Jump to content

U poseti Doktoru.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

pre 12 časa, asimze reče

A ne bi bilo loše da su objavili i listu test numera, barem prvih deset. Da znamo šta je tamo bilo. Ovako šute i nabijaju cijeu!!! Dramski zaplet.

Screenshot 2022-10-09 at 07.26.03.png

Evo ti spisak albuma. Računaj prve tri stvari od svakoga najmanje. Nešto na preskok.Plus neka klasika dodatno random.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jutro! To, takvog te volim. Nadam se da če i @Doktor poslati cjenjenom publikumu opširno svoje utiske, cvoju recenziju. Red je brate da se ovaj tvoj veliki projekat zaokruži kako Bog zapovjeda. A ne samo šutnja i eto gotovo. Jer u sve to je uloženo puno para i života. A bilo bi lijepo da se i @NIXIE varijanta "podvrgne" javnoj recenziji!! Ne smije se zaboraviti ni ta verzija projekta. Živi i zdravi mi bili sokolovi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, asimze reče

Jutro! To, takvog te volim. Nadam se da če i @Doktor poslati cjenjenom publikumu opširno svoje utiske, cvoju recenziju. Red je brate da se ovaj tvoj veliki projekat zaokruži kako Bog zapovjeda. A ne samo šutnja i eto gotovo. Jer u sve to je uloženo puno para i života. A bilo bi lijepo da se i @NIXIE varijanta "podvrgne" javnoj recenziji!! Ne smije se zaboraviti ni ta verzija projekta. Živi i zdravi mi bili sokolovi!

Napisaće, samo polako. Dok mu se slegnu utisci u glavi. On je jako ozbiljan slušaoc. Naslušan svega i svačega u svim muzičkim pravcima. Jako istančan ukus a ima i apsolutni sluh kao pro muzičar. Teško ga je prevariti jer je jako istreniran da zna šta sluša i kako sluša. Super iskustvo i super druženje. Samo smo slušali muziku i uživali. Cupkali i mrdali glavama u ritmu. I osmeh koji se ne skida. :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro jutro/dobar dan.

Drago mi je da smo Mikan i ja konacno realizovali nase prvo vidjenje u RL ( poznajemo se virtuelno punih 13 god. na forumu ).

Ovaj susret je planiran jos pre vise od meseca dana, ali nam je nekako stalno izmicao.

Malo je falilo da se ni juce ne sastanemo obzirom da smo ostali bez MacAir-a moje kcerke koja je morala u petak hitno poslom u Sarajevo otici. Zasto ovo pisem ? Upravo je taj detalj Mikan efektno resio, poneo svoj xtraordinary komp ( 16 gB RAM-a :), ogorman kuler, 2 x 900 gB SDD ). Dodatno je juce iz svog "magacina" izvadio, otpakovao i ubacio u komp Teac CD/DVD plejer cisto da se i to ima ). Za monitor smo se snasli ( viber poruke ) iskoristivsi moj kucni TV povezali Mikanovim dugackim HDMI kablom tako da su Dragon DAC i komp komotno stali na sto u sobi.

Dogovorili smo se i kako ce teci audio seansa obzirom na vise audio komponenata, kablova, strujnih mesta u mojoj sobi.

Prvo smo slusali moj trenutni setup ( za to vreme se "grejao" DAC i komp ).

Audio sistem ( Dok ) :

Cambridge Audio CD3 - izvor zvuka

( 16 bit x 16 oversamling, Philips CDM 1 MK II trasport i 4 komaTa Philips TD 1541 A ). Napravljen kao bojni brod. Bio pre par godina do Zena koji ga je doveo u Top stanje. 

https://www.hifiengine.com/manual_library/cambridge-audio/cd3.shtml

Bent Audio TVC preamp model 102M ( pasivni preamp sa 2 x Stevens Billington trafoi )

TMRAUDIO.COM

The Music Room is the go-to source for the very best in new, used and vintage home audio products. The Music Room is now the largest online retailer of pre-owned HiFi equipment in the world. Headquartered in beautiful Erie Colorado, The Music Room is a team of 28 strong (and growing) music lovers - all dedicated to one singular mission: delivering the very best...

Softone Model7 amp ( cevni pojacivac sa 4 x KT88 )

http://softone.a.la9.jp/english/Model7/M7-eng-1.htm

Magna Acoustica - speakers ( FR kabineti sa 2 x 10" Ciare custom mode PA drajveri )

https://www.tnt-audio.com/casse/magna_acoustica_e.html

Anticables - interkonekt kabl ( preamp-amp )

https://anticables.com/interconnects/analog-rca-interconnects

Diy interkonekt ( preamp - CD plejer/Mikanov DAC ) & zvucnicki kabl iz Quad Fan kluba iz Budimpeste ( thnx @paja959 )

koje mi je uradio njihov stari clan. Solid core oba kabla napravljena za Quad 33/303/ESL 57 kombinaciju ( koja se odlicno pokazala i radi u nekoliko Quad sistema u HUN ). Kada sam postavio ovaj audio setap probao sam ih i ostavio  na "klupi za rezervne igrace" i Anticables, Cardas Quadlink, VdH SCS 12.

Mrezni produzni kablovi "krsteni" ( neki nemacki sa bakarnim sinama i svim ostalim detaljima koji su bitni za tu djuntu :) ).

 

Nastavice se . . . . 

 

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...