Jump to content

Grado cartridge non sensitive to captive load ?


Srle

Preporučeni Komentari

Ovako Grado reklamira svoje MM zvučnice. Barem one više klase u drvenom kućištu. Specifikacije su uobičajene za MM, na pr. Grado Reference Sonata:

Output: 4.8 mV @ 5 CMV (45)

Inductance: 45 mH

Resistance: 475 Ohms

E sad, u čemu je trik ? Neosetljivot na kapacitivnost je zbog relativno male induktivnosti zvučnice. To se može postići manjim brojem namotaja, kao kod MC zvučnica.

Ali kako onda postižu 4.8 mV pri 5 cm/s lateralne brzine upisa ? Indukovani napon zavisi od broja namotaja kalema ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

34 minutes ago, Srle said:

Ovako Grado reklamira svoje MM zvučnice. Barem one više klase u drvenom kućištu. Specifikacije su uobičajene za MM, na pr. Grado Reference Sonata:

Output: 4.8 mV @ 5 CMV (45)

Inductance: 45 mH

Resistance: 475 Ohms

E sad, u čemu je trik ? Neosetljivot na kapacitivnost je zbog relativno male induktivnosti zvučnice. To se može postići manjim brojem namotaja, kao kod MC zvučnica.

Ali kako onda postižu 4.8 mV pri 5 cm/s lateralne brzine upisa ? Indukovani napon zavisi od broja namotaja kalema ?

 

i ?

da li si ih slusao ?...svojevremeno sam imao Platinum (Wood),drugar mi trosi Sonata (Wood),i imam dobro poznanika sto trosi Gold...ako  si na jazz/neamplificiranoj muzici,mogu da zasviraju izuzetno dobro,i da zasene mozda i neke MC zvucnice visljeg ranga...tehnikalije?...to je za malu decu...:matrix:...BTW imas u wood seriji,prakticki svaki model sa standardnim MM paramatrima (MI da preciziramo),i isti model sa niskim izlaznim naponom,koji traze prakticki dodatno pretojacanja ko MC zvucnice...:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da slušam Reference Sonatu. Znam da postoje dvojni low output i normalni MM (MI) modeli. Slažem se da Jazz zvuči dobro, a posebno gudački kvarteti.

Misliš da je reklamni trik kad kažu "non sensitive to captive load" ? Možda, ali kako onda navode tako malu induktivnost (za MM) ? To se može izmeriti, ne bi smeli da lažu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, paja959 said:

mogu da zasviraju izuzetno dobro,i da zasene mozda i neke MC zvucnice visljeg rang

imao onomad Grado Silver MM (MI), bila je zabavna, rokenrol se fino slušao sa njom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
11 hours ago, Srle said:

Da slušam Reference Sonatu. Znam da postoje dvojni low output i normalni MM (MI) modeli. Slažem se da Jazz zvuči dobro, a posebno gudački kvarteti.

Misliš da je reklamni trik kad kažu "non sensitive to captive load" ? Možda, ali kako onda navode tako malu induktivnost (za MM) ? To se može izmeriti, ne bi smeli da lažu.

 

sta koji proizvodjac zvucnice navodi u svom reklamnom slogenu,kod mene je inferiorna stvar...99% korisnika MM/MI zvucnica utakne to u postojeci phono,i vozi misko,il se svidja,il ne ;)...ene ti Ortofon i oni koriste jos i danas VMS sistem,koji je u sustini MI kao i Grado,fleksibilno sto se tice uprivanja...

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

99% korisnika MM/MI zvucnica utakne to u postojeci phono,i vozi misko,il se svidja,il ne ;)...ene ti Ortofon i oni koriste jos i danas VMS sistem,koji je u sustini MI kao i Grado,fleksibilno sto se tice uprivanja...

 Koristio sam osamdesetih Ortofon VMS 20E Mk II. Ona baš zahteva 400 pF kapacitativnog opterećenja jer je Ortofon pomoću rezonance LC peglao mehaničku rezonancu cantilevera. Bez tih 400 pF "sikće" i zvuči oštro. Čak je Ortofon za nju prodavao i poseban kondenzator od 210 pF (CAP 210) koji se uglavljivao između pinova zvučnice kako bi dodao potreban kapacitet. Tad nije bilo interneta i dugo nisam znao u čemu je problem.

Današnji Ortofoni su u tom pogledu možda fleksibilniji. Nemam iskustva.

Ubodi i probaj metoda je malo skupa.:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Srle said:

 Koristio sam osamdesetih Ortofon VMS 20E Mk II. Ona baš zahteva 400 pF kapacitativnog opterećenja jer je Ortofon pomoću rezonance LC peglao mehaničku rezonancu cantilevera. Bez tih 400 pF "sikće" i zvuči oštro. Čak je Ortofon za nju prodavao i poseban kondenzator od 210 pF (CAP 210) koji se uglavljivao između pinova zvučnice kako bi dodao potreban kapacitet. Tad nije bilo interneta i dugo nisam znao u čemu je problem.

Današnji Ortofoni su u tom pogledu možda fleksibilniji. Nemam iskustva.

Ubodi i probaj metoda je malo skupa.:lol:

taj CAP 210 vuce korene jos od M20..imao vise puta,kao i VMS 30...moze se covek lepo igrati sa time..:lol:

IMG_3813.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...