Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Куповао сам својевремено баш од тог лика Wima FKP-2 кондензаторе, имао је неке вредности које се теже проналазе а ваљале су ми за фоно, рецимо 2n7..

Били су оригинални, пошиљка је имала праћење, брзо стигла.. не чини ми се као преварант..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, ZZZ said:

OK ali pogledaj malo pre toga koji tipovi kondenzatora su osetljivi na vibracije, koje su dimenzije specificne i po cemu itd itd pre brzopletih zakljucaka i rush-in PCBa.? Ali koje su tipove i vfednosti stavljali poznati proizvodjaci?

 

Sve je vec prezvakano, postoje informacije :) Ne izmisljam toplu vodu tu. Sto pre cip decouple vidi gnd, to bolje. C0G je tata, nije piezo kao ostala keramika, najmanje mikrofonican (svi kondi su mikrofonicni). Vrednosti setaju od misljenja do misljenja, mimo datasheeta. Tu ce biti eksperimentisanja, ali ce se poceti da 0.47uf (ds 0.1uf) za DEM i 2uf za MSB. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Беше ли онај Фикус, као некакав гуру за дигиталију пре десетак и више година..

Сећам се саветовао људима да скидају керамике са старих CD плејера и мећу МКТ, не сећам се више да ли са 1540 или 1541 чипом, небитно.. наравно ови побрљаве додатно јер су ти кондови били за напајање дигиталног дела, понеко провали да се зајебао, већина се одушеви како су музикалнији, природнији, аналогнији и сл..

26 minutes ago, Brijac said:

Vrednosti setaju od misljenja do misljenja, mimo datasheeta..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, VukJov reče

Беше ли онај Фикус, као некакав гуру за дигиталију пре десетак и више година..

Da ima i sledbenike. :smesna:

 

pre 1 sat, NIXIE reče

Za te pare može dima i 50 kruna, što se mene tiče. :bad_boys_20:

Najžalije mi što kad sam bio po Holandiji nije me zanimalo da kupujem TDA. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, VukJov said:

Беше ли онај Фикус, као некакав гуру за дигиталију пре десетак и више година..

Сећам се саветовао људима да скидају керамике са старих CD плејера и мећу МКТ, не сећам се више да ли са 1540 или 1541 чипом, небитно.. наравно ови побрљаве додатно јер су ти кондови били за напајање дигиталног дела, понеко провали да се зајебао, већина се одушеви како су музикалнији, природнији, аналогнији и сл..

 

Nema smisla stavljati tu mkp. Eventualno na msb zbog vece vrednosti, pa cak ni tu. Meni je cudno sto je miro stavio tu wime, covek nije bas audiophoolery fazon. Class 1 keramika je brukica dobra. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Brijac said:

Nema smisla stavljati tu mkp. Eventualno na msb zbog vece vrednosti, pa cak ni tu. Meni je cudno sto je miro stavio tu wime, covek nije bas audiophoolery fazon. Class 1 keramika je brukica dobra. 

Стављао је MKT, није било места за MKP, још горе..

Мораш да размишљаш комерцијално, донекле и прагматично, конструктори некада прибегавају мање добрим решењима ако знају да тиме пролазе боље код публике.. самоградња не може скроз да побегне од комерцијале..

Ево и ти си рекао када си гледао бугарску AD плочицу да ти изгледа мршаво..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, shonne said:

Ne smem da spominjem dacs, ali u njegovoj prvoj verziji je koristio ove wime...

Onda je presao na PPS. 

Pa dobro, sve je to napredak, zato i postoje verzije :) Ima jako dobar clanak, pisali hans, ben i jos par njih, zasto mora sto kraci put, zasto moraju odredjene vrednosti zbog visoke frekvencije oscilatora itd. Valja iscitavati sada kad je vec dosta njih poplocalo put. 

2 minutes ago, Mikorist said:

Crveno je protiv uroka. :smesna:

Da se zavese jos crven koncic 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok vi napredujete, ja sa velikim zaostatkom trpam još jedan prototipski vanvremenski dizajn, za probavanje svega i svačega. Za sad sam potrpao sve što imam gotovo, a u slobodni prostor moram strpati preostala napajanja i jedan malo drugačiji izlazni stepen. Predviđeno je da se u ovom isproba AD1865 (na sliki) PCM63, PCM1702, PCM56 i AD1856. Sve pločice su istih dimenzija, samo je PCM63 malo duža. Kutija nije Kineska, domaća je, sa buvljaka. :scout_en:

dak pocetak.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...