Jump to content

JBL Professional 8330


deckard_02

Preporučeni Komentari

Imam navedene zvucnike vec par godina i gledam koji bio bio upgrade sa njih, cisto iz znatizelje, ali sam zadovoljan zvukom. Imao sam neko vreme Tannoy 611 mk2 i nisam bio odusevljen, prodao sam ih za 300e, mada je njima manje odgovaralo pojacalo nego jbl-u (harman kardon pm 645). Po recima prodavca od kojeg sam kupio, cuju se bolje od svega na oglasima do 500e, koliko je to istina ne znam niti sam imao priliku da cujem nesto vise od canton ergo 102dc i ovih tannoya. Koja su vasa misljenja? Isao bih do 600e

Izmenjeno od deckard_02
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam video na netu, navedeni zvučnici su za pozadinsku surround postavku i idu od 70Hz do 14kHz.

Ne znam kako to može da se upotrebi za glavni par u stereo sistemu. :unbelieveble:

Izmenjeno od zek
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, zek said:

Koliko sam video na netu, navedeni zvučnici su za pozadinsku surround postavku i idu od 70 Hz. Ne znam kako to može da se upotrebi za glavni par u stereo sistemu. :unbelieveble:

Efektivan odziv im je 40 do 20khz, i tu isto pise da imaju cut off na 15khz pa i ne frequency sweepu idu na 17khz, tj ja barem cujem dotle. Na 40hz silaze bez problema, bas zategnut bas imaju mnogo utegnutiji od tannoya, i mnogo svetliji u visokim uprkos njihovoj nameni. Imaju prekidac za frekfenciju na vrhu, drzim ih na flat uvek, cinema rezim je tamniji.

Izmenjeno od deckard_02
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, Mikorist said:

Ovo pomera namestaj po kuci :buehehe:

 

:baklja:

 

1 hour ago, John Coltrane said:

uzmi sab uz to što imaš

ili ja ako bi biro do 600e

jbl jrx 125 :disco:

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/jbl-jrx-125/oglas/145570003

E pa to je bas susta suprotnost onoga sto mi treba hahah.. nije mi potreban razglas vec neki za slusanje obicno, nesto kao tipa jbl 4408 koje je imao stric, na kraju ih je prodao, ali ih nikad nisam poredio ab sa mojima, kod njega su bili povezani na PM665, slican zvuk ali istovremeno je visokotonac ostriji, dok je na 8330 ''laid back'', mada ima vec godinu i nesto od tad tako da sve po secanju pricam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL 4408 su kudikamo bolji zvucnici od 8330.

ali nepravedno ih je porediti jer nisu za istu namenu.

surround vs studio monitors.

babe i zabe.

ali iako su 4408 bolji od 8330, nisu nista spektakularno.

a to se od studio monitora ni ne ocekuje.

jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Radio sam u cineplexu u galeriji koji imaju full IMAX opremu, ukljucujuci srebrno platno od preko 50.000e, zvuk je fantastican, ali s obzirom na velicinu tih surround zvucnika u toj sali velicine mini kupera, ne ocekujem nista manje, u drugim manjim salama imaju kao surround 9300 uglavnom i 9350, glavne zvucnike iza platna necu pominjati posto su druga klasa skroz i proizvode 90% zvuka u filmu, preko 3 metra visine i tako, nakon odjavne spice filma uglavnom se pusti muzika na svim zvucnicima dok sredjujemo salu za drugu projekciju, i tad imam priliku da cujem te novije surround modele od jbl-a (jbl se koristi i u imax-u), jesu totalno drugacija pojacala, konfiguracija itd, ali nisam primetio nista ni bolje ni losije poredjenju s ovim 8330,barem sa 9300, cak i kuci pustajuci istu muziku koliko toliko ab poredjenje. Ali da, IMAX u svakom slucaju je odlican zvuk, veoma efikasni zvucnici i odlicna dinamika.

lvxgd5g148p61.webp

Izmenjeno od deckard_02
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...