Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Da r2r cipovi ne kostaju ovoliko, ovi dacovi realno mogu da kostaju jako malo, a drasticno bolje svira nego sto kaze mika sklepani kinez za masu :) Mada i sa 1862 i 1865 ne kosta to mnogo. Na mirove dacove ne treba realno davati vise novca na egzotiku, opa eventualno i riv, ostalo njet. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prošetao sam kroz ceo opseg, a samo sam par sličica stavio. Na 10k nisam primetio ništa neobično. Jedino kad menjam frekvenciju uzorkovanja naniže postane mlogo ružan izlazni signal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Jeste tako, samo ima više stepenika na 10k i liči više na sinus. Tako je i na DDDAC bez trafoa, sa trafoom se zaobli. DDDAC je 24bita pa još malkice lepše izgleda. Trafo mi kod Krce pa nisam mogao da usnimim sa trafoom na izlazu. On verovatno ukloni i onaj šum i sve zaobli. Meriću opet.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj semu kompletnog izlaznog stepena ovog zadnjeg, ili celu semu

u pitanju je onaj famozni kond koji se stavlja direktno na Iout, i upravo taj popegla stepenice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nisam stavio ništa. To ću tek da probam kad vrnem PCM63, stavljao na DDDAC i pokvario zvuk. Mogu da probam na drugim dacovima ali mislim da ih nema nigde na šemama, osim na PCM63.

Samo imam C31 i C36 po 33pF. 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/15/2023 at 5:26 PM, Zen Mod said:

to se odredjuje sa sinusom raznih freq 

bez konda dobijas stepenastu formu sinusa

sa kondom smanjujes "stepenatost" sinusa

naravno da se ne ide do daske sa vrednoscu konda jer time ubivas zilu i dubinu :rofl: 

dakle, kao sto rekoh , sinus iz DAC, osciloskop - to neko mora da uradi pa onda ostali Resava

Nesto me potseti

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...