Jump to content

Dual


shonne

Preporučeni Komentari

Sinoc mi se komp smrzo, poceo prvo da skripi na video i onde posle desetak sekundi se smrzo totalno. 

Prvo proverio periferije, graficku...sve je bilo u redu. CPU se lepo palio sa indikacijama na ploci. Sve vreme uopste nije hteo da pokrene bios...mrtav. 

Dosla na red i memorija, DDR3 u dual channel.

Prvo promenio slotove gde je dual, ubacio obe u drugi par...nece. Zatim jednu izvadio, upalio...radi. Ubacio drugu u slot koji nije dual, radi i ona. 

Da li je moguce da RAM memorija tokom vremena izgubi osobine , tako da vise ne mogu dve iste da se ponasaju isto u dual mod ili je chipset poceo polako da se 'urusava'? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zadnji put kad bejah kod servisera donesoh nekoliko DDR2 RAM memorija da se postigne maksimum - od jedno 6 komada bio je vrlo skeptican sta je ispravno i koja dve stangle ce raditi zajedno. Imao sam srece tada ali koliko razumeh i te RAM memorije mogu da kobajagi rade a zapravo su neispravne i povremeno prave probleme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 48 minuta, shonne reče

Sinoc mi se komp smrzo, poceo prvo da skripi na video i onde posle desetak sekundi se smrzo totalno. 

Prvo proverio periferije, graficku...sve je bilo u redu. CPU se lepo palio sa indikacijama na ploci. Sve vreme uopste nije hteo da pokrene bios...mrtav. 

Dosla na red i memorija, DDR3 u dual channel.

Prvo promenio slotove gde je dual, ubacio obe u drugi par...nece. Zatim jednu izvadio, upalio...radi. Ubacio drugu u slot koji nije dual, radi i ona. 

Da li je moguce da RAM memorija tokom vremena izgubi osobine , tako da vise ne mogu dve iste da se ponasaju isto u dual mod ili je chipset poceo polako da se 'urusava'? 

Nemoj zamjeriti, ali imao sam takvih problema nekoliko puta i riješenje su bili okolni el. kondenzatori, oko slotova za RAM ili oko PCIe slota/ova.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, LightMatic said:

Nemoj zamjeriti, ali imao sam takvih problema nekoliko puta i riješenje su bili okolni el. kondenzatori, oko slotova za RAM ili oko PCIe slota/ova.

Nisam primetio da ploca ima bilo kakav el.kondenzator i da su nabubreli, svi su solid tipa, sve deluje ok na izgled 🤗

Za sad ovako sa rasporedom memorije, radi. Videcemo dokle. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, shonne reče

Na RAM memoriju, daju garanciju i po 10 god, pa mi uvek u glavi da to moze da bude zadnja komponenta koja se pokvari. Ispada i po ovim mojim koracima, da je tako. 

Posteno receno nikad nisam imao problem sa RAM memorijom, samo prenesoh ono sto mi je receno. Skoro sve drugo je crkavalo ali nikad RAM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, shonne reče

Nisam primetio da ploca ima bilo kakav el.kondenzator i da su nabubreli, svi su solid tipa, sve deluje ok na izgled 🤗

Za sad ovako sa rasporedom memorije, radi. Videcemo dokle. 

 

Ja sam samo prenio moje iskustvo, ove što sam ja radio bili su obični elko. Za nešto više nisam kompetentan, nadam se da ćeš riješiti problem:cheers:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, moze biti i jedno i drugo. Imao sam memorija koje su riknjavale, sa slicnim simptomima (red velicina, vise ne moze da drzi freq na fabrickim tajminzima, prosto prestanak rada, ili preferira odredjen slot na ploci iz boga pitaj kog razloga), kao i ploce gde su mi riknjavali slotovi. No, probaj da instaliras najsveziji bios ako postoji, zvuci glupavo ali moze pomoci ako se memorija zaglupela. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...