Jump to content

Wall of Sound


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Eh,da sam se ranije rodio,pa da cujem uzivo...

 

IMG_0275.thumb.JPG.1d1d6959e55bde1a5e3af3fc9705e5b0.JPGIMG_0276.thumb.JPG.93aa2ec366c118fae2167f409db97e58.JPG

 

U upotrebi samo za 37 koncerata,svi u 1974.g.

Sest zasebnih sistema,za svaki instrument,plus vokal.Ukupno 604 zvucnika,od 5'' do 15'' snage 27.000 vati.

Muzicki...kao san. Iz ugla biznisa...katastrofa.

Izgradnja je kostala 350.000 USD,a mesecno odrzavanje jos 100.000USD.

Izmenjeno od Aoxomoxoa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Procitaj malo o sekundarnoj (mozda i primarnoj) delatnosti tvorca pa ces videti da finansije nisu bile problem. 

 

Vezano za naslov teme, ovo smatram zvučnim zidom :
 


     
 


     
 


    
 


     
 


    Dizajnirani od strane Owsley Stanley-a poznatijeg kao "Bear". Poznat i kao "American audio engineer". Jimi Hendrix je napisao "Purple Haze" kako bi ovekovečio njegovu jedinstvenu miksturu za LSD. Svu lovu koju je dobijao prodajom LSD-a je uložio u građenje ovog sistema.  Otuda je poznat i kao "Američki hemičar".
 


     
 


     
 

 
https://www.diyaudio.rs/topic/8939-zvučni-zid-bass-overload/?do=findComment&comment=276346

Izmenjeno od prophet
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, prophet said:

Procitaj malo o sekundarnoj (mozda i primarnoj) delatnosti tvorca pa ces videti da finansije nisu bile problem. 

Da,bilo je tehnickih izazova,ali sam Phil Lesh je opisao sviranje prikaceno na WOS ... "like piloting a flying saucer".

Mislim da je ipak neprakticnost i skupo odrzavanje prekinulo upotrebu.Cetiri 18tockasa,26 ljudi na montazi,14 sati za postavljanje...zato su postojala dva WOS,dok se jedan koristio na koncertu,drugi se sklapao na sledecem mestu dogadjaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...