Jump to content

Coax kabel ???


LightMatic

Preporučeni Komentari

Dobar dan cijenjenom forumskom društvu,

Unaprijed se izvinjavam i molim nadležne da premjeste ovu temu, ako nije na pravom mjestu. Naime, danas sam na poslu izvlačio kabele od starog EEG aparata (jer ga mijenjaju novim, kompjuteriziranim) i ugledao u jednom buntu tanke koaksijalne kabele, širm je posrebreni bakar, nije magnetičan (pretpostavljam, jer se sjaji k'o pasja m**a), ali srednji vod je (opet pretpostavljam, a pretpostavka je.... to svi već dobro znamo :wink2:) od željeza jer je privlačan magnetu, i on je presvučen istim ubitačno sjajnim materijalom. E, pitanje je slijedeće, jel' ovo upotrebljivo za naše igračke? Ako jeste, da ga na vrijeme prisvojim, u protivnom će k'o i uređaji završiti na otpadu. Nisam stigao slikati jer me srednje čedovište poćeralo da je vozim kući iz škole. Unaprijed se zahvaljujem, i da ste svi živi i zdravi....:cheers:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema nikakvih oznaka, vanjska izolacija je providna i neosjetljiva na lemilicu, kao i izolacija srednjeg voda, a neznam za šta ni kako je bio spojen, dok je posao "došao do mene" ostalo je samo ovo u podu ordinacije gdje je bio uređaj. Ima ga cca. 10m., ofrlje promjer 5mm. Da, izgleda da sam dobro pretpostavio za c. provodnik, da je čelični :cheers:, samo nisam znao da se u koaks. kabelima koristi čelik. Inače, koliko me sjećanje služi, ovaj EEG je bio domaće proizvodnje, il' je bio Ei il' Iskra. Ja ću ga po vračevom savjetu zdekovati sebi, pa šta mu sudbina namjeni.....

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji model je bio, i bitisao je, već su ga otprtljali na otpad, kao što sam već naveo, mene je samo zapala ova hrpica kabela koji su povezivali uređaj. Koaks. ću slikati sutra jer danas nisam stigao, ćerka me zvala da je vozim iz škole kući:).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Celik je zbog sprecavanja mehanickog stresa i protiv generisanja naponskih spajkcica pri deformaciji, pride i trajnosti zbog ceste manipulacije, a impedansa je blize 60 i 75 oma nego 50, bolji je naponski transfer a energija je zanemarljiva. U pitanju su solidno do veoma low noise koaksi za pasivne elektrode i za korektan prenos mikrovolti do par milivolti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, evo i slikice. Prvi s lijeve strane je kompletan koaks, u sredini je bez vanjske izolacije a na slici desno je srednji vod, koji se sastoji od 7 licni. Promjeri ovog koaksijalnog kabela su: komplet sa vanjskom izolacijom 2mm, centralni vod sa izolacijom je 1mm. Uspio sam ga prisvojiti, dakle sad je moj, ako nekom treba nek' viče :cheers:.

P1080294a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam sličan kablić, 2mm spoljašnji presek, nema čelika sve je posrebreni bakar i teflonska izolacija. Nije se pokazao ni za SPDIF ni za interkonekt, davno sam to probao. Nemam podatke za njega, ali je verovatno 75oma karakteristične impedanse. Isto od nekog mernog uređaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, LightMatic said:

Eh, evo i slikice. Prvi s lijeve strane je kompletan koaks, u sredini je bez vanjske izolacije a na slici desno je srednji vod, koji se sastoji od 7 licni. Promjeri ovog koaksijalnog kabela su: komplet sa vanjskom izolacijom 2mm, centralni vod sa izolacijom je 1mm. Uspio sam ga prisvojiti, dakle sad je moj, ako nekom treba nek' viče :cheers:.

P1080294a.jpg

ja imam interkonekt od takvog kabla.

a koristio sam ga i za interno ozicenje cevnog preampa.

sasvim pristojan kabl.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, ja sam zadovoljan sa onim što sam po tvom naputku pravio, ne treba mi bolje. Ako neko želi da proba, nek' izvoli po nabavnoj cijeni samo nek' riješi transport. Mene je interesovalo isplati li se trud da ih ne bace na otpad, a to je već riješeno, opet po tvom savjetu:cheers:. Nego, ja bih tebe MZM trebao nešto upitati, samo nemam hrabrosti....:help:.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:




Možda je onda dušu dao da se spoji gramofon sa Phono pre?

Po pitanju signala i oklapanja da.

Sad, treba imati rezolutan sistem i pride nemirno okruzenje da bi se recimo ustanovile razlike, i primetile te neke prednosti nekih kablova. Nemirno mislim na obilje smetnji i kojekakvih em napada na gajtane.

Sad, neko ko ima sobu blizu trafo stanice,  moze da se obraduje nekim specificnim kablovima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...