Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

14 hours ago, Brijac said:

Ne bas, zelis da imas jls plocicu blizu dac-a sa sto kracom zickom :)

Jes vala, opet si u pravu, mora da naucim da te ne iapravljam :)

IMG-81c0036f32d91e98f78c8820f9750f71-V.thumb.jpg.ac6b5fe196bfcde28c0c2706e6a77d7f.jpg

Obzirom da se na AK kacim desno a na JLS levo, Ovo jeste najkraci put.

Provuk'o sam se :risitas:

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Torbu sam obezbedio za PC i DAC da stanu. Samo prevoz do lokacije. Ja ću da vukljam.:grino:

Sad je sve u božijim rukama, da ne kažem kod @djmilicic. On ima najviše tih dakova. Ali koristi samo lapatopa, to mu je usko grlo. Mora neki NUC duzme vidim ja. :crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, svrstao sam se u red Nixijevaca :)

votroplast sa rupicama + dunavko zica.

PSU2 sa pojacanim hladjenjem.

20230317_091421.thumb.jpg.42ed141f64e05a7a1081cd44c559ed70.jpg

2x +5V za Xmos i AK/jls/mute (ako ga budem turao)

Set pin trimera je na krajnoj izlaznoj tačci, mase su svucene u zvezdu.

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Стигли од пољака за непуних недељу дана, било би и брже да србијанској пошти не треба три дана да пронађу пут од земуна до блокова..

B37DF364-CA46-4163-B53B-A9F97A4F565C.thumb.jpeg.9df3b92fbb200477b82111c9e964eb34.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Занимљиво раде, рекао бих најмање агресивно од свега што сам пробао на овој позицији, при томе задржавајући сву детаљност коју имају и неки други..

Тако да, ако некога занима да проба имам још пар LT1468, плус од раније AD847, AD797, LT1363.. ако би га пробали у плочици из наслова тамо свакако ради у мало другачијем режиму него у мене..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedno konkretno pitanje vezano za Žičenje mase u ovoj varijanti sa AK plocicom.

 

20230321_202535.thumb.jpg.81964ab2e08c22866016562fc61da994.jpg

jesam li ja ovo dobro shvatio ?

sporan mi je deo kod +5V "VD" za digitalni deo PCM, sapjati li ne, buduci da dobija masu sa JLS.

 

rekao bih da je GND izmedju AK i DAC plocice visak ili je GND za "VD" visak.

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2.jpg1.jpg

 


Evo kako su žice spojene za DAC napajanje - bez prekida ide VDH - point to point

GND žicu nisam stavljao jer je zajednički za isti PSU - samo dve žice - +5V i -5V

 

Što kraće do čipa idu žice za napajanje čipa.

Na C10 i C20 ide PLUS 5

NA  C9 i C19 ide MINUS 5

(ako nemaš te kontakte odozgo - ako su WIMA ispod -  lemi direkt za podnožje od DAC čipa +5 i -5)

Na VA mi ide +12 -12V i GND - tako da je odsečen J5 , J6 , J2 , J1

Sve treba ispod da ide isto kroz tehničko dno. Bukvalno žica vertikalno da ide kroz rupu iz njega na kontakt :D

Te žice nisu uvrtane. Samo do RCA jesu - ali ako i one idu kroz dno - ne treba....

Ali zavisi kakava je žica. Ova je zajebana i kruta zbog srebra.

Jeste zajebano za isvesti....A posle nema skidanja . Ko brod u boci je.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj GND centralni - najbolje je da ide tačno ispod DAC čipova. Da se direkt na dno ispod ušrafi.

A iznad čipa one dve bakarne pločice koje idu takođe na taj isti GND 

 

On 15. 11. 2022. at 7:52, Brijac reče

@vladd ostavio sam smd elemente, i ostale tesko dostupne za lak rad/bez okolnih elemenata. Ovaj sam prosto zaboravio 😅 I onda hbg, muka. 

Inace Miko, zaboravih juce da okacim 😁 Ako ti se igra sa tim, imas izlemljeno. Kad je vec bila vruca lemilica reko ajde. 

 

20221114_225054.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To uzemljenje na šasiju sam ja stavio a ti izbacio.

Što se mene tiče, ja to uvek stavljam, i ako trafoi imaju uzemljen slepi navoj između primara i sekundara i bezbedni su. Mislim da je potrebno imati uzemljenje na šasiju, a sama metalna šasija mora da bude vezana na IEC GND. Grec je zaštitna mera, možda i nije neophodan uvek nego je jeftin pa ga stavljam.  R prekida eventualni ground loop sa drugim uređajima i eliminiše statički elektricitet, a C je AC uzemljenje za visoke frekvencije zbog šumova.

Može i 10oma NTC kako Zen radi, to je i lakše.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NTC ispod na sredini DAC čipova. Msm može bilo gde ali zbog razlike u petencijalu najbolje je.

Najkraći put ;)

 

Ne treba nikakav filter za ovaj DAC. Mislim zakačen na IEC. Probao...Ubija žilu u zvuku. 

 

Nemam ni osigurač na IEC. Verovtano si video ako si gledao pozadi. Licna od VDH stoji. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu su spojeni Dgnd i Agnd, ali mislim da je za uzemljenje na šasiju sve jedno. Slično je i kod mene na DDDAC, samo tu ima puno pločica paralelno pa sve ide u jednu tačku na mother board, i tu tačku sam uzemljio na šasiju. Praktično drugačije i nisam mogao jer nije dostupno, gusto su složene PCB. Nisam primetio da utiče na zvuk, uzemljeno ili neuzemljeno, samo je ovo drugo meni sigurnije. A WaveIO napajanje XMOS dela sam posebno uzemljio. Znači slična je situacija i ovdi. A XMOS je uvek vezan na GND od PC-ja direktno, preko širma USB kabla (ako ga ima)  i -5V žice.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...