Jump to content

split od "lampasa"/RAAL-ova/ostalih ribona/kojecega


krca44

Preporučeni Komentari

Audio Note OTO je odlicno pojacalo samo cini mi se da je to SE Parallel sa EL84.

Sto se toga tice nemam nista protiv SE pojacala samo morao bih da probam kako neki SE radi sa mojim zvucnicima jer sa ovim mojim PP radi ali cenim da bi sve bilo bolje sa 6L6GC PP-om.

Jedna stvar je raditi amp sa postojecim trafoima a nesto drugo ako moram da kupujem izlazne trafoe koji uopste nisu jeftini.

Ako bih radio nesto sa kupovinom novih trafoa to bih gledao da se namota u lokalu sto sigurno nece biti skoro.

Takodje morao bih debelo da razmislim sta raditi i pokusati probu kod sebe ako nadjem da neko ovde ima ono sto me zanima ( i jos je voljan da dovlaci amp kod mene ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Krco predlazem ti da koristeci postojece izlazne trafuljke preskocis EL84 i umesto njih probas neke kvalitetne 6V6 oktalne jace lampe , cak i Ruske 6P3S (6L6) mogle bi da ti se tu lepo uklope , sve to naravno u dobrom PP spoju , oko 20W+ mozes tako da isteras bez da je bilo sta preterano isforsirano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, BANAT reče

Ruske 6P3S



U Dynaco ST-70 sam trosio 6P3s-e (ako nisam krivo shvatio, to bi bile 6p3s koje jedu zdravo i idu na fitnes) i mogu iz tog iskustva podrzati izbor. Zvuk kompletan od dna do vrha sa iznimnom cistocom. Me like! :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zzz-ovi stari Quad sa KT88 - dopalo mi se veoma kako radi.

Vukusic je imao vrlo dobre 6L6GC PP-ove i od tada traje moja ljubav prem tim cevima.

Tada sam imao njegove EL34 mono blokove, jako dobro uradjene ali shvatio sam da je to bila greska, naime 6L6 pojacala su imala neke za mene bolje karakteristike ( ulaz i obrtac faze su bili bukvalno isti za oba pojacala ).

Nazalost danas skoro niko ne prodaje te njegove pojacivace.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...