Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

1. Nema, zaista, potrebe da vičete, dobro čujem(o)

2. Nisam pomislio da je to pitanje upućeno meni već tvorcu kao što je navedeno u zaglavlju i u zaključku spiska pitanja

3. shodno tome, ostavljam tvorcu da odgovori. Pristalica sam toga da ne valja puno babica... Za, skoro, sve što vidim u spisku potanja postoji vi[e no jedna app koja je spremna da to učini... Ostaje izbor na korisniku.

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, zika reče

1. Nema, zaista, potrebe da vičete, dobro čujem(o)

2. Nisam pomislio da je to pitanje upućeno meni već tvorcu kao što je navedeno u zaglavlju i u zaključku spiska pitanja

3. shodno tome, ostavljam tvorcu da odgovori. Pristalica sam toga da ne valja puno babica... Za, skoro, sve što vidim u spisku potanja postoji vi[e no jedna app koja je spremna da to učini... Ostaje izbor na korisniku.

Ama, mogao si pojednostaviti odgovor: nisam zainteresiran da učestvujem u projektu i basta! Svidjelo se to memi ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Nema, zaista, potrebe da vičete, dobro čujem(o)

2. Zaključak, koji ste Vi izvukli je Vaš, i, za sada, samo Vaš ali ću ga, verovatno, poštovati...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada jedan hrdverski problem vezan za ovu distribuciju.

Imam HP ProLiant N40L server. Sve perfektno funkcioniše, daleko iznad mojih očekivanja što se tiče muzike. Problem je veza sa "vanjskim svijetom". Tu nema WiFi, a NIC kartica je bezobrazno skupa, plus je teško nači. 

Ja več posjedujem D-Linkovu mrežnu karticu DFE-528TX. E gdje je zajeb? Pa ova kartica ima jedan priključak, a originalna ima 4 priključka. I jedna i druga su PCI. Da li če ova kartica moči funkcionisati, da li treba nešto u BIOS-u podešavati ili to Linux kao OS rješava?

Mnogi če reči, pa zašto ne postaviš karticu i probaš? Čvaka je u tome što bi morao vaditi matičnu ploču što je izuzetno teško i što bih morao rezati metalni dio D-Linkove kartice da bi je uglavio u kučište.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 26. 2. 2023. at 12:37, asimze reče

2.  Napisati kompletnu proceduru kako da dodamo još neki player, ali odmah i kako da ga ukinemo ako nam se ne svidi

3. Koje su moguče varijante organizacije numera na diskovima. Ako imaš 1 Tb muzike treba uvesti neki red.

2. Imaš najmanje 10 plejera za Ubuntu, Imaš i Foobar za Linux. Bukvalno za svaki ima uputsvo onlajn kak se instalira.

3. Sve varijante. Iz Fstab - permanentno mountuješ diskove sa nazivom koji ti želiš. A plejeri vrše orgenizaciju.

Meni je nekako kajzgodniji DeadBeef.  A LMS još bolju ima.

Neka malo pišu druge kolege o tome. Više vrsta plejera koriste nego ja. :D  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala za odgovor!

Moja je namjera da se pokrene šira rasprava na tu temu, ali ne ide mi od ruke! Jbg.

Mnogi ne mogu da shvate da razvijanjem diskusija najviše odaju zahvalnost tebi za urađeno. A tragat ču ja i dalje koje je najbolje rješenje u organizaciji 1 TB muzike. Nagruhati ih samo onako na kamaru mi nije i neka pamet. Valja to uraditi malo bolje, profesionalnije.

Probao sam i sve one varijante da ubacim u conky.conf temeraturu CPU, gledao sve varijante na netu baš za AMD procesore, ali ne ide.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, asimze reče

Probao sam i sve one varijante da ubacim u conky.conf temeraturu CPU, gledao sve varijante na netu baš za AMD procesore, ali ne ide.

Mora da izlistaš sve uređaje na mašini zajedno sa senzorima i nađeš tačno kako se zove senzor za CPU - kroz terminal dabome:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno pitanjce za reprodukciju audio fajlova na plejerima u diyaudio OS-u:

- Da li može da se bira folder gde su audio fajlovi (FLAC, APE, DSD i sl.) pojedinačno ili sa .cue fajlom, jer su mi svi albumi ili kompilacije u pojedinačnim folderima sa imenom izvođača, nazivom albuma, oznakom vrste fajla itd.

- Da li je moguć drag&drop postupak nešto kao kod Audirvane na MacOS-u?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, zek reče

- Da li može da se bira folder gde su audio fajlovi (FLAC, APE, DSD i sl.) pojedinačno ili sa .cue fajlom, jer su mi svi albumi ili kompilacije u pojedinačnim folderima sa imenom izvođača, nazivom albuma, oznakom vrste fajla itd.

- Da li je moguć drag&drop postupak nešto kao kod Audirvane na MacOS-u?

Sve isto kao kod MacOS  

 

AKo hoćeš bukvalno isto kao Audionirvana da izgleda instaliraš Jagodu

WWW.STRAWBERRYMUSICPLAYER.ORG

Strawberry is a music player and music collection organizer for Linux, macOS and Windows. It is aimed at music collectors and audiophiles. With Strawberry you can play and manage your digital music collection, or stream your favorite radios.

 

 

#Strawberry Stable PPA
sudo add-apt-repository ppa:jonaski/strawberry -y

sudo apt update -y

sudo apt install strawberry -y

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Mikorist reče

Mora da izlistaš sve uređaje na mašini zajedno sa senzorima i nađeš tačno kako se zove senzor za CPU - kroz terminal dabome:P

Ima u tvojoj distribuciji SensorsViever, a i u terminalu izlistao i poklapa se. To je k10temp-pci-00c3, a sistem ga vodi kao temp1. Probao i jedno i drugo, đaba neče da radi! Nastavljam potragu na google.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 28. 2. 2023. at 15:52, zek reče

na MacOS-u?

sad sam upravo Venturu instalirao 13.2.1 (22D68) - ovo je bruka kako izgleda

 Screenshot 2023-03-01 at 19.42.44.png

Uveče potamni a ujutro posvetli - plus ima kalibraciju - FLUX integrisan u sistem

JUSTGETFLUX.COM

Software to warm up your computer display at night, to match your indoor lighting.


 

Mogu 10 godina da nameštam na Linux ili Windows - drajvere za video - AMD Radeon - ali teorije nema ovako slika da izlazi iz njih. 

Možemo da dubimo svi zajedno na glavama........

 :risitas:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače zvuk ovoga svega zavisi bukvalno od 

sudo nano /etc/default/rtirq

RTIRQ_NAME_LIST="usb snd enp2s0 enp3s0 amdgpu radeon i915 i801_smbus i8042"

# Highest priority.
RTIRQ_PRIO_HIGH=95

# Priority decrease step.
RTIRQ_PRIO_DECR=5

# Lowest priority.
RTIRQ_PRIO_LOW=51

# Whether to reset all IRQ threads to SCHED_OTHER.
RTIRQ_RESET_ALL=0

# On kernel configurations that support it,
# which services should be NOT threaded 
# (space separated list).
RTIRQ_NON_THREADED="rtc0 snd"

Jedan je zvuk sa RTIRQ_PRIO_HIGH=80 drugi sa RTIRQ_PRIO_HIGH=90 treči sa RTIRQ_PRIO_HIGH=98....

Što je veči broj to se više greje CPU i to "oštrije" svira (ne znači svugde i bolje) -  mora svako da podesi na uvo kako njemu paše.... 

 

I da gleda na senzor temeperature da mu ne vrisne CPU ako pretera :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...