Jump to content

Folije za ožičenje - mišljenja, konkretna izrada, izbor materijala i sve drugo što imate za reći (Nova tema na zahtjev)


zerowaf

Preporučeni Komentari

47 minutes ago, zerowaf said:


Mislim da je folija od 3 mm skroz dovoljna, a da ona od 5 mm ne bi trebala biti overkill. Ne znam zašto to mislim - samo špurijus.

Kod mene je na interconnectu 3mm i sljaka perfeto :)

20220913_165632.thumb.jpg.09e0a4c66197b1b6cdab2c91ffa28fc2.jpg

Nije problem kapacitivnost u smetnji na ic, vec je tu kao jak filter, imas roll off poprilican. Kod mene nisu u sendvicu na ic. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, gluv_i_udaren reče

Pravio sam IC od 0.1mm srebrne lak žice i radi sjajno. Jedino što nije da se puno drnda



Baš sam na tako nešto i mislio.
Imaš li još uvijek nekakav izvor za takvu žicu?
Mislim, da je i meni dostupan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, asimze reče

Tad češ imati vremena ali nečeš imati novaca! Nikada ne čekati penziju, pa češ tada nešto uraditi. Ortodoksna glupost, vjeruj mi.

Pa nemam nameru baš da budem pravi penzos. Malo ću raduckati ovo isto što sad radim, barem dok mogu da mrdam. Folije nisu skupe, nego je petljavina velika i raznorazni rezultati. I moraš biti pažljiv kad usisavaš okolo.  :grino:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, zerowaf said:



Baš sam na tako nešto i mislio.
Imaš li još uvijek nekakav izvor za takvu žicu?
Mislim, da je i meni dostupan.

Naravnou 

WWW.HIFICOLLECTIVE.CO.UK

AWG38 99.99% Pure Silver Wire Enameled

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, gluv_i_udaren reče

Naravnou 

WWW.HIFICOLLECTIVE.CO.UK

AWG38 99.99% Pure Silver Wire Enameled

 




Vidiš...bio sam prošli tjedan tamo kad sam uzimao folije, ali nisam pronjušako ostale stvari. 
Hvala ti! :cheers:


EDIT: Na žalost je "Out of stock". :( 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, gluv_i_udaren reče

Onda nadjemo još jednog i kupimo 2 metra nas trojica i imamo za 0.5m ic svaki

0.05mm paucina

WWW.HIFICOLLECTIVE.CO.UK

Audio Note 99.999% silver Tonearm wire

 



Aktivirao sam obavijesti o promjeni na stanju za onu prvu paučinu.
Napisao kao željenu količinu 30 metara. Malo da ih potaknem. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, aaa zmaju! reče

Još samo da im javiš kad stigne da će teško to prodati:lol:





:rofl: 


Ma možda i uzmem nešto više metara, pa da mi stoji kod kuće danas-sutra za ožičenje ručke. Onako u komadu do činča koji ide u Phono ili u SUT, tj. bez DIN ili nekog drugog usputnog prekida.
Osim toga, napravit ću i par IC radi usporedbe sa drugima.
Budući da mi je slaganje setupa pri kraju, a nešto se po njemu prčkati mora, onda će se igrati sa žicama.
Ne mislim da ću nešto bitno promjeniti jer će ovo svirati i da spojim sa žnjorom od pegle, nego eto kad me uhvati da nešto radim, da onda radim žice. 
I ove folije radim zato. Svira to za medalju i sa Duelund DCA, a sviralo je i sa Mogamijem. Svaki put malo drugačije.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, zerowaf reče

Napisao kao željenu količinu 30 metara.

:killer:

Ja se sa tankim bakarnim po AW Supercables Coockbook nisam nešto usrećio. Interkonekti od 0,2mm u raznim njegovim kombinacijama, a nije ni Kineska koliko znam, ma uzaludan trud. Sve radi nekako, ali bas nikako, ko mrtav konj. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, NIXIE reče

:killer:

Ja se sa tankim bakarnim po AW Supercables Coockbook nisam nešto usrećio. Interkonekti od 0,2mm u raznim njegovim kombinacijama, a nije ni Kineska koliko znam, ma uzaludan trud. Sve radi nekako, ali bas nikako, ko mrtav konj. :D

 

 

Za probu sam prije dvije godine spojio po jednu 0,20 mm srebrnu žicu za plus i minus na zvučnike.

Meni je to radilo super, a bas je bio baš dobar. 

No, možda na IC nije tako, a možda je nešto specifično bilo u mom tadašnjem setupu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Brijac reče

Kod mene "helix" (motan oko pamucnog gustog kanapa 8mm) 0.3mm (~0.1mm2) srebro 5n iz UK fabrike (terminacija na bullet rca klon) radilo jako dobar posao za ic, ali mi se folija vise dja u trenutnom sistemu :)



Tenx! :thumbsup:
Moguće je da je "system dependent" kao što vidimo u ovome što NIXIE kaže:

 

pre 2 časa, NIXIE reče

Možda ta žica ne valja, ali sam je kupio u Englesku.



Malo mi je previše da žica baš ne valja, pa čak i ako je iz Engleske umjesto kao sve druge iz Kine. Jedino ako Sterling silver ima neku drugu vrijednost čistoće....a ima. :D 
Prije bih ovako napamet pomislio da se jednostavno nije uklopila u sistem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, zerowaf reče





:rofl: 


Ma možda i uzmem nešto više metara, pa da mi stoji kod kuće danas-sutra za ožičenje ručke. Onako u komadu do činča koji ide u Phono ili u SUT, tj. bez DIN ili nekog drugog usputnog prekida.
Osim toga, napravit ću i par IC radi usporedbe sa drugima.
Budući da mi je slaganje setupa pri kraju, a nešto se po njemu prčkati mora, onda će se igrati sa žicama.
Ne mislim da ću nešto bitno promjeniti jer će ovo svirati i da spojim sa žnjorom od pegle, nego eto kad me uhvati da nešto radim, da onda radim žice. 
I ove folije radim zato. Svira to za medalju i sa Duelund DCA, a sviralo je i sa Mogamijem. Svaki put malo drugačije.
 

Duelund DCA koji broj i zasta, zvucnike ?

Mogami isto pitanje, zanima me, hteo bih da probam mozda neki drugi solid core kao zvucnicke kablove a vala treba mi nesto i za unutar kutija.

 

I poneki IC.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, zerowaf reče

Prije bih ovako napamet pomislio da se jednostavno nije uklopila u sistem.

Nije se uklopila u jedno 3 sistema, nosao sam okolo dve verzije motanja. :D

Žicu sam kupio davno u nekoj audio online prodavnici, ne sećam se kojoj. Čitao onu knjigu i poručio 0,2mm bakar u teflonskoj izolaciji. I teflonsku cevčicu 4mm prečnika usput.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, NIXIE reče

Nije se uklopila u jedno 3 sistema, nosao sam okolo dve verzije motanja. :D

Žicu sam kupio davno u nekoj audio online prodavnici, ne sećam se kojoj. Čitao onu knjigu i poručio 0,2mm bakar u teflonskoj izolaciji. I teflonsku cevčicu 4mm prečnika usput.

Veovatno ne radi na novijim spravama. Mora naftalin. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...