Jump to content

Paco De Lucia u "SFRJ"


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Eh, ovo budi uspomene... :buehehe: Februara 1979. godine Paco, John McLaughlin i Larry Coryell bili na turneji pa nekim cudom svratili u Nis (koncert je kolko se secam bas bio zakazan za 11 ili 12 februar). Moj friend iz gimnazije i ja odusevljeni prvi otrcimo i kupimo karte. Sreci nigde kraja :buehehe::blush: Ne znate kraj price?A onda je jedan sin nasih naroda i narodnosti bas nasao da crkne kad ne treba i proglase dan opstenarodne zalosti. Neka "mudra glava" to iskoristi kao povod da otkaze koncert. Zbunjena publika ipak dosla, dosli i muzicari, zbunjeno slegli ramenima, podelili nekolko autograma, mahnuli nam i zbunjeno otisli. Moj drugar u nastupu besa tresne kisobran o zemlju i zgazi ga ko zvecku.Tad mi je savrseno postala jasna poenta narodne poslovice LUD ZBUNJENOG!Naravno, tada sam shvatio i ZASTO ne volim komuniste... :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, ovo budi uspomene... :buehehe: Februara 1979. godine Paco, John McLaughlin i Larry Coryell bili na turneji pa nekim cudom svratili u Nis (koncert je kolko se secam bas bio zakazan za 11 ili 12 februar). Moj friend iz gimnazije i ja odusevljeni prvi otrcimo i kupimo karte. Sreci nigde kraja :buehehe::blush: Ne znate kraj price?A onda je jedan sin nasih naroda i narodnosti bas nasao da crkne kad ne treba i proglase dan opstenarodne zalosti. Neka "mudra glava" to iskoristi kao povod da otkaze koncert. Zbunjena publika ipak dosla, dosli i muzicari, zbunjeno slegli ramenima, podelili nekolko autograma, mahnuli nam i zbunjeno otisli. Moj drugar u nastupu besa tresne kisobran o zemlju i zgazi ga ko zvecku.Tad mi je savrseno postala jasna poenta narodne poslovice LUD ZBUNJENOG!Naravno, tada sam shvatio i ZASTO ne volim komuniste... :good2:

Nisu li skorašnja događanja pokazala da to nije bilo zbog "komunista" već zbog nečeg dublje ukorenjenog...? Vrlo slična priča, samo su akteri sa drugog pola iste kugle...Kada je, već, reč o bravaru: Meni se, stariji, sin rodio 04.05. Naravno, oko 14, kada sam čuo tu vest, stajao sam pored telefona, pošta, pitomac, Jazine, Zadar, razgovarajući sa porodicom... Sutra je bio raport, kako to ti pričaš telefonom dok sirene sviraju... Mogli su da...Uvek smo, pogotovu u idolopoklonstvu, preterivali...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od onog jednoumlja samo je gore ovo bezumlje

Jeste.@ZivoradRodjace, rekoh li ti ja da imamo vise zajednickog nego sto mozes da zamislis? U to vreme je moj brat radio u Zadru na radarima. Ako si svracao u vojni hotel tokom leta, mozda smo se nekada i sreli... @NinjaPaco je Paco, to stoji, ali NIJE vise to to! Meni je TADA bio merak da ga slusam. Paco je bio pun energije i u usponu. U to vreme se nije skidalo sa gramofona ovohttp://www.youtube.com/watch?v=NvlrCKi-ss4&feature=relatedslusalo se notu po notu i ucila se gitara. Pa se odusevis ko kuce u liftu kada skines akordeAm7 Hm7 Am7 H7 i to na nekoj budjavoj Pedro gitari.A sada imam tri gitare u kuci, poslednjih 5 godina ih skoro i ne uzimam u ruke, Entre dos aguas mogu da odsviram vezanih ociju, ruku i nogu :buehehe: Ali, osecaj nije isti. Cak i da mogu da odem na koncert (a mogu), ne ide mi se. Ja sam vec mator, Paco je jos matoriji...Mozada nije bas primereno, ali tu je negde: nema goreg osecaja nego kada sretnes neku zensku na koju si se nekada extra lozio, pa pogledas na sta sada lici i psujes sam sebe - E barabo, sta si ti sve morao da ...:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste.@ZivoradRodjace, rekoh li ti ja da imamo vise zajednickog nego sto mozes da zamislis? U to vreme je moj brat radio u Zadru na radarima. Ako si svracao u vojni hotel tokom leta, mozda smo se nekada i sreli... @NinjaPaco je Paco, to stoji, ali NIJE vise to to! Meni je TADA bio merak da ga slusam. Paco je bio pun energije i u usponu. U to vreme se nije skidalo sa gramofona ovohttp://www.youtube.com/watch?v=NvlrCKi-ss4&feature=relatedslusalo se notu po notu i ucila se gitara. Pa se odusevis ko kuce u liftu kada skines akordeAm7 Hm7 Am7 H7 i to na nekoj budjavoj Pedro gitari.A sada imam tri gitare u kuci, poslednjih 5 godina ih skoro i ne uzimam u ruke, Entre dos aguas mogu da odsviram vezanih ociju, ruku i nogu :buehehe: Ali, osecaj nije isti. Cak i da mogu da odem na koncert (a mogu), ne ide mi se. Ja sam vec mator, Paco je jos matoriji...Mozada nije bas primereno, ali tu je negde: nema goreg osecaja nego kada sretnes neku zensku na koju si se nekada extra lozio, pa pogledas na sta sada lici i psujes sam sebe - E barabo, sta si ti sve morao da ...:buehehe:

ŠRO RViPVO 83. klasa, '83/'84. Nisam svraćao u vojni hotel. Išao sam, sa klasićem, u "Sfinga"-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cak i da mogu da odem na koncert (a mogu), ne ide mi se. Ja sam vec mator, Paco je jos matoriji...Mozada nije bas primereno, ali tu je negde: nema goreg osecaja nego kada sretnes neku zensku na koju si se nekada extra lozio, pa pogledas na sta sada lici i psujes sam sebe - E barabo, sta si ti sve morao da ...:buehehe:

Ja sam prestao da idem na koncerte. Svojevremeno dosla Ekaterina u Nis. :buehehe: Odem ja na koncert a tamo svi ( ispred bine) duplo mladji od mene. Odma resim da se zenim ( dobro tu je stanovitu ulogu imao i doktor koji mi reko da moram da se zenim) i da zahebem da idem po koncerti. Sad ponekad samo odem na Nishvil. I na klasiku, tamo omladina ne zalazi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi ove dedurije sto se bavi samogradnjom a ne ide da slusa akusticne gitare :blush: ... pa kako onda gradite i nastimavate? :buehehe: .... sjecate li se jos uvijek kako treba da zvuci ili je priroda vec odavno dolbylisila signale :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pako je bio pre par godinaiako sam bio na koncertu ne secam se kad je to biloodlican koncert...igraci flamenka, pevaci, perkusionistiprava spanska fiesta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...