Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

2 hours ago, NIXIE said:

Da se rešimo tog nepotrebnog grejanja i malo da poslušam, jerbo prvi put je bilo virgin stanje, sad već razrađeno.

PS

I ako se sme da bocnem Bursone V6C.  :D

I v6c i onaj ultra brzi maleni :)

P.S. drzi mill max socket ko blesav, ako ga je neko izakao, ja sam, bar 100 in/out u poslednjih nedelju dana 😅 Tako da nema brige da ce se razglaviti. 

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Onaj ultra brzi jes brz ko smrt, al nisam zvukom impresioniran u opšte. Jel i njega treba razgaziti sad je pitanje? :unbelieveble:

Ниједном опампу не треба ‘разгуживање’, чак ни дискретним полунеисправним..

Да ли има неко од вас снимак шума односно дигиталног ђубрета чипова које сте извртели, разумем да их из религиозних разлога не филтрирате али..

Могуће је, чак извесно, да су спори аудиофилски опампи мање способни да верно пренесу фреквенције преко чујног спектра, па им мање смета то што нефилтрирано прође..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je moguće. Nisam ih probao u DAC nego u preampu. Što se mene tiče kupio sam ih za probe na Mikin predlog, tako da su dostupni svima koji su zainteresovani. Kad obrnu krug, doći će opet kod mene. Pavouk AD1865 ima oko 200mV HF noise bez signala. I OPA1611 će veći deo toga sasvim lepo proslediti dalje.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, NIXIE said:

Pavouk AD1865 ima oko 200mV HF noise bez signala. I OPA1611 će veći deo toga sasvim lepo proslediti dalje.

Где је отприлике тај шум.. ако је пре сто кила ето кијамета..

1611 сигурно хоће, бурсон можда неће, испадне бољи иако реално није..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, VukJov reče

Где је отприлике тај шум.. ако је пре сто кила ето кијамета..

1611 сигурно хоће, бурсон можда неће, испадне бољи иако реално није..

Kreće od 44.1kHz naviše do 16Mhz 

zato ja ne vadim Sparkos iz DAC - može bolje da se stavi ali može i kijamet da nastane:sarcastic_hand:

RightMark Audio Analyzer test _ [DirectSound] miro ad1862 SS3601.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, NIXIE said:

Daću tu ove 6171LM pa probaj kod sebe. 

A šum, videću FFT šta kazuje za PCM63. Trenutno nemam ni osciloskop, sve to radim sledeće nedelje.

Мука ми је више од пробања тих брзих неудиофилских опампа, сви раде исто, чисто и неприметно..

Чудно да нико није снимио спектар шума а тако лако се одлучио да га пушчи даље.. мрзи ме да тражим по великом форуму..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

19 minutes ago, Mikorist said:

Kreće od 44.1kHz naviše do 16Mhz 

zato ja ne vadim Sparkos iz DAC - može bolje da se stavi ali može i kijamet da nastane:sarcastic_hand:

RightMark Audio Analyzer test _ [DirectSound] miro ad1862 SS3601.pdf 165.5 kB · 1 download

Nece nastati, probah gomilu, bejah zelen(od toga nema selameta, valja uciti). Poenta je uparivanje opampa sa ovim dac-om, i generalno uredjajima. Za sad, ako nema jfet input mimo svega ostalog, dzaba mu sve, nije to to. 

Nije na odmet malo da se iscita, prouci, nauci, ne samo da se bocka :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Brijac said:

Nije na odmet malo da se iscita, prouci, nauci, ne samo da se bocka :)

Ако шум креће од 44.1 не треба много читати па бити сигуран да то без филтрирања не би смело да се пусти даље.. џаба му све односно који је даље опамп, што бољи то више брљотине.. можда мало помогну модерна појачала која се гасе и пре дваес' кила..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...