Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Neko je palio pa odustao....

:bad_boys_20:

Ja nisam jos palio skop za DAC jer ga nisam zavrsio - sve je tu ali koci me izbor izlaznog stepena.

Mogu ja bez frke da napravim "neki" izlaz al' hteo bih da to ipak uradim "posteno dobro".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, Mikorist reče

Ama integruša. Vratio sam se u doba kad DAC nije ni postojao.

Mislis vratio si se u doba kad su postojali dac-ovi a za racunarsku reprodukciju su svi vidjeni audiofili govorili da je njesra i nije hi-fi ?

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 49 minuta, krca44 reče

Mislis vratio si se u doba kad su postojali dac-ovi a za racunarsku reprodukciju su svi vidjeni audiofili govorili da je njesra i nije hi-fi ?

:D

Nemaju pojma.  Zbog njih nikad nisam ni slušao kako zvuče matične ploče. Nije me zanimalo da se utačinjem u njih...

A to je toliko napredovalo od 1989 kad je izmišljen ALC da su jednostavno pregazili sve - pogotovo na gejmerskim matičnim.  

Host kontroler (čipset) HD Audio deluje kao drajver uređaja, definišući arhitekturu, format veze frame i programski interfejsi koji se koriste u hardveru host kontrolera PCI bus i povezuje ga sa kodekom koji koristi softver računara. Ima ugrađen AGC (Auto Gain Controller) za održavanje konstantne jačine zvuka. 

Podseća na DAC ali nije jebeni DAC - jer DAC ne može da koristi sve resurse matične ploče odjednom. USB/S/PDIF ga ograničava.

Ima svoj protokol 

2023-05-14_13-20.png

Ovo je sve zakačeno na PCI bus preko Šmit trigera.

Zvuk naravno zavisi ponajvišie od analognog izlaza (u mom slučaju ima zamenljivi opamp) - PC napajanja - kako je urađena cela audio sekcija na ploči - kako je odrađeno galvansko odvajanje (na najeftinijim modelima ga nema) - i slično. 

Kad se poskidaju svi ventilatori , motori iz kućišta jednostavno gazi moj DAC. Na žalost;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mikorist said:

Probaću i Muses02 u DAC...Pa i Muses 05 na kraju . Ali čisto sumnjam da je bolje od ovoga. Na slušalice direkt - kroz pedpojačalo - ili kako god povezao.

A sve i svašta sam čuo.... 

 

Nešto ne valja na ovom DAC :D

Spomenuh da ste samo jedan napravili, bese ljutnja 😁🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...