Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Majda hvala na objasnjenjima - u ovom trenutku mi to znatno pomaze da ne moram da radim "current injection" za AD1865.

Sa cevnim phono-om sa 40dB pojacanja pot se krece u premalom opsegu za normalno do izuzetno glasno slusanje jer su kutije 96dB efikasne ( verovatno manje na midbasu ali je sve to odlicno uklopljeno ).

Mogu da uradim tako da DAC i phono imaju isti izlaz ali radije bih uradio nesto nizi izlaz sa DAC-a, tako da imam normalan opseg na potu ( od 9h do 11-11 i 30h - sada mi je opseg od 9h do 9 i 20 max , vrlo retko do 10h na plocama sa namerno slabijim snimkom ).

Sada sledi proracun na izlazu R/V pa izbor cevi....

Hvala

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

OPA1641A se jako dobro uklopio sa AD1856. Možda bude tako i sa PCM1702 ili AD1865, proveriću. To je jeftin OPA sa fet ulazima.

Sto ne probas ADA4625-1 / -2, jfet input, DS deluje interesantno, mislim da ga Mouser ima, to je relativno nov ic.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Sinoć sam prvo slusao AD1856 a onda ubacio AD1860 i nastavio sa tim. Koliko sam primetio, to svira veoma slično. Nemam PCM56 pri ruci za poređenje, ali verujem da nema neke bitne razlike. Ono što sam primetio, AD1856 i AD1860 su definisani na 8x44.1kHz=352.8kHz. AD1856 oće da radi 24bit 192kHz i AD1860 neće, završava se na 24bit 96kHz. Na 192kHz ima metalni prizvuk. PCM56 mislim da je definisan na 4x44.1kHz=176.2kHz.

Kupio sam ovaj AD1860N-T napravljen 1989 god. Možda N-K radi bolje, ko će ga znati? U svakom slučaju ne zvuči loše sa Burson V5, moram da probam i druge OPA, nikad se ne zna šta je dobra kombinacija. Ovi čipovi su jeftini, možete ih kupiti i probati ako imate Miro PCB za PCM56.

Mislim da neću dalje eksperimentisati sa ovim, sada me prvenstveno zanima PCM1702. 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne gine mi porudzbina jos jednog para 1702 (polida npr) , ti mozda i stignu ove godine, sve nekeko izbegavam , al' k'o da mi se visa sila obraca.....

A sta fali, i ovako je 1702 Tata na dacovi :)  Ja se ovih Nixijevih na adpteru sit naslusah , "u meme" to dobro svira , pus imam prednost u vidu toga sto nisam cuo PCM63 :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam guglao malo,  i našao sam uglavnom firme koje imaju dosta komada PCM63 na lageru ali ne prodaju pojedincima. To može da se kupi preko neke firme, ali cena će biti poveća. Jedan prodavac je hteo da mi proda, imao je 4kom. na lageru, ali cena oko 90$ komad + poštarina + carina + PDV, neka hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...