Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Mikume posto znamo da ces hypovati svoj novi pronalazak u digitalnom domenu - najbolje da otvoris novu temu jer i ova je zatrpana zestoko - pa da se ne ubacuje jos 50+ strana hype-a.

:hihihihi:

P.S. Salu na stranu, bilo bi odlicno da zaista postoji tema o tome kako si napravio novi racunar sa integrisanim dac-om i software-om.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, krca44 reče

Mikume posto znamo da ces hypovati svoj novi pronalazak u digitalnom domenu - najbolje da otvoris novu temu jer i ova je zatrpana zestoko - pa da se ne ubacuje jos 50+ strana hype-a.

:hihihihi:

P.S. Salu na stranu, bilo bi odlicno da zaista postoji tema o tome kako si napravio novi racunar sa integrisanim dac-om i software-om.

Pa ja sam i pre rekao da matična svira u ravni sa PCM63P Miro. Ovaj Muses 02 ga je samo napravio još veću razliku.

Nema tu šta. ALC codec nije ni R2R a nije ni ΔΣ. Ima neki svoj filter i sistem dekodiranja.

Ima sve na temi PC kao izvor zvuka. Softver je u temi Diyaudio Linux.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Mikorist reče

Pa ja sam i pre rekao da matična svira u ravni sa PCM63P Miro. Ovaj Muses 02 ga je samo napravio još veću razliku.

Nema tu šta. ALC codec nije ni R2R a nije ni ΔΣ. Ima neki svoj filter i sistem dekodiranja.

Ima sve na temi PC kao izvor zvuka. Softver je u temi Diyaudio Linux.

Videh kad si pisao, samo bi bilo lepo da postoji sve na jednom mestu, sa detaljima tipa processor, maticna, kolicina memorije, napajanje itd., sve sto je vazno za takav racunar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj Muses je kao Carl Zeiss za optiku. Koliko hod da su dobra druga sočiva ovo je oštrije i detaljnije.

i  OPA1656, 1612 imaju neko zamućenje - ma sve koje sam probao.

jbmlga šta ću dalje za DAC.... Muses 03 ili 05 -

BLOG.GOO.NE.JP

「オーディオ」のブログ記事一覧です。旅FIAT 500ラジオを聴く通信型受信機を愛でるヘッドホン・オーディオ【Vic's Weblog】

 

ili dva 02 na adapteru sa stereo na mono :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Utisak je da su klinci legli i da ne smem da pojacam :bad_boys_20:

Tek sam umikerio da sve radi :)

Unutra su opa134 i cini mi se da cak i sa njma sviri , treba sad malo da se slusa ... :crazyrocker:

Vidi ja sam koristio TV kao DAC sa istim adapterom kao mika sto koristi i nekim no name kablovima od 3m ... Ja sam u winwin situaciji, ne mogu da se ne odusevim :Viannen_loungelizard:

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

Ovaj Muses je kao Carl Zeiss za optiku. Koliko hod da su dobra druga sočiva ovo je oštrije i detaljnije.

i  OPA1656, 1612 imaju neko zamućenje - ma sve koje sam probao.

jbmlga šta ću dalje za DAC.... Muses 03 ili 05 -

BLOG.GOO.NE.JP

「オーディオ」のブログ記事一覧です。旅FIAT 500ラジオを聴く通信型受信機を愛でるヘッドホン・オーディオ【Vic's Weblog】

 

ili dva 02 na adapteru sa stereo na mono :risitas:

Aj sad lepo reci, valja li Sparkos?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 36 minuta, gluv_i_udaren reče

Aj sad lepo reci, valja li Sparkos?

Zavisi od sistema i mnogo faktora. Nekome valja. Kad nemaš ništa bolje dobar je i on. Ja sam se nauživao slušajući muzike i na njemu.

I nisam jedini ovde....

Razlika između nekog dobrog fabričkog, recimo OPA1612/1622/OPA1656  i Sparkos/Burson nije toliko drastična. Slična je škola zvuka

i muljaju na slične načine...New Class D je nešto između

Muses su Japanci. Zaista na specifičan način svira.

Raylika je kao između Canon vs. Zeiss vs. Leica lenses

Koliko para toliko muzike....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mikorist said:

Zavisi od sistema i mnogo faktora. Nekome valja. Kad nemaš ništa bolje dobar je i on. Ja sam se nauživao slušajući muzike i na njemu.

I nisam jedini ovde....

Ja ga imam u preampu, ne gasi se 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi od uređaja i sistema. Sparkos i Burson V5 dobro dođu za AD1865 i PCM1702. Za PCM63 ne valjaju, previše oštrine, malo basa.

A BursonV5 koji ćeš danas dobiti, i taj OPA134 ,to je već nebo i zemlja. OPA1611 je nešto između, dobar je i za PCM63 ali nije idealan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za AD1865 i PCM1702 koji imaju sličan zvučni karakter, ja bi predložio izlazni stepen sa 6CC42. Te lampe su ko Sparkosi, malo jače u gornjem spektru, osećam da bi legle lepo. E88CC isto, ali njih nije lako naći da su baš dobre a ne koštaju previše. No bez probe nema ništa, samo špekulacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...