Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 59 minuta, NIXIE reče

Nisam primetio da utiče na zvuk, uzemljeno ili neuzemljeno,

Ni ja. 

 

pre 59 minuta, NIXIE reče

A XMOS je uvek vezan na GND od PC-ja direktno, preko širma USB kabla (ako ga ima)  i -5V žice.

Ja imam dva filtera na matičnoj TDK za DAC USB - rekoh ti na Viberu.

Tako sam i našao ovaj PDF - po broju modela za chokes

https://product.tdk.com/system/files/dam/doc/content/emc-guidebook/en/eemc_practice_04.pdf

 

https://eu.mouser.com/ProductDetail/TDK/ACM2012-900-2P-T001?qs=5GteYzHiykbozpO9WguLOg%3D%3D

 

2023-03-22_13-02.png

Zato drugačije svira ovaj USB - ima neke nauke u ovome :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE izmerih v6c, 0.043 i 0.046 offset na hladno, posle 5min 0.033 i 0.037 😁 

I dalje ne verujem da bazdare na to, ne moze toliki offset toliko da utice na distorziju koja daje onakav zvucni potpis u odnosu na v6v. Iz skorasnjeg iskustva, u domenu je neuparenosti 2sk2145 jfeta. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes  vala, imam namenjen ovaj sto rekose mudriji da je dovaljan, kao na regovima na napajanju. A imam i ovaj za broj veci kao na napajanju za AK, pa probacu kad dodje na red :)

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Brijac said:

Malkice mi siromasan taj 1865 board :)

Колико се сећам приче, ту плочицу су они тестирали пре десетак година, није им се свидело како свира у поређењу са тада актуелним АК4396 па баталили.. вероватно је хајп задњих пар година пресудио да скапирају да ће имати користи од реактивације пројекта.. немам појма колико MSB adjustment може ствар да поправи или поквари..

Занимљивија је друга плочка, требало би да су сада изоловани сви излази, конкретно за АК4493 ништа се не добија.. очигледно су им циљна група ови што XMOS користе за неке друге чипове..

Избацили су и неколико нових напајања базираних на LT3045/3049, мени се баш нешто не свиђа идеја да напајам улазни део који вуче 400mA са плочице чији је максимум 450.. можда бих могло да се проба за излазни део и опампе..

Linear Power Supply LT3045

Dual Linear Power Supply LT3045 and LT3094

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sto ne redizajnira kada nije bila ok. Meni na oko ovo ne izgleda kao ozbiljan uredjaj, vec sklepano nesto za prodaju, sto kazes mozda zbog hajpa. 

Ovaj i2s izgleda menja onaj stari, out of stock je. Videcemo kakav je, treba mi jedan pa cu poruciti ovijeh dana. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...