Jump to content

Kutije EVENT , nacrt iz Danskog audio elektora 1994


micro

Preporučeni Komentari

Nasao sam na HR forumu , ima u Splitu , u pitanju je trgovina koja i prodaje audio opremu. Probacu pitati koliko bi okvirno dosla popravka , navodno naplacuju po kilazi kupca , salim se , navodno cijena zavisi od cijene drajvera. Nisam neki strucnjak ali gledajuci po yt kako prave drajvere , zamjena gumenog ovjesa je ipak puno laksi zahvat a vecinom to rade , starost, kucni ljubimci itd. od ovog gdje je zavojnica u prekidu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgaraju ljudi zvučnike non stop, ima tu posla iha. Dobra stvar je da nije oštećeno niti vešanje niti centrator, niti membrana. Kalem kao kalem, nađe se originalna žica, premota, bude to super ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvučnici se obično mere univerzalnim instrumentom za proveru ispravnosti kalema. Ja i dalje nisam siguran da su neispravni. Kačenje na pojačalo bez provere omskog otpora nikad i nikako.

Uzmi bateriju 1.5V, spoji na kleme i proveri šta se dešava sa zvučnicima.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Zvučnici se obično mere univerzalnim instrumentom za proveru ispravnosti kalema. Ja i dalje nisam siguran da su neispravni. Kačenje na pojačalo bez provere omskog otpora nikad i nikako.

Uzmi bateriju 1.5V, spoji na kleme i proveri šta se dešava sa zvučnicima.

Probano i sa baterijom , nista se ne desava , u prekidu oba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda nema šta šalji na motanje ako su pletenice čitave. Raspitaj se po lokalnim forumima koji servis je baš dobar. Vratiće ti se praktično novi, skoro pa originalni zvučnici. Ne verujem da će biti bilo kakvih problema ako se uradi kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, zerowaf reče

Jedini za kojeg znam u HR je bio, na zalost, pokojni Damir Ipcevski Senf.
Nadam se da postoji jos netko.
Zao mi je sto te ne mogu uputiti na nekoga tko bi ti pogledao te drivere.

zerowaf , i sam znas da je nulta tolerancija ako se nesto radi na "crno" , ili moras da radis i placas porez ili ne smjes raditi zbog kazni, ako nekom nije to full time posao moze da radi za neku firmu , ovi da to operu.

Na sta smo spali , prije vise od 20 godina neka donacija iz vana i uveli opticke kablove i neku hajtek centralu , sve razvukli a radio telefon na zicu , sad to opet izvlace i stavljaju nove opticke kablove i tip koji spaja kablove vidi cuda BG registracija , domaci koji nesto znali otisli zapadnije gdje vise placaju i ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko se ikad mlatio sa scan speak drajverima zna da imaju jednu manicu. Na mestu gde se spaja pletenica na izvod bakarne žice, dođe do oksidacije i ode u prekid. To se nalazi na zadnjoj strani membrane i taj spoj je prekriven nekim belim lepkom. Taj lepak ima nesto u sebi sto izaziva oksidaciju. Treba da se ukloni taj lepak i da se overi spoj pletenice i bakarne žice. Nemoj da ti neko kopa drajvere....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 časa, NIXIE reče

Onda nema šta šalji na motanje ako su pletenice čitave.

Rekoh ja već da se to pregleda. Nije retkost na ponekim driverima. Verovatno ni sami proizvođači nisu bili svesni šta radi taj lepak vremenom. Ima toga u pojačalima i drugim uređajima, lepak koji jede bakar natenane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokusavam da budem od pomoci...Jeff-va grupa na FB, nemac jedan objasnjavao kako je to sredjivao sa lepkom. Ali mi search slabo ide da nadjem. Mozda neko drugi bude imao vise srece. 

1710790531_Screenshot_20230201-1841402.thumb.png.5e655204b03ea06340996f370539b63a.png

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Bajlag reče

Ko se ikad mlatio sa scan speak drajverima zna da imaju jednu manicu. Na mestu gde se spaja pletenica na izvod bakarne žice, dođe do oksidacije i ode u prekid. To se nalazi na zadnjoj strani membrane i taj spoj je prekriven nekim belim lepkom. Taj lepak ima nesto u sebi sto izaziva oksidaciju. Treba da se ukloni taj lepak i da se overi spoj pletenice i bakarne žice. Nemoj da ti neko kopa drajvere....

Probao sam da nekako sastruzem taj lepak ali odustao , vrlo je tvrd.

Kad sam gledao pod stereo mikroskopom , primjetio sam da je ispod tog lepka na jednom djelu skoro crno a dio nista, sad sam ponovo pogledao izgleda da pocetak pletenice odnosno lepak providan onda dio je skoro crn oko pletenice , i tu na kraju pletenice izlazi prema klemama vidim da je osidacija napala i pletenicu, cak izvan tog lepka se vidi mozda 1mm oksidacija na pletenici i onda prestaje.

Mogu pokusati skalperom da ga skinem i provjerim.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, shonne reče

i taj prekid sa lepkom se vise javlja u predelima specificne klime. Ima prica na velikom forumu.

Sad provjerio , neverovatno , bakarna zica je samo namotana na tu pletenicu , nema lema i zalivena tim lepkom. Lepak je providan i na tom mjestu gdje je namotana bakarna zica je pocrnio skroz , i vrlo lako se odvaja sa pletenice i bakrene zice , sam vrh pletenice je izgleda umocen u cin ili lemilo i tu lepak ne napada , proziran.

Provjerio multimetrom , zavojnice ispravne.

To je sad lako reci treba spojiti , zato sto treba odmotati bakrenu zicu sa pletenice , nemam pojma kako bi tu bakarnu spojio sa pletenicom , lemljenje mi se ne cini moguce , oksidacija , a te pletenice povuku lem i postanu tvrde.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, micro said:

Sad provjerio , neverovatno , bakarna zica je samo namotana na tu pletenicu , nema lema i zalivena tim lepkom. Lepak je providan i na tom mjestu gdje je namotana bakarna zica je pocrnio skroz , i vrlo lako se odvaja sa pletenice i bakrene zice , sam vrh pletenice je izgleda umocen u cin ili lemilo i tu lepak ne napada , proziran.

Provjerio multimetrom , zavojnice ispravne.

To je sad lako reci treba spojiti , zato sto treba odmotati bakrenu zicu sa pletenice , nemam pojma kako bi tu bakarnu spojio sa pletenicom , lemljenje mi se ne cini moguce , oksidacija , a te pletenice povuku lem i postanu tvrde.

 

 

Prvo nadji neke slike ili bar neko uputstvo kako su drugi radili. Nemoj sam da izmisljas toplu vodu. Skupi su drajveri za igranje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...