Jump to content

Dodje mi da rasprodam ceo sistem


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Odvajanje namotaja je da se izbegne kapacitivna sprega, koja je propusna za vise frekvencije. Sild izmedju bi je samo umanjio ali ne i eliminisao, a audiofil ne vole nesavrsenstvo.

Odvojeni namotaji se takodje mogu sildovati, da se umanji efekat polja, kao i jezgro kod uglastih profila, koji imaju malo jace rasipno polje.

Naravno ne smeta okaciti neke tranzijent supresore, varistore, tipa Zenamics i sl, za slucaj nekog protrcavanja spajkova na sekundar.

Naravno sva ta resenja imaju efekta ako je uzemljenje korektno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Naravno sva ta resenja imaju efekta ako je uzemljenje korektno...

Što odbacuje veliki deo našeg velegrada a, verujem, i šire... ;) Naravno, po, mojim, skromnim, saznanjima.

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, hvala svima i posebno Vladi na pojasnjenju detalja i Zenu na prakticnom i konkretnom recepisu za trafo. Bez konkretnog recepta meni i meni slicnim teletambusima ne vrijede sve formule svijeta.

Zapisujem i kad mu dodje vrijeme narucit cu nesto.

Niti ne znam treba li mi, ali buduci da mi je sistem gotov ostaje mi dokono krstenje jarica, tj. igranje sa zicama. Ovo cak i ako mi ne treba mi izgleda kao manje blesav nacin za trosenje love od kupovanja kabela. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, zerowaf reče

Pa, hvala svima i posebno Vladi na pojasnjenju detalja i Zenu na prakticnom i konkretnom recepisu za trafo. Bez konkretnog recepta meni i meni slicnim teletambusima ne vrijede sve formule svijeta.

Zapisujem i kad mu dodje vrijeme narucit cu nesto.

Niti ne znam treba li mi, ali buduci da mi je sistem gotov ostaje mi dokono krstenje jarica, tj. igranje sa zicama. Ovo cak i ako mi ne treba mi izgleda kao manje blesav nacin za trosenje love od kupovanja kabela. :)

 

Treba ce ti poveca kutija kad vidis trafo od 1kW...

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, zika said:

Što odbacuje veliki deo našeg velegrada a, verujem, i šire... ;) Naravno, po, mojim, skromnim, saznanjima.

Ima tu istine, ali je to egzaktna i intimna stvar. Svakome je dozvoljeno da pozove nekoga sertifikovanog, sa meračem uzemljenja i razjasni paušalnu sliku prema svojoj lokaciji.

Zato i rekoh "korektno", a ne savršeno uzemljenje, maltene da postoji samo žica do ormana nulovana. Dva, tri oma, ne traži se 0,5 ili 0,2...

Računa se i na šildovanje rasipnog polja jezgra, što i sveukupno, nije neka silna energija koju treba sprovesti u zemlju.

Zato se i rade simetriranja, izdizanja masa i zvezdanje raznih gnd, da bi se lutajuće šuške što više anulirale pokojekuda, pa ono što opstane kao epilog tih tehnika, da se može (pod)prosečnom instalacijom sprovesti van zone signala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, Brijac reče

Ko ima kucu, pravac kabletina minimum 10mm2, bakarni klin i sto dublje u zemlju, posteno da se navlazi zemljiste i uzivanje :)

Moj cale pokojni je to radio na sledeci nacin. Ode na otpad - kupi dva stara bojlera *(samo kazane ) - napuni peskom oba i zalije sa vodom. Iskopa rupu za njih na 4 metra dubine - veze kabletine za uzemljenje za oba bojlera....Pa njih nazad na kucu. Zatrpa sve zenljom i onda naliva vodu na tu zemlju. Nema sum da cujes tu sa tolikom dodirnom povrsinom uzemljivaca. Ali jbg ja to ne mogu u soliteru u BG. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Svi uzemljivaci izvedeni od materijala koji nije potpuno otporan na koroziju su opasni na duzi rok. Najbolje je ko ima u temelju temejni uzemljivac.

Video sam i uzemljivace sa aluminijumskim cevima.  Aluminijum je praktično vecan u zemlji, ne korodira.

Aluminijumski komadi ce u vlaznoj zemlji ipak da korodiraju i tako postanu jako lose uzemljenje , najbolji materijali za uzemljenje su inox ili prohrom trake , inox bojleri , inox plehovi i cevi, pa onda tvrdo pocinkovane gvozdene trake , plehovi ,cevi , i bojleri , ...

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, BANAT reče

Aluminijumski komadi ce u vlaznoj zemlji ipak da korodiraju i tako postanu jako lose uzemljenje , najbolji materijali za uzemljenje su inox ili prohrom trake , inox bojleri , inox plehovi i cevi, pa onda tvrdo pocinkovane gvozdene trake , plehovi ,cevi , i bojleri , ...

Pa da bojler je keva :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za Inox šo bi rekli Prohrom- nerđajući čelik jer ima malu provodnost slično kao običan čelik a skup je. Bakar je u glavnom materijal izbora, takođe vrlo veoma skup. Pocinkovane čelične trake ako nisu debelo pocinkovane, a danas uglavnom nisu, su po meni pomalo problematično rešenje u zemji. U betonskim zidovima, stubovima i temeljima pocinkovane čelične trake nisu loše rešenje, al u zemlji mislim da jesu.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...