Jump to content

macOS Monterey GA-H81.AMP-UP (rev. 1.0) + (i7-4700 - ATI Radeon RX 570)


Mikorist

Preporučeni Komentari

Maticna ploca

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

 

 

Procesor

WWW.INTEL.COM

Intel® Core™ i7-4770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz) quick reference with specifications, features, and technologies.

 

 

Graficka

 
WWW.ASUS.COM

ASUS Expedition graphics cards are the perfect starting point for a thrilling journey into your favorite game. Engineered for durability and reliability, Expedition cards are tested to their limits, including a 144-hour diskless-system test and extensive compatibility checks to ensure a smooth ride.

 

 

Memorija
Kingston 16 GB 2133 MHz DDR3 HyperX Beast T3 *(radi na max 1600 MHz za ovu maticnu)

Kuciste
MS ELEMENT M100, USB 3.0, bez napajanja

Napajanje
Seasonic B12-BC-550, 80PLUS Bronze

Bios Settings:

XHCI Hand-off: Enabled
EHCI Hand-off: Enabled
Execute Disable Bit: Enabled
XHCI Mode: Auto
Legacy USB Support: Enabled
SATA Mode: ACHI ( with UEFI Settings )
VT-d feature : Disabled
X.M.P. Memory Profile to Profile1
Integrated graphics. Disabled - PCI graphics Enabled

Kako se macOS skida i instalira sa Linux-a
https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/installer-guide/linux-install.html#downloading-macos

 

Kako se macOS skida i instalira sa Windows
https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/installer-guide/windows-install.html#downloading-macos

 

Opencore boot-loader konfigurisem (apdejtujem) podesavam i proveravam sa OCAT
https://github.com/ic005k/OCAuxiliaryTools

 

Svo citanje za Opencore je ovde
https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/prerequisites.html

 

 

Neverovatno kako radi ovaj operativni sistem.....

Screen Shot 2023-01-18 at 07.36.07.png

 

EFI sa podesenim OpenCore je u prilogu

 

EFI.zip

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravio sam da navedem dva SSD od tera. Nece bez njih da radi :P 

1674026343275.jpg

 

Zaboravio sam da napisem sta radi i sta ne radi na ovom build-u.

Radi sve sem hibernacija - jos nisam otkrio *(a otkricu) kako iz hibernacije da se Aktivira slika na RX 570.

Inace sve ostalo fercera kao fabricki Mac - ukljucujuci quartz extreme i VDA dekoder za Apple TV

Screen Shot 2023-01-18 at 08.39.37.png

Zvuk ubija sa ALC889...O DAC da ne pricam....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma gde ima, to je smešno.

Čim je potreban bilo kakav rad sa fajlovima, sve pada u vodu. Na win ima Totalcmd. Na macu nema ništa ni blizu, tražio sam kad sam bio primoran da radim. Plus svi ti unixoliki sistemi imaju užasnu organizaciju fajl sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, Koja reče

Mac je dobar kad si grafički dizajner pa treba da edituješ 3-4 slike i da ništa ne diraš.

Ma jok. Da vidis klinci kad od malena naviknu na Linux i  macOS sta rade u njima. Meni je trebalo 10 godina da se priviknem. Njima ne treba privikavanje. Rodili su se bez Windows :D

 

Ja instalirao Windows 10 klincu i posle dva dana kaze skidaj ovo sranje :smesna:

 

Nego uce u skoli iz informatike Windows pa mora da znaju teoretski i to. Jbg access nema(mo):D:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbg, ja sam od Macintosha odust'o od kad nema native widowsa. Oko 90% programa koji mi trebaju rade samo na win. Tih 10% je Office...

Poslednja dilema mi je bila MBP 14 sa M1 Pro (pa da molim boga da mogu da namunjim Win VM i sav sw sto koristim) ili Thinkpad Carbon X1 i beše karbon. Nije da ne volim MacOS, sviđa mi se ali mogu ga koristiti samo za zabavu, a posle celodnevnog rada na kompjuteru mi više nije do zabave na kompjuteru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, gluv_i_udaren reče

Hebem ti moranje ceo život

Ovo su verovatno neki od poslednjih hakintosha. M1 procesori potisnuce intel i amd....A ARM koji ima da se kupi u slobodnoj prodaji previse je slab za macOS.

Negde 2028 moracu i ja da begam sa ovoga jer nece imati apdejtove. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kažu da je najbolja kombinacija Mac Pro sa Windows 10 :)

A ti ideš suprotno :D

Sve sam bliži tome da odjašem sa svega toga i samo Ubuntu brale. Evo kolege svi sa posla pevaju na Linuxima, samo ja gedža frontendovac se zbutavam zbog hebenog Adobe-a i Photoshopa. :angry-yell:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...