Jump to content

Vix-ov skromno sirotinjski fi-fi sistem tj. Zavrzlame...


Vix

Preporučeni Komentari

Ovo je next level :D
Alpair seo u technics kutiju ko dupe na noshu. I još ove kutije dole. Imaš dva para, lepo sa maskama, a možeš da kažeš da ni jedan nije višak, jer oba sviraju.

Još powered by kolači :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu samo da zamislim kako ovo svira... Med i mleko za dušu, nije sigurno za one koji traže 0 distorzije na 6 decimala, ali jeste za one koje "radi" drugi harmonik (ja npr :P )

Uživaj, super je ovo.

Ja sam hteo MoFo, a da ga pogoni 6V6. Na žalost, odustao sam od ideje, a delove prodao. Tako da eto ti razmišljanja za preamp (stakleni).

I da... Reče jednom supruga jednog mog odličnog prijatelja, stolara, kad mi je pomagao sa nekim alatom za varalice: Ne znam da li je moj muž više zapravo hteo da ti učini da ti to napravi, ili je više uživao dok ga je pravio. Mislim da smo mi švajseri zapravo uživači dok pravimo. Dok računamo, crtamo, merimo, sečemo.... projektujemo. Nesmirene inžinjerske duše. A zvuk? Ma uglavnom je uvek vrhunski, da se ne lažemo ;)

Zato su nam sistemi taki kaki su :) Nama su super, realno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Malo se ceprkalo danas...

Dakle, modifikcija JBL a u J-WaW.

Od Jbl-a ostalo mozda samo J.

Skinuo sam mu srednjetonac , i onu odvratnu plasticnu kanticu. Umesto njega, stavio Vife, ali u kartonskim cevima. Nisu idealne, ali kad nema bolje, bolje nego ona plastika...

 

Rez je na 380 hz, prvi red. Biamp. Probao sam i pasivno ali nije valjalo, nisu se "gadjali" po osetljivosti. Ovako na bas pojacalu podesim nivo i ok.

Sad je 2u1. Alpair 10.3 svira fullrange, sam, ili mogu da palim i J-waw, zavisi od raspolozenja. Ako hocu cist milozvucni FR zvuk, onda samo Alpair 10.3, a ako hocu da malo gruva, onda prebacim na J-waw.

Zvuci bolje nego sto izgleda. Za neki buduci update, mogao bi neki bolji 10" woofer u istoj kutiji, mada ni ovako nije lose... 

JeBaLo.jpg

jbl prc.jpg

jbl rupa.jpg

Vifa cev.jpg

1677167814019_copy_600x800.jpg

Vifa cevi.jpg

Vufa cevi2.jpg

JBLVifa.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jednom, nicim izazvana i nepotrebna rabota...

Sredjivao nesto klincu sobu, i vidim nesto fali...

Zvucnici.

E pa, sto da stoje u ormanu, kad mogu iznad njega :)(jedino tu bilo dozvoljeno jbg).

Dakle, malo pojacalce sa TDA 7297, pa na malecke JVC fullrange. I subwoofer...

A slag na torti, DIY (Destroy It Yourself) bluetooth modul. Imao sam neke lose BT slusalice, koje nisam ni koristio. Sluslaice jesu jako lose, zato makaze, i sec!

Njih u djubre, a na lepetroniku zalemio chincheve i boc u pojacalce. Sve u svemu, svira! :D

 

minime1.jpg

minijvc.jpg

frankensteinBT.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...