Jump to content

Dodje mi da rasprodam ceo sistem


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

pre 10 časa, Zen Mod reče

izolaciJoni trafoj je mnogo dobra stvar

kad je pravo napravljen, uzemljenje je lepo simetrirano i svo smece ode u njega

ono, za tvoj ZML system, 1KW bi biJo dosta

a 1KW EI trafo i nije mlogo skup, msm sve zavisi gde ga nadjes

ene, primar 230Vac, sekundar 230Vac sa srednjim izvodom

na srednji izvod vezes uzemljenje i ihaj

Može l' još jedno glupo pitanje od mene?

Šta misliš o toroidnom izolacionom trafu medicinske klase, u poređenju sa EI trafom? 

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, LightMatic said:

Može l' još jedno glupo pitanje od mene?

Šta misliš o toroidnom izolacionom trafu medicinske klase, u poređenju sa EI trafom? 

 

pa ne bih ga ja propustio ako je cena povoljna

stvar je samo u tome da toroid prenese vise smeca iz mreze naovamo, cisto po prirodi stvari (ide vise u prenosnom opsegu)

no, bolje Punto ispred kuce no Testarossa u salonu

ene, ako mreza nije bas totalno prljava, nisam bas sasvim siguran i da bi cuo razliku u dobitku, izmedju EI i toroida

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, ne može biti povoljniji, skinut je sa rashodovanog UZV aparata iz japanske donacije. Mislim da negdje imam i jedan EI ili klasični kako gosn čika-brka reče ali čini mi se da je slabiji (po vataži) od već spomenutog toroida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo priča oko trafoa nije baš ni prejednostvna. Nije problem samo u galvanskoj vec i u signalnoj izolaciji, pa ne bi bilo zgoreg da se namotaji ne preklapaju, znači L ili U jezgra, odvojen primar od sekundara..

Da bi energija smetnji bila raspršena pri magnetizaciji jezgra, kao što je veće rasipanje kod EI nego kod toroida pa je delom efektniji.

Poseban problem je pad napona, za to je autotrafo rešenje, ručni ako je pad vremenski solidno trajan i u određenim okvirima, ili sa automatikom i motorčetom da obezbeđuje konstantan izlaz ako su promene česte i nepredvidive. 

 

P.S.

Najviše hajpa i uspeha su rastavni trafoi imali u anglosaksonskim predelima, koji su na distributivnoj mreži imali autotransformatore, pa je mreža bila sklona visokom stepenu smetnji. Kod nas se bogato rade galvansko izolovani trafoi, pa su ukupni efekti spoljnih smetnji manji, ali je borba protiv komšiluka, led i neon drajvera, jeftinih i šumovitih smps, snažnih motora sa četkicama... u nekoj meri ipak potrebna...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes, fakat vazno napomene

msm, procitao i cuo od pametnijih od mene

kad je EI u pitanju , onda se radi tako da je kalemsko telo podeljeno na dva dela, na jednom se mota primar, a na drugom sekundar; logika bi bila da je idealno i drugu pregradu podeliti na dva , pa nezavisno motati polovine sekundara

e sad, kod toroida znamo da se ponajbolje mota kad okruzis/pokrijes obim torusa svakim namotajem, tako da (bar meni logicno) mora tako

pitanje fluxa kroz jezgro, jednolikog opterecenja po obimu ....... 

sto ce reci, primar celim obimom torusa, slepi namotaj isto, onda ceo sekundar isto ali sa srednnjim izvodom

regulacija napona ....... a msm, naravski ali to je vec ceo projekat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, LightMatic said:

Pa, ne može biti povoljniji, skinut je sa rashodovanog UZV aparata iz japanske donacije. Mislim da negdje imam i jedan EI ili klasični kako gosn čika-brka reče ali čini mi se da je slabiji (po vataži) od već spomenutog toroida.

 

niko ti ne brani da koristis oba

jaci za anap, slabiji za slabije potrosacice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 časa, Aoxomoxoa reče

Svojevremeno sam probao strujni trafo. Moji zvucnici nemaju mocan bas,ali ono sto isporucuju je tacno,precizno,utegnuto.

Sa tim trafoom sam medjutim dobio dosta meksi bas,dok je ostatak ,srednji i visoki,zvucao bolje...

Ajd' budi pametan.

Ako je to ona drvena kutija kad sam bio kod tebe odavno - unutra nije bio izolacioni trafo vec strujni filter sto je druga stvar - secam se utiska kao da je iz zvucnika izlazilo nesto vise basa ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kako bi onda glasio tekst za narudžbu dobrog odvojnog trafoa?

 

Recimo:

- 1:1 

- 230V : 230V

- U jezgro - odvojen primar od sekundara - ako je EI onda odvojena tijela za primar i sekundar

- srednji izvod za uzemljenjenje

- snaga, u mom slučaju, 1 kW. Više ne smeta, manje može, ali nije beg cicija

Što od ovog gore trebam jasnije precizirati ili što sam rekao netočno?

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je potreban i mali prorez u jezgru za smanjenje uticaja DC napona u mreži? Mislim da EI zbog slaganja limova i malih zazora između njih izgleda već kao da ima mali prorez u magnetnom kolu, ali ne znam jel to dovoljno.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, zerowaf said:

A kako bi onda glasio tekst za narudžbu dobrog odvojnog trafoa?

 

Recimo:

- 1:1 

- 230V : 230V

- U jezgro - odvojen primar od sekundara - ako je EI onda odvojena tijela za primar i sekundar

- srednji izvod za uzemljenjenje

- snaga, u mom slučaju, 1 kW. Više ne smeta, manje može, ali nije beg cicija

Što od ovog gore trebam jasnije precizirati ili što sam rekao netočno?

 

 

 

 

 

1KVA

primar 230Vac

sekundar 230Vac sa srednjim izvodom

obavezno posebne sekcije na kalemskom telu za primar i sekundar; idealno bi bilo motati dva sekundara po 115Vac, svaki da je posebna sekcija, tako da dobijas jednak Rdc, kao i rasipne induktivnosti i parazitne kapacitivnosti

 

tek tako dobijas potpuno simetriranje polovina sekundara u odnosu na uzemljenje

 

dakle, ako je CU jezgro upotrebljeno, onda jedan stub primar, drugi stub podeljeno telo na dva, na svakom 115Vac, pa elektricno vezano u seriju

ako EI, onda je kalemsko telo podeljeno dvema vertikalnim pregradama tako da dobijas jednu polovinu i dve cetvrtine

u polovini se mota primar, u cetvrtinama se mota po polovina sekundara, a elektricno vezano u seriju

Symm isolation former.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Da li je potreban i mali prorez u jezgru za smanjenje uticaja DC napona u mreži? Mislim da EI zbog slaganja limova i malih zazora između njih izgleda već kao da ima mali prorez u magnetnom kolu, ali ne znam jel to dovoljno.

mjok..... 99% sam siguran

ko ce jos sa tim  da se bori

postavi pitanje motacu, pa neka ti strucnjak odgovori

ja prenosim sve sto znam ...... a to je vec iznad mog platnog razreda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Vix said:

A dva (identicna) trafoa iz mikrotalasne? Sekundari spojeni d (visokonaponski, pa treba malo pripaziti), primar s'jedne strane na mrezu, i na drugom primaru se dobije 220v. Samo sto nema srednjeg izvoda... 

samo ..... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...