Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 10 časa, Zbora reče

 

dedicated strujni kabal od glavne table u prizemlju do audio police, da i ne pominjem... 

 

 

Kao prvo neka je sa srečom posao i da urodi plodom!

Drugo, koji kabl si koristio?

Treče, zar misliš da se struja toliko puno "uprlja" na putu od glavne table do setupa? Mislim ide to kroz beton, a okolni uređaji baš i nisu toliko jaki pa da vrše utjecaj.

U svakom slučaju me interesuje rezultat rada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, asimze reče

Kao prvo neka je sa srečom posao i da urodi plodom!

Drugo, koji kabl si koristio?

Treče, zar misliš da se struja toliko puno "uprlja" na putu od glavne table do setupa? Mislim ide to kroz beton, a okolni uređaji baš i nisu toliko jaki pa da vrše utjecaj.

U svakom slučaju me interesuje rezultat rada.



Asime, doveo si u znak pitanja neke audio dogme! :D
Svakako se dobije peace of mind, ali struja se u kuci ne prlja od zracenja drugih uredjaja nego od raznih prekidaca, svicerskih napajanja (opet prekidaci?), uredjaja koji mogu emitirati npr istosmjernu komponentu natrag u mrezu (Fen za kosu na pola brzine to navodno moze), aparati za varenje ako ih ima, usisavac, frizider, rerna....svi oni mogu navodno onecistiti liniju na koju su priljuceni.
Kako bi imali peace of mind, lijepo napravimo posebnu liniju samo za hifu i onda nam samo hifa prlja struju koju tako volimo kad je cista. 
E da! Zasebna HIFI strujna linija u kuci stvarno moze malo popraviti ukupni dozivljaj (IMHO), ali kao i mnoge druge stvari, nije na svakom hifiju, niti u svakoj kuci, niti za svacije usi isti efekt, pa se utisci o razlikama razlikuju od "Bog i sesirdzija" do "Ma men´ to sve isto!".  

 

Spojler

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je gigawatt u zidovima za hifu, osigurac gigawatt, u uticnicama viborg, i zvezdasto povezano sve bakarnim sabirnicama na koje nisam stavljao nikl, vec kao viborg, bakar, srebro, zlato :) Screen na uzemljenje, faza za sve to i u najmanju ruku mi je mirna glava. Tako da odobravam svaki vid ovakvih akcija 💪🏻Pogotovu u renovacionom periodu, kada realno najmanja muka bude. Poboljsanje ne merem da merim, nova prostorija, nov namestaj itd. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi moj @zerowafi ja sam kabloman, priznajem bez pritiska. Uvjerio se praktično i no discusion!

Mene je samo interesovao taj detalj, vezano za zidove jer kučni aparati su male snage, a valjda i beton čini nešto svoje.

Druga stvar je dimenzija i vrsta kabla.

Izvinjavam se na uletu i offtopic!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Mikorist reče

Gladovanje izoštrava čula :buehehe:

 


Pokrene lovacke instinkte. Cijelo tijelo se pretvori u radar za lociranje hrane, hormoni ispune misice koji su spremni na panterski skok prema bilo cemu sto izgleda dovoljno meko za zvakanje....
Cujes mljackanje jelena na deset kilometara, zecje korake na bar 8 km, a prase mozes nanjusiti i na drugom kontinentu! :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, asimze said:

Kao prvo neka je sa srečom posao i da urodi plodom!

Drugo, koji kabl si koristio?

Treče, zar misliš da se struja toliko puno "uprlja" na putu od glavne table do setupa? 

Hava,

mjok, ne mislim.

nisam ja taj... ja sam sto bi waf rekao "levo smetalo" ili sto bi "vladd" rekao švajser :)

Nekada je postojao neki elektricni kotao do koga je bio 5x6, kada je izmesten, mrtav kabal je ostao smotan u budzaku, lako mi je bilo na sve ove radove da ga prerutiram... Buducei da mi je potkrovlje od gipsa ...To je cela prica... 

nisam ti ja dovoljno kompetentan ni da cujem tek tako kabal, narocito na moj sadasnji sistem ... Ni da pricam o toj temi bez da se posvetim ozbilnije, vreme koje nemam ... Ja samo uzivam u onome sto mogu da odradim. Moja kuca ti je jedan veliki DIY projekat :)

I tako niotkuda, buuum, ultra desicated proper AC distribtinio :Viannen_loungelizard:

:risitas:

do duse na uticnici na kojoj je ranije bilo, delio je fazu se ves masinom i bez DC blokera kad masina radi, krofna od 600va pokusava da pogne iz ampa ... Ko zna mozda sad skinem DC blocker.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Vix said:

Off topic:

Danas asam provirio u neki Luxman CD plejer na brzinu (nisam ga ja popravljao), ugledah unutra AD1864?

Јесу ли га филтрирали икако..

Опамп је претпостављам 071..

Кикикикики

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, VukJov reče

Кикикикики

Navodno se najbolje gađa AD797 sa AD čipovima 

shema.png

 

Ima primer u manualu za AD797 za AD1862 DAC - daklem nije ni 47 (po Miru) nego 82pF tačno +100R..............

PS Audio ima PCM63P-K DAC sa AD797 - ista šema kao gore samo još imaju i prigušnicu paralelno sa 82pf

manual u prilogu

AD797.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Mikorist said:

Navodno se najbolje gađa AD797 sa AD čipovima 

AD797 на жалост је још увек ненадјебив ако му се угоди..

Могуће је да је наведен као пример просто зато што је из исте епохе, као што су сада 1611/1612 свеприсутни у готово сваком datasheet-у конвертера задњих пар година..

Како год, има некакав филтер..

Узгред, мерења дисторзије по фреквенцији за АД797 су врхунска, пораст тек од десет кила, модерни опампи и даље се муче већ после кило, ретко који се приближе овом старцу.. занимљиво да ове графиконе не могу пронаћи ни за један дискретни, гомила других мерења али ово јок. да не би све било баш тако добро са малим сигналима у миливолтима 797 се мучи чини ми се као и сваки други..

F1DF2794-CCB8-4E8B-99D4-8DD41F4A13EE.thumb.jpeg.0c8d320823a5dd7585f8d54ec3a4ea0b.jpegF97597C7-2FBC-4987-9CBD-5515FF1ECC61.thumb.jpeg.df13b22afb2e41fc90f84c17c7508a9d.jpeg

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dao bih blagu prednost  OPA1656 nad OPA1612. Bolji je u bas deonicama, bogatije zvuči sveukupno. Srednji su mekši, visoki su im tu negde slični, možda čak i trunku izraženiji na 1656, mada to zna i da se promeni vremenom. Za dak ko pravi, OPA1655 single verzija ovog opampa će biti vrlo dobar izbor za sitne pare.

Takođe obratite pažnju na adapter koji koristim. Ovaj jeste malo nezgodan za lemljenje, ali je bolji od onih gde čip stoji popreko. Veze su najkraće moguće, po par mm samo.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, NIXIE said:

Dao bih blagu prednost  OPA1656 nad OPA1612.

У пдф-у истичу малу дисторзију на двадесет кила..

Е сад још само када би неко то постигао без типично огромног појачања односно спреге, могло би се то заиста назвати аудио опампом..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 časa, NIXIE reče

OPA1656 dupli opamp. DC offset 0.0-0.4mV. Zvuk izuzetno dobar. Ovako na prvu loptu mi zvuči malo mekše i fluidnije od OPA1612, al neka odradi malo.  Single verzija se zove OPA1655.

20230204_162655_copy_1215x1131.jpg

Evo slušam na matičnoj onoj specijal. Bolji je 1656  od 1612 ali i od 1622:D

 

viber_image_2023-02-05_13-37-57-536.jpg

 

na 1 ide na X2.5 - 2 na x6 - 4.5V je na 2

Ovo nema šanse da radi samo na opamp. Ovo ima tranzistore na izlazu za ovoliko pojačanje :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, VukJov reče

У пдф-у истичу малу дисторзију на двадесет кила..

Е сад још само када би неко то постигао без типично огромног појачања односно спреге, могло би се то заиста назвати аудио опампом..

Ja samo subjektivno ocenjujem. Lepše i punije mi zvuči od 1612.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...