Jump to content

Skretnica za Ludog Mašinovođu


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pojasnjenje sledece slike:

1* @zerowaf Pepperpot komplet

1* @vinko Pepperpot komplet

1* ZM Tulip komplet

1* ZM Dynaudio komplet

 

Dakle, 2* komplikovano, 1* jednostavno, 1* shitovano

IMG_20220825_132930.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Zen Mod said:

mda, ovo je Grand Turismo Singer iteracija, pruzio sam se i koristio ultraplastiranu ivericu

superioran damping, mixed boundary layers

:Viannen_loungelizard:

Jbg, treba se isprsiti za medijapan, sa danasnjim cenama opasni luksuz, trazili mi za kuhinjicu 3k jura k'o da je od suvog zlata 😅 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, LightMatic said:

Au, Radosave, što si ih nasla'go, svaka čast:good2:. Nego, kad si završio odmaranje?

 

ihaj davno, 10-og se vrnuo u nizinu

vec zaboravio kad je bilo

 

18 minutes ago, Brijac said:

Jbg, treba se isprsiti za medijapan, sa danasnjim cenama opasni luksuz, trazili mi za kuhinjicu 3k jura k'o da je od suvog zlata 😅 

 

a jok, u moju butigu medijapan samo u prolazu, bez moje inicijative; to zvonjenje mene ne treba

mda, jedino mi zao Tannoy System 1200 da raspacavam, iako je mediapan

necu naravno ....... razlozi - prakticno je poklon od @zeljkor, a i dovoljno debelo i dampirani zidovi da pri moderate glasnoci ne smeta 

al zato xover koji je totalna nesreca, dobija zamenu, otom i zadnja slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavrsio

IP bio gotov jos onomad (valjda sam se pravio vazan u random temi), sem nozica i da smontiram poklopce
msm, to prakticno gotovo - rupe za nozice izbusene,  10min posla, vise ce mi ode na pakovanje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha , bio dovoljno priseban, koristeci moje skretnice za mustru - negde su u cosku jedne od slika ...... napravih papirni predlozak za osnovnu plocu - dimenzije i mesta za busenje za sve

 

ako se setim ovih dana i naletim na adequate ivericu :smesna:, napravim i tebi osnovne ploce

zadovoljstvo sastavljanja ostavljam tebi ..... jedno godinu dana imas fore, onda cu ih ja uradim :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Zen Mod said:

aha , bio dovoljno priseban, koristeci moje skretnice za mustru - negde su u cosku jedne od slika ...... napravih papirni predlozak za osnovnu plocu - dimenzije i mesta za busenje za sve

 

ako se setim ovih dana i naletim na adequate ivericu :smesna:, napravim i tebi osnovne ploce

zadovoljstvo sastavljanja ostavljam tebi ..... jedno godinu dana imas fore, onda cu ih ja uradim :Viannen_loungelizard:

Da sam znao da preferiras ivericu, imah pun stan one iz 82. god, koja se brat bratu 3x teze lomila od ove danasnje 😆 Mozda imam jos koji komad u garazi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala!!!!:happy64:

Malo po malo se slaganje setupa primiče kraju.

 

Joj kako ću uživati u peMziji prije pemzije....

Samo ako bude struje i valjda ću si je moći priuštiti. Ako ne onda ću nabaviti sobni bicikl i dinamo.

Zamišljam si:

Kad orkestar dođe u crescendo ja galamim na Karla Bohma da smanji doživljaj!

"Alo hajvan! Alo...ma jes normalan ti!? .....dušu ispustio mjkmljtu...."

 

Onda se iskesim na gramofon dok ručnikom skupljam znoj iz očiju:

"E vidt ćeš kad ćeš ipet dobiti Deccu ili DG.

Od sad samo ECM elegije! Dabome!"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, Zen Mod reče

msm kad moze W, mozes i ti da slusas tu cilemile ediciju

 

:Viannen_loungelizard:

 

 

Sad primjetih.

Z i W.  :D

Pa zamalo da ćemo imati isti setup samo što sam ja još u vrtiću što se muzike tiče 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Zen Mod reče

Sta je sad

ne smes da se qrcs sa micro-compenzatorima?

:smesna:



Nisam bio kod kuće. Otišao oko 9 na kratko piće sa svojim mehaničarom....ali ti to ionako znaš, o veliki Vraču!:respect:
A što se qrcenja tiče.... ima se s čim... ima!
.....

Vrač već sve zna, pa sad pišem samo da se pred vama qrcim sa Mikrokompenzatorima, tj. sa Devonima (HPD312) na kojima su nove skretnjače.

Vrać je sve to znao i prije mene jer je Vrač!
Moj savjet je da mu se ne zamjerite. :D 

Riješih spojiti skretnice za Mini Kompenzatore na Devone da malo opgore dok ovi ne budu napravljeni.  Zen mi je objasnio kako u jednom potezu prepraviti skretnice da rade sa 12" driverima umjesto sa 15" za koje su zapravo rađene.


Dolje na slikama vidite skretnice on top of d zvučnjaka. Žice sam sproveo kroz BR otvor.

Naravno da sam prvo krivo spojio baseve i tweetere. To je zato što sam kao standard uzeo ono što mi je Senf nacrtao kako je spojio MG15 kad ih je obnavljao.
Srećom, nisam ništa spalio!
Kratak vapaj za pomoći je urodio sa "uključi DMM i mozak", ali i sa dvije fotke i objašnjenjem koji je pin na kojem mjestu tako da ipak nisam morao uključivati mozak. Tko zna bi li i upalio. I inače ga slabo koristim. Uskoro će imati status New Old Stock koliko ga malo koristim! :D 

Kad sam napokon sve spojio kako Vrač zapovijeda zvuk je bio dosta grub. I to čitavih 40 sekundi! Nikada nisam čuo brže usviravanje!
Brzo je sve počelo dobijati nove obrise, a uskoro i potpuno plastične konture. Soba mi je sad sa IP, Ludefom i skretnicama na inače stock Devonima ispunjena utvarama koje sviraju, pjevaju, šeću se..... Spooky!!!! :unbelieveble:

I tako dok sam, pajz klišeJa, ponovo otkrivao svoju fonoteku čudeći se kako je moguće da sam jučer razmišljao je li uopće moguć bolji zvuk u mojoj sobi i otkrivajući da je valjda cijeli zvučnik postao efikasniji za koji dB jer kao da brže kreće u tranzijent i kao da se brže zaustavlja i stvarno ne znam je li to moguće samo promjenom skretnice došao u dilemu što da mislim o našem Woliju.

On, naime, već godinama ima Vračeve Dream catchere (čitaj HI-fi setup) kod sebe i samo onako cool kaže: "Dobro je to. Svira. Možda može bolje, ali ne znam za koje pare...", pa se vrati svojim ECM-ovima.
Ja nisam ni kompletirao setup, a još od Ludefa osjećam potrebu da se penjem po krovovima i vičem ljudima da si moraju napraviti uslugu i složiti si ZM Labs sistem!
Ali ne, Woli je cool kao Fonzie!
A onda mi je sinulo! :doh:    ...............Trebalo mi to biti jasno još otkako je Bulgakov napravio hint, ali, kako rekoh, ne palim često mozak.
Woland je mizantrop!

Zato onako kulerski, kao usput kaže: "Mda....dobro je to...radi to dobro...", da se ne bi previše ljudi usrećilo sa Vračevom hifom!


No vratimo se na trenutak na zvučnike i novu skretnicu.
Ovo sad je zvuk modernijeg zvučnika nego što mikrokompenzatorski Devon ima pravo biti! Brzina, tranzijenti, separacija instrumenata, zvukova, čega li...je nedvojbeno i jako puno popravljena.
Znao sam da je Milić Vukašinović doktor za Rokenrol. Znao sam i da je Zen doktor za Tannoy.
I usprkos tome me ovaj drugi opet uspio toliko iznenaditi sa efektom kojeg ima skretnica da što god rekao neću uspjeti objasniti.
Mislim da Zen u radionici ima male Voodoo lutke Tannoy drivera i da one neposlušne pika s iglama!
Svakako se ne želim zamjeriti!


Eto, mojih nekoliko suzdržanih riječi o Zenovoj skretnici.
 

ZMXoveranFace.jpeg

ZMXovertop.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, zerowaf said:

što da mislim o našem Woliju.

On, naime, već godinama ima Vračeve Dream catchere (čitaj HI-fi setup) kod sebe i samo onako cool kaže: "Dobro je to. Svira. Možda može bolje, ali ne znam za koje pare...", pa se vrati svojim ECM-ovima.
Ja nisam ni kompletirao setup, a još od Ludefa osjećam potrebu da se penjem po krovovima i vičem ljudima da si moraju napraviti uslugu i složiti si ZM Labs sistem!
Ali ne, Woli je cool kao Fonzie!
A onda mi je sinulo! :doh:    ...............Trebalo mi to biti jasno još otkako je Bulgakov napravio hint, ali, kako rekoh, ne palim često mozak.
Woland je mizantrop!

Zato onako kulerski, kao usput kaže: "Mda....dobro je to...radi to dobro...", da se ne bi previše ljudi usrećilo sa Vračevom hifom!

Osim toga, mi đavoli možemo da načinimo korak tek posle vas, ljudi. Svaki naš korak mora stati u vašu stopu. Mi smo uvek jedan korak iza vas, mi večeramo tek posle vaše večere i ne vidimo budućnost kao ni vi. Dakle, uvek prvo vi, pa mi.

ništa to ne bi bolje svirao da sam hiperventilirao, uostalom, mika je zadužen za to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Vix reče

@zerowaf

Sad ti fali jos samo Mikumov DAC! :shinymj5:

I da probas neke Fullrageove na dasci... 



DAC? Tko zna. Možda jednom. Trenutno još ne.
Naravno, ako ZM Labs ikada napravi DAC morat ću kompletirati setup.... a pogotovo ako ikada napravi Phono pre! :D 

FR na OB? Nekada sam to isto htio, ali sad mislim da ću još samo završiti Mini Kompenzatore. S vremenom tko zna!

Bez zezanja kao gore i bez, kako to Woli kaže, hiperventiliranja:
ZM stvarno zna kako napraviti dobar hifi! On sam kaže da je to što radi za music lovers, a ne za hifiliste, ali uvjeravam sve vas koji još na žalost niste čuli kompletan ZM setup da je to što on radi sam vrh svjetskog hi fi-ja.
Nisam pretjerao kad sam rekao da me IP sa Ludefom i Tann 12" podsjetio na opasno skup, i za sigurno u svakom audiofilskom društvu cijenjen setup složen od Avantgarde Duo i AN Kondo stereo izlaza.
ZM Labs radi svjetsku klasu uređaja bez obzira na cijenu (!) i to sve bez mumbo-jumbo i bez bullshit priča o nekakvom "tajnovitom sporazumu sa elektronima koje je samo on u stanju sklopiti".



EDIT:
P.S. Speaking of mumbo-jumbo..... Pravit će se i neke žice u dogovoru sa Vračem! :D 
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...