Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, silentbob reče

Ja ću da uradim automatizaciju instalacije i ažuriranja ti samo vodi neki žurnal. Bar shell history  fajl. Onda mi to da daš na gomili a ja ću da sredim.

Ekstrakcija toga sa foruma bi bila teška.

 

Dobićeš. Nemam shell history ali sam zapisivao postupak na Google doc .

Nije to toliko složeno kad imaš sve na jednom papiru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Mikorist said:

Za sve vrste.  JA imam i optički i coax izlaz i oni su optimizovani za RT.

Samo treba obrnuti redosled u 

/etc/default/rtirq

RTIRQ_NAME_LIST="usb snd enp2s0 enp3s0 amdgpu radeon i915 i801_smbus i8042"

da bude

RTIRQ_NAME_LIST="snd usb enp2s0 enp3s0 amdgpu radeon i915 i801_smbus i8042"

da snd ima veći prioritet od usb

p.s.

Ovo je univerzalni Linux OS. Jedino bi bilo dobro da se jednom ratosiljam systemback - da se radi install kroz ubiquity grafički installer. Kao i svaki Xubuntu.

Ok, i ja imam opticki, coax i bnc, sva tri su na istom pci to spdif konverteru, tj. onome sto sad funkcionise kao muzicks kartica.

Elem, jos par laickih pitanja. Unutra su sva diska, oba HDD, jedan Hitachi stariiji od 250 bg na kome je Win 7 pro i jedna particija na kojoj drzim filmove i drugi Seagate od 1tb koji je dosta brzi od ovog primarnog  tu je muzika.

Jasno je da je bolje na njega instalirati ovo tvoje mjuzu bi mogao privremno da prekopiram na exsterni pa vratim posle. 

Da li moze jedan OS na jedan, a drugi na drugi HDD, pa me pita koji ocu da dignem po paljenju, ili jok?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, Vix reče

Test, test... 

MikoLinux.jpg

Nemaš IP adrese

Moraš promeniti u 

${if_existing /proc/net/route enp3s0}${color grey}Mreža

da bude tvoja LAN - sa ifconfig izlistaš i ubaciš svugde u /etc/conky/conky.conf  umesto enp3s0

donji meni možeš da centriraš ručno na sredinu :sarcastic_hand:

 

 

Pošto imaš mali ekran - možeš i logo izbaciti :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sad mi radi na Dell ćata kompu kao live :disco: mislim da je verzija od juče, nisam provalio da ima novija,

oće li biti isto vako brz kad ga ful instališem? Na ovom kompu imam raptor od 500 giga a na HP-u mint na SSD ubija al neće da butuje usb

problem mi je desktop okruženje, gospoja odma kuka kaže ne zna ništa da se snađe a treba samo da otvori pretraživač

ne radi mi se dual boot oću odma da diže sistem neću grub to me nervira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam od koje verzije je prestalo da šljaka ali ni ovde mi ne radi volume control ni sa desktopa ni iz alsamixer-a ima samo skorz utuli ništa između gde kod da se nalazi 0 dB il -100dB isto

da nije zbog kartice? E-MU tracker pre

Izmenjeno od John Coltrane
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve nešto razmišljao, server stajao 10 godina, kupila se prašina i odlučim da alkoholom 80% (boljeg ne mogu nabaviti!) to očistim. Ovo sada je drugi svijet. Dubina i definicija instrumenata puno puno bolja. Sada te shvatam, MIko kada si govorio o kvalitetu distra. Valja još malo pročaprkati

Ovo je daleko iznad mojih očekivanja! Ma kako se koncentrisao na jednu od kutija, zvuk ne izlazi iz kutije, on je u prostoru. Veličanstveno!

Prebacivanje sa diska na disk u File manageru ne ide!

Pokušao kao u Windovsima pa ne ide. Pod device imam: File sistem, i 2x 250 GiB Volume. Desni klik na jedan od ta dva diska pokazuje da su mountani i lokacija /media/diya.

Miko, otvorio onaj conf fajl ali samo ReadOnly! Šta da mu radim da bi ga mogao editovati?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Него, размишљате ли о некој ‘безглавој’ верзији..

Моје искуство је да се просечни аудиофили разумеју и компујтере као марица.. 

Ви са форума нисте баш репрезентативан узорак.. знам гомилу неких који су тек са дафиле могли да слушају мизику, чак и њега успеју да скењају.. докле год им комп може служити за било шта друго уз слушање музике то на крају испадне један тежак распад..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, VukJov reče

Него, размишљате ли о некој ‘безглавој’ верзији..

Моје искуство је да се просечни аудиофили разумеју и компујтере као марица.. 

Ви са форума нисте баш репрезентативан узорак.. знам гомилу неких који су тек са дафиле могли да слушају мизику, чак и њега успеју да скењају.. докле год им комп може служити за било шта друго уз слушање музике то на крају испадне један тежак распад..

Što si mi nešto nagodan za komunikaciju, ubio se!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Mikorist said:

Šta me bre briga šta rade audiofili. Ovo je Linux koji sam sam za sebe pravio pa objavio. Što se mene tiče ne mora niko da ga instalira :buehehe:

Докле год си ти њима инсталирао вибер на аудио оперативни систем неће то на добро да изађе..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo javno ću da okačim fajl u kome je stavka po stavka kako se pravi. Nije ovo raketna tehnologija :D

 

Linux.txt

Ostalo su sve ručna podešavanja menija, desktopa - itd....

Xubuntu Core
https://unit193.net/xubuntu/core/pending/xubuntu-23.04-core-amd64.iso

Instalirate Cubic

sudo apt-add-repository ppa:cubic-wizard/release
 
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 6494C6D6997C215E
sudo apt update && sudo apt install cubic

Sa njim ubacite sve ono iznad u ISO. Plus sve šta drugo treba - po želji ličnoj.

Može Vule sa ovim i Bezglavu aždaju da napravi:buehehe:

 

 

2023-02-26_08-13.png

2023-02-26_08-13_1.png

 

Sa ovim mogu @Srecko i @Kuja da ubace SnakeOil preko svega ovoga.

Ako hoćete minimal ISO - skinete minimal pa skoro isti postupak.;)

 

p.s.

Oni koji neće prst da pomere iz fotelje imaju gotovu verziju u prvome postiu......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Mikorist said:

Evo javno ću da okačim fajl u kome je stavka po stavka kako se pravi. Nije ovo raketna tehnologija :D

Može Vule sa ovim i Bezglavu aždaju da napravi:buehehe:

Не треба мени ништа докле је дафилета..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 36 minuta, VukJov reče

Не треба мени ништа докле је дафилета..

Ma kanta .   Ni pola nije podešeno. Isto i na AV Linux... :D

Mora da uče još malo kako se IRQ podešavaju - a sami od sebe neće da se podese.

Da ne pričam o ostalim podešavanjima....ne znaju gde im je dupe a gde glava - niti ima redosled. (gledao im konfiguracije - sve je copy/paste jedni od drugih bez logičkog razmišljanja)

Drugo na takvim distribucijama ima gomila stvari koje mi ne trebaju. Samo su višak. Kao tebi Viber.

I da ....svako na svoj rizik podešava na svojoj mašini. Može krah da nastane ako se previše IRQ ubaci u /etc/default/rtirq 

Ne postoji univerzalno rešenje - instaliraš i boli te briga.  Nije svaki hardver isti. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...