Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, NIXIE reče

Hteo sam samo ventilatore da zamenim, da bude bešuman. Videću još šta mi je činiti.

Mora da nadjes maticnu plocu koja ima ovu funcionalnost. Da moze skroz da se iskljuci napon na USB u BIOS-u.

Da je fizicki odvojen USB prikljucak od ostatka PCB - manje vise sto je pozlacen ..............

Znaci ja za sad znam za dve maticne koje to mogu - a ne kostaju arms and legs

za Intel procesor

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

Za AMD procesor

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

Moze i neka novija maticna ako ima opciju Noise-less USB DAC-UP port:rasta:

To je kljucna rec.....;)

Evo i trece - snajperka za Intel

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

 

 

Screenshot_2023-01-09_19-15-13.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Mikorist said:

Mozda @vladd zna da objasni tehnicki zasto dedicated audio USB DAC port bolje svira od obicnog. Evo meni nije jasno.

Ali kao da je i D+ i D- popeglan :phil_04:

Pa ne vidim kako je i dedicated, ide preko istog kontrolera, samo kako vidim ima filter za struju, koja ide iz istog switcherskog napajanja :) I to vrlo moguce na isti nacin kako je mark resio p089zb filter za smps. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Brijac reče

samo kako vidim ima filter za struju, koja ide iz istog switcherskog napajanja :)

Samo ..... :jamaica:

Kao kad promenis kabl za USB sa kineskog na Supra.... Tolika je razlika imedju dve maticne. Jedna nema "ovo" a druga ima "ovo".

Nijedan od oba fenomena ne umem da objasnim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Zbora reče

I nichicon muse i elna silmic su 100uF ?

Tj sto su razliciti ?

Panasonic 47uF FR x4 kom
https://eu.mouser.com/ProductDetail/Panasonic/EEU-FR1E470B?qs=n1SRcuzDZT1NQNjAknLoAA%3D%3D

Muse 47uF x 6 komada
https://eu.mouser.com/ProductDetail/Nichicon/UKZ1E470MPM1TD?qs=WJSLByB5Mu2a%2FDlTIaRunA%3D%3D

Ostali su svi 100uF Silmic - ako nema ide Nichicon fine Gold od 100uF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...