Jump to content

Uticaj jednog zvučnika na drugi?


Pigy

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Lako je saliti se na tudji račun.Ako ne vidis da iskreno pisem  i mislim onda ok. Očigledno nisi pročitao da sam rekao na koje Iskrine zvucnike mislim a ni ti nisi naveo na koje ti misliš? Al u redu,molim administratora da zatvori temu .

Izmenjeno od Pigy
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Pigy šta se desilo sa Sharp midbasovima i SAL visokotoncima koje si popravljao? Zašto nisi napravio neki OB na dasci za probu? To ti je realan projekat a ne ova zajebancija sa Yugo driverima. Stavi na dasku širine recimo 50-60cm visine 1,5m koju bilo od iverice najjeftinije ili OSB ploče, jedan mali kalem na na Sharp, mali kondenzator na SAL i doteraš na uvo. Basa tu nema ali to možeš kasnije rešavati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nixie,Sal visokotonci su različito svirali( ne samo po jačini već i frekventni opseg,jedan je davao nekako i  niže tonove id drugog a centrirani su, i zavrsili su u kantu, Sharp treba da zamenim vesanje. Ne mogu u OB jer mi je mala soba i nemam uslova da ih odvojim od zidova,jedino zatvorena kutija. 

Ostala mi ova zvucna drvena kutija pa sam hteo nesto da ubacim u nju ,da kazemo da je iskoristim,4L.???

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Imam RCF papirne visokotonce za njih,lepo sviraju.  Yugo drajveri su Full range sa whizer,nije 2-way.Ne sviraju tako loše,samo sto je oštriji od home zvucnika,imam i visokotonac za njega home nije car tweeter.  Nasao sam na KP Seis acoustic par 300 dinzi a ima dva para.Sirokopojasni su 14 oma,znaci u paraleli 7 oma.75mm precnik membrane.Sta mislis o tome da to ubacim u tu kutiju od 4 L i imam neki visokotoncic za to,pa taj visokotonac u sredini a iznad i ispod po taj seas,poput centralnih zvučnika,sta misliš o toj ideji,da ne turamo yugice??

Izmenjeno od Pigy
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, Pigy reče

Ovi gore, nisu visokotonci, možda i valjaju, ne znam.

Ovi dole su od nekog auto zvučnika? Pazi Šarp je dosta efikasan, veliki papirni visokotonci mu sigurno odgovaraju, ovi mali nisu dovoljno efikasni skoro sam siguran.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam Uher  zvucnike za bas podrucje i Funai pojacalo za njih,ovo drugo sto pravim je bookshelf varijante da pokriju podrucje do sabfufera,da ne kažem bas sateliti i za njih ide drugo pojacalo....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Seas su širokopojasni , nesto poput FR.Ovi mali visokotoncici nisu auto,8 oma su i kupio sam ih uz mid basove sa oklopljenim magnetom.Papirne visokotonce sam i ostavio za Sharp. A ove male sam hteo da iskombinujem sa Seas???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

,,Doktor" malo sale nije na odmet. Znam da je negde pisao Nixie da na odredjenim frekvencijama blizina zvucnika ima itekako veliki uticaj,kad bi hteo drug ponesto jos da mi kaže,jer zato sam i bio postavljao ovu temu?? Nixie?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako rastojanje od centra do centra odredjuje mogucu reznu frekvenciju? Ako su blize centri ide niza frekvencija od situacije kad su dalje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Pigy said:

Kako rastojanje od centra do centra odredjuje mogucu reznu frekvenciju? Ako su blize centri ide niza frekvencija od situacije kad su dalje?

Ljudi ponavljaju stalno stvari koje baš i nisu tačne. Rastojanje ne predstavlja nikakvu obavezu. Preporuka je samo da uvek budu što bliži. Ne vidim situaciju u kojoj bi bilo bolje ako su dalji.

A inače naravno, frekvenciju ćeš lako dobiti ako imaš rastojanje. Sećaš se one prve formule iz fizike u 6. razredu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pigledacu na elit sequrity,ali iskreno zaboravio sam,imam skoro 50 godina,sve je moguće.

Ne secam se formule vezane sa rastojanjem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...