Jump to content

B&W bz 200 t/s parametri


radomir

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, NIXIE said:

Bitno je pojačalce male snage, 5W je dosta, i da ima frekventni opseg što širi zbog tačnosti. Ja ga koristim i za merenje frekventnog opsega. Mala snaga garantuje da neće biti neke štete.

I da se obavezno uradi kalibracija zvučne kartice pre merenja, to sam zaboravio da kažem, a bitno je. Jeftina kartica je shit po pravilu, i faza i amplituda.

Za jedno merenje JIG nije neophodan, može da se improvuzuje žicama.. Line IN kartice sam zaštitio sa po dve 1N4148 diode u oba smera

Sta si od amp radio, neki mali TDA?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za TS parametre je dovoljan signal generator i osiloskop/voltmetar

ako se nema signal generator, moze i bilo koje pojacalo, a izvor neki prog za sinus na kompu

a moze vala i izlaz za sluske sa integruse

 

sto ga komplikujete?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Zen Mod said:

za TS parametre je dovoljan signal generator i osiloskop/voltmetar

ako se nema signal generator, moze i bilo koje pojacalo, a izvor neki prog za sinus na kompu

a moze vala i izlaz za sluske sa integruse

 

sto ga komplikujete?

Mi smo deca Arta-e...jig, pojacalo, pa sve to povezano sa fazama, pa frek, pa impedansa...😁🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, shonne reče

Ima li neki TDA ili mozda LM da radi na 25-26vdc?

Pa eto taj 2030A ide do 44V jednostrano napajan. Samo dodaj ladnjak odgovarajući i pazi se fejkova. I poveći izlazni kondenzator. Napajam ga sa PRC brick napajanjem 19.5V 90W.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Zen Mod reče

sto ga komplikujete?

Sve sam to napravio za merenje frekventnog opsega. Za impedansu je prostije, ali ja imam jedan JIG gde biram šta merim, FR opseg oli impedansu ili kalibraciju. Dva kipp prekidača, povratni izvod ka Line ulazu, mikrofon i pojačalo kačim tu sve. I onda ne gubim vreme niti razmišljam dal sam sve povezao kako treba. I samo merim,  merim, merim .... :computerguy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Sve sam to napravio za merenje frekventnog opsega. Za impedansu je prostije, ali ja imam jedan JIG gde biram šta merim, FR opseg oli impedansu ili kalibraciju. Dva kipp prekidača, povratni izvod ka Line ulazu, mikrofon i pojačalo kačim tu sve. I onda ne gubim vreme niti razmišljam dal sam sve povezao kako treba. I samo merim,  merim, merim .... :computerguy:

A phase? 😶

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sve je u fazi, ne znam na šta misliš. Kalibracija je poravna kao i opseg do 22kHz. JIG znači da sve uvek isto povezujem, i samo biram šta ću meriti sa jednim kipp prekidačem. Drugi kipp je za povremenu kalibraciju. Jedino tu mikrofon nije kalibrisan ali šta da se radi. I to sam kupio, nikako da ga stavim u funkciju jer ima TRRS konektor, moram da napravim novu šipku a mrzi me. Dayton IMM6.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...