjen GUI, kako šta izgleda-ikona, gde je šta ...

No mnogi ljudi hoće jednostavno da dobiju podešenu kutiju (veliki broj nije ni video Linux) koja svira dobro i zdravo!

Zašto ogroman broj ljudi kupuju npr. Nucleus umesto da po mnogo nižoj ceni kupe: NUC+Akasa kućište i sastave svoj?

Screenshot_20230313_173639_Chrome.thumb.jpg.1332c3d0b8e5f01091620e0913474d1d.jpg

Pa kupuju Nucleus zato: što ne znaju ni šta je NUC a kamo li Akasa i kako to da spoje a za software su samo čuli, zato što je to ipak posao da se uradi, zato što rade bolje plaćene poslove i pravljenje svog Nucleus bi im bilo bacanje novca što bogati nikako ne rade, zato što  .......

Uglavnom 99% njih kupi Nucleus a 1% napravi svoj Nucleus.

Zato ovaj Distro treba da bude napravljen po principu za takve "fools".

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Mora da postoji. Ako neko ima problem kako da saznamo šta se dešava? Ovako skrinšotuješ i možemo bar nekako da raščivijamo šta je. Iz konzole je nemoguće osim da ja sednem za taj ralčunar - ili imam root pristup kroz SSH - što je često neizvodljivo  :D

Pa ima na verziji sa GUI.

Nek skine nju pa nek vidi.

Ovo bi bilo nešto poput black box.

Ljudi znaju da čim radi i pokušaju da to i nabave da bi imali savršen zvuk a ne ostave se opcije za sve i svašta pa se dođe do regularnog Ubuntu distro jer svakome treba nešto drugo jer je uzeo hardware iz đubreta i hoće da napravi avion.

To jednostavno ne može.

Zato i danas svi kažu da najbolje svira i sada Blind verzija ISO Snakeoil sa OS Ubuntu 16.04 Server verzijom i "podsisanim" kernelom od strane Agen Kith.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 36 minuta, Srecko reče

 

Zato i danas svi kažu da najbolje svira i sada Blind verzija ISO Snakeoil sa OS Ubuntu 16.04 Server verzijom i "podsisanim" kernelom od strane Agen Kith.

Nisam siguran. Probao. :rolleyes:

Drugačija je ovo koncepcija. Slična ali potpuno različita u fundamentu. 

Ovaj xfce4 ne troši ništa da bi se osetilo u zvuku. Namerno neće da bude Blind verzija da dokažem da ništa ne znači.

200mb više manje u ramu. nonsens ko to može da čuje.

Možda ko ima Pentium 1 / 2 - na i3 i više od toga - je budalaština.

680Mb je go Debian samo sa SSH i terminalom. A ovo ima cirka 890mb samo sa  minimal Xfce4 :D

Više prostora ceo SnakeOil zauizima kad se raspakuje u /var/www

Merio ja...

Pa onda ima ceo Web server Lighttpd instaliran koji visi u procesima zajedno sa php ....jbg...

Nikao da se odluče jel web server ili je OS . A pravo ime bi trebalo da bude SnakeOli Server.

Na kraju mu dođe na isto. Nije šija nego je vrat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ceo Snake Oil u WWW - i svi plejeri se pokreću iz web ifoldera...Bar da je stavio Nginx ili još brži Caddy  *(na kraju nije ni bitno - to nije ono glavno ovde)

2023-03-13_18-49.png

 

 

Ovakav koncept ima problem sa permisijama (sistemskim dozvolama). Svi folderi su u www-data useru - a izvršni fajlovi *(binarni) se učitavaju u njemu. Da li je i www-data u audio useru ? Ko je pretežniji ovde ? Ne kapiram.

Ovo se ne radi ovako...Odnosno mene nisu učili da je ovo normalno....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Mikorist said:

Mora da postoji. Ako neko ima problem kako da saznamo šta se dešava? Ovako skrinšotuješ i možemo bar nekako da raščivijamo šta je. Iz konzole je nemoguće osim da ja sednem za taj ralčunar - ili imam root pristup kroz SSH - što je često neizvodljivo  :D

Kolega moga sina na doktoratu na Harvardu morao je da menja terapiju (pokušao je samoubistvo ranije, mi u Srbiji na posebno loš način gledamo na ljude sa psihičkim problemima) što mu uopšte ne smeta da ima IQ 179.

Promena takve terapije je jako mučna, puna promena raspoloženja, bez mogućnosti da se koncentrišete .... i on je ne mogavši da je podnese sam, vratio je se kući da to sa roditeljima (koji lek, koja doza, kada .....) prebrodi na najlakši mogući način.

Kada je se vratio na Harvard, njegov mentor inače jedan od najpoznatijih matematičara Tejlor, odmah ga je pozvao u kabinet i rekao mu da bi možda bilo pametno da porazgovara sa profesorom Novakom (matematičko modeliranje medicinskih problema, pravi matematičari to nažalost ne smatraju "pravom" matematikom) jer ovaj doktorat kod njega sumnja da ce okončati pozitivno.

Kada mi je sin to rekao (znam tog mladica) poludeo sam i počeo da psujem iz sve snage preneražen takvim odsustvom barem empatije od profesora Tejlora.

Sin je sačekao da se smirim i hladno mi rekao da je prof. Tejlor uradio nesto sto ni najbolji njegovi prijatelji uključujući i sebe damog nisu uradili i nisu smogli snage da mu kažu tj. REKAO MU JE ISTINU jer je szstinska alternativa bila da to shvati i sam posle 5-10 nepotrebno izgubljenih godina rada.

Dakle nije suština da pomognete (niti prava pomoć) da ovaj vas DIVNI DISTRO prosvira nekome sa foruma na uređaju koji je izvadio iz fioke (đubreta) već da mu kažete istinu a ona je da bi čuo sve ono sto ovo moze mora da kupi: sjajnu ploču, sjajno napajanje, sjajan hladnjak ....... (bas kao i Vi) a ne da mu Vi od "duboreza" pomažete da napravi avion od papira, jer siguran sam da su mnogi od njih "skrljali" u kablove višestruko vise novca nego u računar.

Sve ostalo je opozitno; nije HiFi, nije istina, nije iskreno, nije dobar savet i nije pomoć.

Zato, ne samo Vas distro vec drugih, ne smeju da povladuje ukusima i podržavaju ono sto je svuda u svetu rashodovano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Mikorist said:

Ceo Snake Oil u WWW - i svi plejeri se pokreću iz web ifoldera...Bar da je stavio Nginx ili još brži Caddy

2023-03-13_18-49.png

 

 

Ovakav koncept ima ptoblem sa permisijama (sistemskim dozvolama). Svi folderi su u www-data useru - a izvršni fajlovi *(binarni) se učitavaju u njemu. Da li je i www-data u audio useru ? Ko je pretežniji ovde ?

Ovo se ne radi ovako...Odnosno mene nisu učili da je ovo normalno....

Potpuno sam saglasan sa Vašim razmišljanjem kako je realizovan SO i da bi to moglo biti urađeno pametnije, međutim sama ideja ovakvog ja bih rekao muzičkog servera je sjajna no naravno ideje se ne mogu patentirati vec samo realizacija😁.

Lično, osim par stvari, prvenstveno mogućnost izbora player-a i kernela, i naravno gasenja računara.; gotovo nista ne koristim.

Ne čujem razliku: da li mi muzika svira iz ram diska ili SSD diska, da li sam player-u ISKLJUČIVO dodelio jedno ili vise jezgara ....

Probao sam (i tek ću probati) i Cini mi se da čujem kada nekim bitnim procesima saopstim visoke prioritete ali se sve opet svede na: LAKO I UDOBNO USER FRIENDLY podešavanje elementarnih stvari (player pre svega, striming ...), uklanjanja svega sto nije neophodno u procesu reprodukcije muzike ("šišanje" kernela i distro-a)....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ja nemamm ništa protiv. Čak sam ga i stavio da može da se skine. Ko hoće ne mogu mu zabraniti. Ali ovo može da se sve reši drugačije - i sve da je potpuno besplatno. Bez skrivenih opcija i dodatnih pljera. Mene mrzi da ovo pravim. Možda ima neki kolega mlađi koji bi to uradio. Rado ću ugraditi u OS:

Što e mene tiče ja sam završio ovu temu. Apdejti će biti. Mesečno ili kad god....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Mikorist reče

Ali ovo može da se sve reši drugačije - i sve da je potpuno besplatno. Bez skrivenih opcija i dodatnih pljera. Mene mrzi da ovo pravim. Možda ima neki kolega mlađi koji bi to uradio.

@silentbob ima interfejs za web koji radi bez php i standardnog web servera. Možda bi mogao da se proširi na čitav dijapazon plejera -slučajno tih istih koji vi ovde koristite sa telefona. A i ostale opcije mogu da se ubace za prioritete. Pitanje je da li on ima vremena za to.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12. 3. 2023. at 13:22, zika reče

Da li izbegavanje zagušenja mrežnog protoka guši Vašu svirku?

Da. Uporedite sa:

/usr/bin/sudo /usr/sbin/tc qdisc replace dev eth0 root noqueue
/usr/bin/echo "fq" | /usr/bin/sudo /usr/bin/tee /proc/sys/net/core/default_qdisc
diya@diya:~$ cat  /proc/sys/net/core/default_qdisc
fq_codel
diya@diya:~$ 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...